21 Temmuz 2018, Cumartesi Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Türk ekonomisi 2,9 büyüdü
 
Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü   Fırtına nedeniyle ağaçlar araçların üzerine devrildi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
ANAP’ın bomba gibi adayı
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Ölü fare
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
İŞLETME
Hikmet Aksoy
Çok bilmek, tam bilmemek...
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
Zamanın Ötesindeki Şehir : Burdur (*)
Leyla Adın
İsabetli bir karar
Yaşar Özen
Katakulli
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
26 Mart 20.. Az itibar ettiklerimiz…
Aykut Tuzcu
100. Yıl Atatürk Kültür Parkı’nın hikayesi
ÇOK OKUNAN HABERLER
68 bin sağlık çalışanı şiddet mağduru oldu
ABD Senatosunda "Türkiye'ye Finansal Kısıtlama" Tasarısı
20-34 yaş arası eğitimini bitiren 100 kişiden 61’i iş bulabiliyor
Geri dönenlerin sayısı 44 bin oldu
Kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı yüzde 37.26 oranında azaldı
Eker, Güneydoğu'da ilk deposunu Gaziantep'e açtı
Çıkacak yasa, ülkemize, milletimize ve gençlerimize hayırlı olsun
Akaryakıt sektörünün sorunlarına çözüm arandı
Kendi robotlarını kodlayan çocuklar hayallerini gerçeğe dönüştürüyor
Adli tatil başladı
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
Kabine dışı kalan 23 isimAralarında Mehmet Şimşek, Bekir Bozdağ, Recep Akdağ gibi isimlerin bulunduğu 23 kişi kabine dışı kaldı. Önceki kabinede bakan olan beş isim, bu dönem milletvekili de değil

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ilk kabinede 16 Bakan ve 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı yer alırken önceki kabinede yer alan 23 isme yer verilmedi.
Yeni sistemle birlikte 26 olan bakanlık sayısı 16'ya inmişti.
Önceki kabinede yer alan ama bu kabinede kendine yer bulamayan isimler şöyle:
* Binali Yıldırım: Önceki kabinenin başbakanı. Yeni sisteme geçilmesiyle birlikte başbakanlığın kalkmasıyla “son başbakan” kabul ediliyor. Önceki hükümetlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP İzmir Milletvekili seçildi. Yeni dönemde AKP’nin Meclis Başkanı adayı.
* Bekir Bozdağ: Önceki kabinede hükümet sözcülüğü görevi yürüttü. 63. Hükümet’te Başbakan Yardımcılığı, 64 ve 65. Hükümetlerde Adalet Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Yozgat Milletvekili seçildi.
* Mehmet Şimşek: 60, 61, 62, 63, 64 ve 65. Hükümetlerde ekonominin başında yer aldı. Kabinde dışı kaldığının öğrenilmesinin ardından döviz kurlarında yükseliş gerçekleşti. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Fikri Işık: 2013 ve 2016 yılları arasında Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan hükümetlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürüttü. 65. Hükümet’te Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kocaeli Milletvekili seçildi.
* Recep Akdağ: 2002 ve 2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı yaptı. Üç yıl aradan sonra Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te tekrar Sağlık Bakanı oldu. 7 Haziran 2015 seçimleri hariç, 2002’den bu yana yapılan tüm seçimlerde AKP’den milletvekili seçildi. Son olarak 24 Haziran seçimlerinde AKP Erzurum Milletvekili oldu.
* Hakan Çavuşoğlu: Önceki kabinede Başbakan Yardımcılığı görevi yürütüyordu. 24 Haziran seçimlerinde AKP Bursa Milletvekili seçildi.
* Fatma Betül Sayan Kaya: 65. Hükümet’te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptı. 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi Hollanda’dan sınırdışı edilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Ömer Çelik: 2013 ve 2015 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te Avrupa Birliği Bakanı olarak yer aldı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Faruk Özlü: Önceki kabinede Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP’den Düzce Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Julide Sarıeroğlu: 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. İlk olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ankara’dan milletvekili seçilmişti. 24 haziran seçimlerinde Adana’dan AKP Milletvekili seçildi.
* Mehmet Özhaseki: 65. Hükümet’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı. 1998-2015 arası Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kayseri Milletvekili seçildi.
* Nihat Zeybekci: Önceki kabinede Ekonomi Bakanlığı görevi yürüttü. 2011 yılından beri milletvekili olan Zeybekci, 2004–2011 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Osman Aşkın Bak: Önceki kabinde Gençlik ve Spor Bakanı’ydı. 2011 seçimlerinde İstanbul’dan AKP Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Rize Milletvekili seçildi.
* Ahmet Eşref Fakıbaba: Önceki kabinenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı. 2009’daki yerel seçimlerde bağımsız olarak Urfa Belediye Başkanlığı’nı kazandı. Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken 2013’te AKP’ye katıldı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Urfa Milletvekili seçildi.
* Numan Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı’ydı. 2014-2017 arasında Başbakan Yardımcılığı yaptı. AKP’ye 2012’de katılan Kurtulmuş, öncesinde Has Parti Genel Başkanı’ydı. AKP’ye katılmasının ardından Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı’na getirilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Bülent Tüfenkçi: 25. ve 26. dönem AKP Malatya milletvekilliği yaptı. 64. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak kabineye giren Tüfenkçi bu görevi 65. Hükümet’te de sürdürdü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Malatya Milletvekili seçildi.
* Lütfi Elvan: Önceki kabinde Kalkınma Bakanı’ydı. 23. 24. 25. ve 26. dönemlerde AKP milletvekilliği yaptı. 25 Aralık 2013 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına atandı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Mersin Milletvekili seçildi.
* Naci Ağbal: 64 ve 65. Hükümetlerde Maliye Bakanlığı yaptı. 25 ve 26. dönemlerde Bayburt Milletvekili olarak Meclis’e girdi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olarak gösterilmedi.
* İsmet Yılmaz: Son kabinede Milli eğitim Bakanı’ydı. 61 ve 62. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24, 25 ve 26. Dönemlerde AKP’den Sivas Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde de AKP Sivas Milletvekili oldu.
* Nurettin Canikli: Son hükümette Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Milli Savunma Bakanı olarak görevlendirildi. 62. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak yer aldı. 22, 23, 24 ve 26. dönemlerde AKP Giresun Milletvekili seçilen Canikli 24 Haziran seçimlerinde de vekilliğini sürdürdü.
* Veysel Eroğlu: Son kabinede Orman ve Su İşleri Bakanı olarak görevlendirildi. Eroğlu, 60, 61, 62, 64 ve 65. Hükümetlerde deaynı görevi yürüttü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Afyon Milletvekili seçildi.
* Ahmet Demircan: Önceki kabinede Sağlık Bakanlığı yaptı. Bu göreve 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile getirildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Samsun Milletvekili seçildi.
* Ahmet Arslan: Son kabinede Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yaptı. Meclis’e ilk olarak 2011 seçimlerinde Kars Milletvekili olarak girdi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kars Milletvekili seçildi.bianet

11 Temmuz 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Siyaset Haberleri

Çıkacak yasa, ülkemize, milletimize ve gençlerimize hayırlı olsun
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlikle ilgili “Bu çalışma şu anda komisyonda ve Genel Kurul’da
 
ABD Senatosunda "Türkiye'ye Finansal Kısıtlama" Tasarısı
ABD Senatosu'ndaki altı senatör "Türkiye'deki ABD vatandaşlarının haksız yere tutukluluğuna son verene dek" Türkiye'ye i
 
Olağanüstü Hal sona erdi
21 Temmuz 2016'da ilan edilen ve yedi kez uzatılan OHAL uygulaması dün itibariyle sona erdi. Türkiye genelinde 21 Temm
 
Tokalaşma şekli geniş yer buldu
ABD Başkanı Donald Trump’ın NATO Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı tokalaşma, dünya basının

Trump'tan Geri Adım: Hata yaptım, Rusya seçimlere karıştı
Helsinki zirvesinde FBI'ın seçimlere müdahale ettiği gerekçesiyle Rusya'yı suçlamasını "Tam bir felaket" diyen Trump ger
 
ABD’nin S-400 rahatsızlığı sürüyor
NATO Hava Kuvvetleri Komutanı General Tod Wolters, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almasını
 
Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlandı
Cumhurbaşkanlığı'ndan 7 Yeni Kararname Resmi Gazete'de 7 yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. 15 Temmuz 2018
 
Yunanistan Başbakanı Çipras: 'Erdoğan ile kolay bir görüşme değildi'
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, NATO zirvesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile görüşmesini “B

Anlaşmamız Bitebilir
Trump'tan May'e Brexit Suçlaması: İngiltere ziyaretinde Başbakan Theresa May ile görüşmesinin ardından röportaj veren
 
Bir ülke daha NATO üyesi oluyor...
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gürcistan’ın NATO üyesi olacağını ifade etti. NATO Devlet ve Hükümet Başk
 
NATO Zirvesi'nin ilk günü atışmalar ve Dünya Kupası’yla geçti
Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO zirvesinde Trump üye ülkelerin savunma harcamalarını iki katına çıkarılm
 
TBMM’de 8 parti oldu
TBMM’ye İYİ Parti’nin listesinden giren Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Demokrat Parti’ye

Valiler ve Büyükelçilerin görevi de sona erecek
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne dair üç ayrı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hazırlandı. Kararnameyle Cumhurbaşkanın gö
 
İngiltere'de Hükümet Krizi: Brexit Bakanı Davis istifa etti
Avrupa Birliği'nden çıkış müzakerelerini yürüten David Davis, istifasını sundu. Davis mektupta şu an izlenen taktik ve s
 
Yeni KHK ile Nükleer Düzenleme Kurumu Oluşturuldu
20 Temmuz'da ikinci yılını dolduracak olan OHAL kapsamında bir kararname daha yayınlandı. Yeni KHK ile üyeleri cumhurbaş
 
Bakanlar Perşembe günü yemin edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin etmesinin ardından bugün Bakanlar Kurulu üyelerini açıklayacak. Bakanların Tür
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya