23 Ocak 2018, Salı Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Türk ekonomisi 2,9 büyüdü
 
Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü   Fırtına nedeniyle ağaçlar araçların üzerine devrildi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
Dr. Asım Güzelbey!
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Kendine gücün yeter
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
İki İleri Bir Geri
Hikmet Aksoy
Değişen bir ABD bu...
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
KUR’ANI KERİM’den ÇOK ÖNEMLİ AYETLER
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
TÜRKİYE’NİN SIRADIŞI (Tiyatrosu, Müzesi ve Kütüphanesi olan) KÖYÜ : BADEMLER
Leyla Adın
Kim haklı? Doğru olan ne?
Aykut Tuzcu
Halıcılarımız Almanya’da…
ÇOK OKUNAN HABERLER
Sanayisi desteklenen ülkeler, rekabet sıralamasında en üst seviyelerde
Tüketici güven endeksi, Ocak ayında yüzde 11.1 oranında artarak 72.3 oldu
GTO, Who’s Next” Uluslararası Moda Fuarına katıldı
AVM'de düzenlenecek programlarda sokak etkinlikleri de gerçekleştirilecek
“İntiharın Genel Provası” yapıldı
Ebeveynlerin, çocuklarını tanıyarak onların duygusal ihtiyaçlarını farketmeli
Türkiye-ABD arasındaki “uçurumun ne kadar büyüdüğünü” gösterdi
9 ilde FETÖ operasyonu "askeri mahrem” yapılanmanın 12 üyesi gözaltında
Ruhsatsız silah üretimi ve satışı yapıyordu
Etsiz çiğ köftenin standardı yayınlandı
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Ağrının önemli bir özelliği duyusal bir olgu olmasıdır
SEV Amerikan Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu ile ağrı ve ağrı tedavileri üzerine konuştuk
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
Gülsan’ın 5 yıllık llanıGülsan Holding’in gelecek planlarından da bahseden Topçuoğlu, endüstri 4.0 döşümü için şirketlerin alt yapılarının tamamlanarak önümüzdeki 5 yılda bu alanda çalışmalar yapacaklarını dile getirdi. İş dünyasında rekabetin giderek arttığını aktaran Topçuoğlu, “Çoğu sektörde arz talepten daha fazla. Bizim de gerek şehir olarak, gerekse firma olarak başarılı olabilmemiz için fark yaratmamız lazım” dedi.
Gülsan Holding’in gelecek dönemde şirket içi eğitime de büyük önem vereceğini aktaran Topçuoğlu, “Endüstri 4.0 bizim için olmazsa olmazlardan birisi. Bu üretimin başlangıcından ürünün müşteriye ulaştırılmasına kadar süreçte endüstri 4.0’ın kalite ve otomasyon anlamında ve insan faktöründen doğan hataları yok etme anlamında önümüzdeki beş yılda çok ciddi çalışmalar yapma hedefimiz var. Şirketlerimizde bilgi işlem alt yapısını önümüzdeki üç yıl içerisinde entegrasyonu tamamlayarak yine tabi ki insan hatalarını yok etmek ve siparişin alınmasından müşteriye malın ulaştırılmasına kadar olan süreçte bilgi işlem alt yapısını daha da güçlendirmek ve burada doğru servis doğru kalite ve hizmet verebilmek için bu konularda da çalışma hedeflerimiz var. Bunlar içerisinde endüstri 4.0 ve bilgi işlem teknolojik olarak üretimde, satışta satın alma konularında önceliklerimiz var. En önemli insan odaklı çalışmalarımızdan biriside önümüzdeki beş yıl içerisinde eğitimdir. Biz şirket içi eğitim konusunda fark yarmak istiyoruz. Bugüne kadar biz bu eğitimleri veriyoruz ama bundan sonraki süreçte de şirket içi eğitimlerle hem daha insanların şirkete sahiplenmesi; şirketle birlik ve beraberlik içerisinde olması ve bu yapının içerisinde olması konusunda eğitimler ve yapılacak kurumsallaşma bizim için çok önemli. Aynı zamanda da bu eğitimlerle çalışanlarımızın özellikle kendi kendilerini yetiştirmeleri iş kazalarına karşı daha duyarlı olmaları ve iş kazalarını ortadan kaldırma konusunda, yetki sorumluluk alma, araştırma geliştirme konusunda ki yönlendirme konusunda da eğitimlerimize önem vereceğiz” diye konuştu.

2023 Hedefi 30 Milyar Dolar

Gaziantep’te ki iş dünyansın her zaman canlı olarak kalmayı başardığını söyleyen Mustafa Topçuoğlu, kentin jeopolitik konumunun ihracat için inanılmaz fırsatlar sunduğunu dile getirdi. “Mücadele ruhu Gazianteplinin en önemli özelliği” diyen Topçuoğlu, “Bu kurtuluş savaşından bu yana gelen bir ruh. Bunu aynı şekilde sanayi ve iş dünyasında da götürüyor. Gaziantep’te sürekli yatırım var. Yatırımlar Türkiye’de ki büyümenin üzerinde bir yüzdeyle devam ediyor. Bizdeki bilinç Gaziantepli sanayiciler olarak daha çok üretmemiz, istihdam sağlamamız ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırabilmemiz için üzerimize düşen görevlerimizi yapmamız lazım. Gaziantep’in 30 milyar dolar bir ihracat hedefi var. Bunun da tek çıkış yolu üretimden geçiyor. Bizde bu güne kadar olduğu gibi bu süreci en iyi şekilde değerlendireceğimize ve gerçekleştireceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Şehrin Başarısındaki Temel Öğe ‘Ortak Akıl’

Gaziantep’in iş dünyasının bu kadar başarılı olmasında en büyük etkilerden birinin ortak akıl ile hareket etmek olduğunu söyleyen Mustafa Topçuoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
“Türkiye ortalamasının üzerinde büyümesinde en önemli nedenlerden birisi de ortak akıldır. Bu şehirde bu sadece iş adamının sanayicinin kişisel başarısıyla olan bir olgu değil, bir başarı değildir. Bu şehrin markalaşmasında tabi ki iş adamı ve sanayiciler çalışıyor ama Gaziantep’in bir ortak aklı var. Bu başarının nedeni de bu. Bu şehrin valisi, belediye başkanları, milletvekilleri sivil toplum örgütleri, şehrin menfaatleri ve başarısı söz konusu olduğunda, şehri başarısı ve menfaatleri için her zaman ortak aklı ortaya koyabilen, bir biriyle çekişme içerisinde değil, şehrimize nasıl daha fazla değer katarız hedefiyle birlik ve beraberlik içerisinde çalışan bir yapısı var. Bizim örnek veriyorum OSB’nin veya sanayicinin bir problemi olduğunda bu şehrin valisi, belediye başkanı milletvekilleri muhalefet milletvekilleri de dâhil olmak üzere, o sorunun çözümü için sanayi odası, ticaret odası her kes bir konuda anlaşıp bunun gerçekleşmesi için Mücadele eden bir yapısı var. Bence bu şehrin başarısında ki en temel öğe ortak akıldır.” dedi.

21 Kasım 2017 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Ekonomi Haberleri


 

 

  

 

  

 

  

 

 

© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya