18 Şubat 2018, Pazar Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Türk ekonomisi 2,9 büyüdü
 
Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü   Fırtına nedeniyle ağaçlar araçların üzerine devrildi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
Dr. Asım Güzelbey!
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
TAVUK HIRSIZI
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
ANDIMIZ
Hikmet Aksoy
Kredi kartınız var mı?
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
İlter Serim’in yayınlanmış eserleri
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
GOBUSTAN ULUSAL PARKI VE KAYA RESİMLERİ
Leyla Adın
Önyargısız dinle
Yaşar Özen
Yazmamak, Yazamamak
Aykut Tuzcu
Yeter artık!..
ÇOK OKUNAN HABERLER
Sokak hayvanlarına yardım elini uzattılar
“Her zaman öğretmenlerimize destek olacağız”
Tahsin Yentur İlkokulu öğrencileri TEMA gönüllüsü oluyor
Teknoloji gelişiyor, okuma eğilimi gitgide azalıyor
Vatan savunması sadece cephede savaşarak silahla olmuyor
Gazişehir Gaziantep'in genç oyuncusuna milli davet geldi
Obezitede dünya sıralamasında 4’üncü Avrupa sıralamasında ise 1’inci olduk
12 ilde kurulan şirketler üzerinden 60 milyon lira dolandırdılar
Murat Efe Karaduman, atıcılıkta il ikincisi oldu
“Şansölye Angela Merkel, Türkiye ile ilişkileri iyileştirme yolunda engeller görüyor”
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Ağrının önemli bir özelliği duyusal bir olgu olmasıdır
SEV Amerikan Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu ile ağrı ve ağrı tedavileri üzerine konuştuk
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
80 milyon vatandaş birinci sınıf vatandaştırBir dizi temaslarda bulunmak için dün Gaziantep’e gelen ve Hacı Baba Su Deposu’nda bulunan laboratuvarın açılışında konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, FETÖ ile Ana Muhalefet liderinin aynı dili kullandığını söyledi.-
Gül, “Su medeniyettir anlayışından gelen bir iklimin mensupları ve suyun tüm insan için bir medeniyet için insanlık için ne kadar önemli olduğunu bilen kişiler olarak bu yatırımın maddi boyutundan ziyade insana verilen değer bakımından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bizim anlayışımız insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı. İnsan odaklı bir siyaset, insan odaklı bir hükümet, yerel yönetim anlayışı genel vizyonumuzdur” dedi.
Hem bölgemize hem ilimize
çok güzel hizmetler yapacak
Türkiye’de çok sayılı tesislerinden birisinin daha hizmete açıldığını kaydeden Gül, “Hem bölgemize hem ilimize çok güzel hizmetler yapacak. Özellikle sudan kaynaklı bir takım rahatsızlıklar, hastalıklar ya da suyun kalitesini sürekli izleme ve değerlendirme, bizlere emanet olan çocuklarımızın kaliteli su içmek ve kullanmak anlamında önemli bir boşluk giderilecektir” ifadesini kullandı.
“Gaziantep’in sorunlarını AK Parti hükümeti çözmek için büyük bir özveri ile çok önemli adımlar attı” diyen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gaziantep AK Parti hükümetlerinin yatırımlarıyla çok önemli bir noktaya geldi. Türkiye üç kat büyüdü, Gaziantep daha fazla büyüdü. İnşallah bu yatırımlar Gaziantep’imize artarak devam edecek. Geçen hafta Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Düzbağ projesini konuştuk. Çok önemli bir proje 1 milyar 200 milyon tutarındaki bir yatırımı Gaziantep’e hediye edildi. Bunun sonucu olarak çok kaliteli bir su içeceğiz. Daha ucuz suya erişme imkanına vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz kavuşacak. Bu Gaziantep’e verilen önemi göstermektedir. Bundan dolayı da tüm Gazianteplilerimizin çok büyük bir memnuniyet içerisinde olduğunu görüyorum. İnşallah bu memnuniyetler artacak” şeklinde konuştu.

Türkiye’ninemin adımlarda yoluna devam ettiğinin altını çizen Gül, Türkiye’nin birliğini, beraberliğini ve huzurunu kimsenin bozamayacağı vurgusu yaptı. Türkiye’de 80 milyon vatandaşın birinci sınıf vatandaş olduğunu bir kez daha hatırlatan Gül, “Bütün vatandaşlarımız bir ve eşittir. Hiçbir şekilde hiçbir gerekçeyle vatandaşlarımız kimlik, yaşam tarzı etnik aidiyet, mezhebi ve düşüncesi çerçevesinde asla bir farklı bir tutum ve davranış içerisine girilemez. Hükümetlerimiz buna asla müsaade etmemiştir, bundan sonra da asla müsaade edilmeyecektir” diye açıklama yaptı.
Demokrasi hayatında hiç
bir şekilde bunun bir örneği yoktur
80 milyon vatandaşın can ve mal emniyetinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümetinin teminatı altında olduğunu belirten Gül, “Dolayısıyla vatandaşımızın can ve mal güvenliği yok diye bir şey ifade etmek asla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına yakışır bir ifade değildir. Bir Ana Muhalefet Partisi lideri konumunda olan birisinin söylemeyeceği bir sözü Türk siyasi hayatında duyduk. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki demokrasi hayatında hiç bir şekilde bunun bir örneği yoktur. İlk defa Ana Muhalefet Partisi lideri çıkıp kendi ülkesini dünyaya şikayet etmektedir. Can ve mal güvenliği olmasaydı, tek başına şuraya kadar gidiyorsun, senin can güvenliğini kim sağladı?” ifadelerini kullandı.
Milletin aklıyla alay edecek
şekilde savunmalar yapıyorlar
“Bu coğrafya da hiçbir zaman Ana Muhalefet bu kadar alçalmamıştır” diyen Gül, şöyle devam etti: “Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı’nın açıklamaları gerçekten Türkiye’nin değerlerine siyasetin ahlakına asla uygun düşmemektedir. Türkiye’de uzlaşma vardır, toplumsal mutabakat vardır, kutuplaşmayı sağlamak adına yapılan bu tür açıklamalar milletimiz tarafından asla tasvip görmeyecektir. FETÖ davalarında yargıları görüyorsunuz. Hiç kimse suçluyum demiyor. Kameralarla gösteriliyor, o ben değilim diyor. Milletin aklıyla alay edecek şekilde savunmalar yapıyorlar. Bakıyorsunuz FETÖ’nün dilini Ana Muhalefetin Genel Başkanı kullanıyor. Bir siyasetçiye yakışmaz. Atatürk’ün kurduğu bir partinin Genel Başkanı olacaksınız, Türkiye Cumhuriyetini dışarıya şikayet edeceksiniz. Bu en başta Cumhuriyet Halk Partili seçmene de saygısızlıktır, 80 milyon ülke insanına saygısızlıktır.”
Küreselleşme ve kuralık dediğimiz
büyük bir sorunla karşı karşıyayız
Su hayat olduğunu belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Ekolojik sisteme baktığınız zaman yüce Mevla’m insanoğlunu nasıl bir damla sudan yaratığını söylediği gibi cenneti tarif ederken de su ve yeşilden tarif ederken Kevser Irmağı’ndan bahsediyor. Ama maalesef insanoğlu bu ekolojik sistemi yüzyıllardır boza boza bugün küreselleşme kuralık dediğimiz çok büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Bu işi bozanlar yeniden düzeltmemek içinde birbirlerini yiyorlar. Böyle bir dünya düzeni var. Amerika Birleşik Devletleri’nin Almanya ile kapışmasının en büyük nedeni şu anda bu. İklimlendirme ile ilgili kim daha çok para yatıracak. Çok derin sorunlarımız var. İnsani, iklim ve çevre gibi sorunlarımız var” diye açıklamada bulundu.
Halk sağlığı için suyu temiz
bir şekilde ulaştırmamız gerekiyor
“Su yönetimi masamızdaki en önemli sorun olarak kaldı” diyen Şahin, “2 milyon şehrin suyun kendi içindeki öz kaynağı 5. Yüzde 5’ini ancak bu sınırlar içinde temin edebiliyoruz. Su meselesi o kadar önemli ki bu şehir için suyu temine etmek çok önemli. Suyu temin ediyoruz, ama kaliteli ve sağlıklı su temini için ölçümleme çok önemli. Her noktayı özenle temizlememiz lazım. Halk sağlığı için suyu temiz bir şekilde ulaştırmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
Su dörtte bir ucuzlayacak
Düzbağ’da 2018’in ortalarına doğru istenildiği akışta giderse suyun dörtte bir ucuzlayacağını kaydeden Şahin, “Bunun asgari ücretli birisi için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ben de asgari ücretli çalışan bir babanın kızı olarak da biliyorum. Cebinizi rahatlatmamız lazım, sağlığınızı korumamız lazım” diye açıklamada bulundu.
Laboratuvar açılışına Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ve Canan Candemir Çelik, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve diğer davetliler katıldı. Hüseyin Karataş


12 Ağustos 2017 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Güncel Haberleri


 

 

  

 

  

 

  

 

 

© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya