23 Ocak 2018, Salı Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Türk ekonomisi 2,9 büyüdü
 
Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü   Fırtına nedeniyle ağaçlar araçların üzerine devrildi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
Dr. Asım Güzelbey!
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Kendine gücün yeter
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
İki İleri Bir Geri
Hikmet Aksoy
Değişen bir ABD bu...
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
KUR’ANI KERİM’den ÇOK ÖNEMLİ AYETLER
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
TÜRKİYE’NİN SIRADIŞI (Tiyatrosu, Müzesi ve Kütüphanesi olan) KÖYÜ : BADEMLER
Leyla Adın
Kim haklı? Doğru olan ne?
Aykut Tuzcu
Halıcılarımız Almanya’da…
ÇOK OKUNAN HABERLER
Sanayisi desteklenen ülkeler, rekabet sıralamasında en üst seviyelerde
Tüketici güven endeksi, Ocak ayında yüzde 11.1 oranında artarak 72.3 oldu
GTO, Who’s Next” Uluslararası Moda Fuarına katıldı
AVM'de düzenlenecek programlarda sokak etkinlikleri de gerçekleştirilecek
“İntiharın Genel Provası” yapıldı
Ebeveynlerin, çocuklarını tanıyarak onların duygusal ihtiyaçlarını farketmeli
Türkiye-ABD arasındaki “uçurumun ne kadar büyüdüğünü” gösterdi
9 ilde FETÖ operasyonu "askeri mahrem” yapılanmanın 12 üyesi gözaltında
Ruhsatsız silah üretimi ve satışı yapıyordu
Etsiz çiğ köftenin standardı yayınlandı
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Ağrının önemli bir özelliği duyusal bir olgu olmasıdır
SEV Amerikan Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu ile ağrı ve ağrı tedavileri üzerine konuştuk
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
“Gaziantep’e 52 milyon liralık yatırım yaptık”Vodafone Türkiye, Gittigidiyor E-ticaret sitesi ile ‘Geleceğim E-ticaret’ projesi kapsamında işbirliğine gitti. İşbirliğinin detayları Divan Otel’de düzenlenen törenle basına anlatıldı.. Vodafone Türkiye, GittiGidiyor ile 'Geleceğim E-Ticaret' projesi kapsamında işbirliğine gitti. Proje kapsamında, başta Gaziantep'teki işletmeler olmak üzere tüm Türkiye'deki KOBİ'lerin işlerini e-ticaretle ülke geneline yaymaları desteklenecek


Vodafone Türkiye’nin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni her zaman öncelikli yatırım yerlerden birisi olarak gördüğünü ifade eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “Gaziantep’in en yeni teknolojileri hemen benimsediğini 2 milyon nüfus ile mobil abonelikte yüzde 78’e ulaştığını biliyoruz. Gaziantep halkı mobil teknolojileri çok seviyor ve kullanıyor. Biz de bundan hareketle son 5 yıldır, Gaziantep’te yaklaşık 52 milyon liralık yatırım yaptık. 58 yatırımcımızın bulunduğu Gaziantep’te 80 mağaza ile faaliyet gösteriyoruz. Toplamda 266 kişiye istihdam sağlıyoruz ve sosyal yatırımlarımıza da büyük önem veriyoruz” dedi.
Gaziantep’te gidilecek çok yol var
Şirketlerin dijital karnelerini ölçtüklerini ve ölçüm sonuçlarına göre Gaziantep’in yüzde 51 civarında yer aldığını, Türkiye ortalamasının ise yüzde 53 civarında olduğuna dikkat çeken Şahin, “Gaziantep’te gidilecek çok yol var. Türkiye’nin ortalamasını yüzde 75’lere çıkarmayı hedefliyoruz. Şirketlerin dijital iş haritalarını çıkartıyoruz. Gaziantep E-ticaret konusunda Türkiye’nin lideri konumunda. Gaziantep’te online yapılan bir satışın ortalaması 143 TL. Bu da Gaziantep için e-ticaret alanında ciddi bir potansiyel sunuyor” diye konuştu.
23 milyon 200 bin müşteriyle
yatırıma devam ediliyor
Vodafone Türkiye’nin 17 yıldır Türkiye pazarında faaliyet gösterdiğini söyleyen Şahin, “Hizmet sunduğumuz 23 milyon 200 bin müşterimizle beraber yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yaklaşık 3 bin 300’ü aşkın çalışanımız, bin 200’ü aşkın perakende noktamız ve sistemimizde bulunan 43 bin paydaşımızla hizmet veriyoruz. Vodafone Türkiye, olarak Türkiye’nin dijital geleceğine yatırım yapmak doğrultusunda liderlik ediyoruz” diye açıklama yaptı.
97 kadına eğitim verildi
Sosyal yatırımlar kapsamında Türkiye Vodafone Vakfı olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile ‘Girişimde öncelikli kadın’ projesini yaptıklarının altını çizen Şahin, proje sayesinde 5 halk eğitim merkezinde 97 kadına eğitim verildiğini vurguladı. “Habibat Derneği ile yürüttüğümüz ‘Geleceği kodlayanlar’ projesinde Gaziantep’te çocuklarımıza kodlama ile ilgili eğitimler vereceğiz. Yine Milli Eğitim Bakanlığı ve AÇEV işbirliğiyle ‘Geleceğe ilk adım’ projesiyle 10 ana sınıfında 2 bin 705 çocuğumuzu ilkokula hazırlayarak gelecek için yanlarında olduk” şeklinde açıklama yaptı.
Türkiye’de internet kullanan her
üç kişiden biri alışveriş yapabiliyor
“KOBİ’ler artık karşılarındaki komşularıyla değil, illerindeki KOBİ ve dünyayla yarışıyorlar” diyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’de internet kullanan her üç kişiden biri alışveriş yapabiliyor. Türkiye’nin istihdamında çok büyük bir kısmını sağlayan KOBİ’lerde E-ticaret hacmi için büyük bir potansiyel olduğunu gözlemliyoruz. KOBİ’ler E-ticaret kullandıklarında cirolarının çok net artış sağlayabiliyor. Bunun için Gittigidiyor ile yaptığımız işbirliği çok önemli. Gittigidiyor geçtiğimiz aylarda KOBİ’lerin E-ticarete adım atmalarını teşvik etmek ve ihracata hazırlanmalarını sağlamak amacıyla “Geleceğim E-ticaret” adlı projeyi hayata geçirdi. Proje ile işbirliğini ilk olarak Türkiye’nin en önemli kentlerinden birisi olan Gaziantep’te duyurmak istedik.” Yapılan iş birliği hakkında konuşan Gittigidiyor Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feyza Dereli Fedar, “Gaziantep’teki eğitim ofisimizle beraber hedefimiz Gaziantep’teki KOBİ’lerin dijitalleşerek E-ticaretle işlerini ülke çapına yayabilmelerini ve işlerini büyütmelerini sağlamak. Bunlarla beraber Gaziantep’te ilk adımını attığımız bu işbirliği tüm Türkiye’deki, Vodafone KOBİ’leri kapsayacak bir işbirliği” ifadelerini kullandı.
“Nihai hedefimiz Türkiye’de Endüstriyel
potansiyeli açığa çıkarmak”
Gittigidiyor’un bünyesinde 100 bin aktif satıcı bulunduğu ve ayda 60 milyon kişinin ziyaret ettiğini belirten Fedar, “Türkiye’nin lider E-ticaret platformu. Ülkemizin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuna sahip Vodafone Türkiye ile KOBİ’leri dijital dünyaya ve bunun bir parçası olarak E-ticareti entegre etme noktasında hedefimiz var. Türkiye’de KOBİ’lerin ciddi bir potansiyel olduğunu buluyoruz. Bu potansiyel sadece E-ticaret ekosistemini büyütmekle kalmayıp ileride E-ihracat aracılığıyla Türkiye’nin ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacaktır. Diğer yandan E-ticarete dahil olmanın KOBİ’lerin geleceği için ne kadar önemli olduğunu ve işlerini daha çok büyütmek anlamında fırsat yarattığında farkındayız. Geleceğim E-ticaret projesi KOBİ’lerin E-ticaret yolculuğunda destek olmak hedefiyle ortaya çıktı. Bu proje ile KOBİ’lerin E-ticarete adım atmalarını teşvik etmeyi, hazırlanmalarını sağlamayı fiziksel olarak online geçişte gereken uygulamaları sorgulamalı eğitimiyle E-ticaretin verimliliğini arttırmayı düşünüyoruz. Nihai hedefimiz Türkiye’de Endüstriyel potansiyeli açığa çıkarmak” şeklinde konuştu.
‘Geleceğim E-ticaret’ projesi
kısa zamanda çok yol aldı
Geleceğim E-ticaret’ projesinin temelinde satıcıların bulundukları bölgelerde birebir iletişim kurarak sunulan eğitim programları olduğunu kaydeden Fedar, “İlk adımını 2014’te İzmir’de kalıcı eğitim ofisi ile attığımız ‘Geleceğim E-ticaret’ projesi kısa zamanda çok yol aldı. İkinci ofisimiz 25 Ekim’de Bursa’da faaliyete geçirdik ve 20 Kasım itibariyle Gaziantep’te üçüncü ofisimizi açacak olmanın heyecanını paylaşıyoruz. Bu kalıcı ofislerinde verdiğimiz eğitimlerde potansiyel ve mevcut satıcılarımıza genel hatlarıyla E-ticaretten, sektör dinamiklerinden, kullanıcıların beklentileri ve tüketici davranışlarından bahsedeceğiz. A’dan Z’ye kayıt oluşturmaktan sipariş yönetimi kadar adım adım süreçleri anlatıyoruz ve E-ticarette başarılı olabilmenin ip uçlarını veriyoruz” diye konuştu. Hüseyin Karataş

17 Kasım 2017 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Ekonomi Haberleri


 

 

  

 

  

 

  

 

 

© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya