19 Şubat 2019, Salı Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
Mösyücüğüm, güle güle…
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Bir damla sevgi uğruna
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
Kelime Oyunu
Hikmet Aksoy
Oy dingala dingala...
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
İzmir’in Tarihi Semti: Basmane
Leyla Adın
Bir insanı en iyi üslubu tanımlar
Yaşar Özen
Gesi ve Tavlusun
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
Asgari müşterekler...
Aykut Tuzcu
GAÜN Rektörü ve Prof. doktorları!..
ÇOK OKUNAN HABERLER
Konut satışları azaldı
Her yıl 8 milyon ton plastik doğaya karışıyor
Engellilerimiz mevcut yardım ve hizmetlerden yararlanabilecek
SASA net kârını yüzde 293 arttırdı
Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı’ndan istifa etti
Fransa’ya ihracatta hedef 1 milyar doları geçmek
Operasyonda bin 857 adet sikke 538 adet altın yüzük ele geçirildi
14 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı
Whatsap istek hattıyla fikirler projelendirilecek
Araban'daki tarihi çeşmeden yıllar sonra su akmaya başladı
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
Kabine dışı kalan 23 isimAralarında Mehmet Şimşek, Bekir Bozdağ, Recep Akdağ gibi isimlerin bulunduğu 23 kişi kabine dışı kaldı. Önceki kabinede bakan olan beş isim, bu dönem milletvekili de değil

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ilk kabinede 16 Bakan ve 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı yer alırken önceki kabinede yer alan 23 isme yer verilmedi.
Yeni sistemle birlikte 26 olan bakanlık sayısı 16'ya inmişti.
Önceki kabinede yer alan ama bu kabinede kendine yer bulamayan isimler şöyle:
* Binali Yıldırım: Önceki kabinenin başbakanı. Yeni sisteme geçilmesiyle birlikte başbakanlığın kalkmasıyla “son başbakan” kabul ediliyor. Önceki hükümetlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP İzmir Milletvekili seçildi. Yeni dönemde AKP’nin Meclis Başkanı adayı.
* Bekir Bozdağ: Önceki kabinede hükümet sözcülüğü görevi yürüttü. 63. Hükümet’te Başbakan Yardımcılığı, 64 ve 65. Hükümetlerde Adalet Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Yozgat Milletvekili seçildi.
* Mehmet Şimşek: 60, 61, 62, 63, 64 ve 65. Hükümetlerde ekonominin başında yer aldı. Kabinde dışı kaldığının öğrenilmesinin ardından döviz kurlarında yükseliş gerçekleşti. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Fikri Işık: 2013 ve 2016 yılları arasında Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan hükümetlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürüttü. 65. Hükümet’te Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kocaeli Milletvekili seçildi.
* Recep Akdağ: 2002 ve 2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı yaptı. Üç yıl aradan sonra Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te tekrar Sağlık Bakanı oldu. 7 Haziran 2015 seçimleri hariç, 2002’den bu yana yapılan tüm seçimlerde AKP’den milletvekili seçildi. Son olarak 24 Haziran seçimlerinde AKP Erzurum Milletvekili oldu.
* Hakan Çavuşoğlu: Önceki kabinede Başbakan Yardımcılığı görevi yürütüyordu. 24 Haziran seçimlerinde AKP Bursa Milletvekili seçildi.
* Fatma Betül Sayan Kaya: 65. Hükümet’te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptı. 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi Hollanda’dan sınırdışı edilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Ömer Çelik: 2013 ve 2015 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te Avrupa Birliği Bakanı olarak yer aldı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Faruk Özlü: Önceki kabinede Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP’den Düzce Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Julide Sarıeroğlu: 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. İlk olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ankara’dan milletvekili seçilmişti. 24 haziran seçimlerinde Adana’dan AKP Milletvekili seçildi.
* Mehmet Özhaseki: 65. Hükümet’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı. 1998-2015 arası Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kayseri Milletvekili seçildi.
* Nihat Zeybekci: Önceki kabinede Ekonomi Bakanlığı görevi yürüttü. 2011 yılından beri milletvekili olan Zeybekci, 2004–2011 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Osman Aşkın Bak: Önceki kabinde Gençlik ve Spor Bakanı’ydı. 2011 seçimlerinde İstanbul’dan AKP Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Rize Milletvekili seçildi.
* Ahmet Eşref Fakıbaba: Önceki kabinenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı. 2009’daki yerel seçimlerde bağımsız olarak Urfa Belediye Başkanlığı’nı kazandı. Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken 2013’te AKP’ye katıldı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Urfa Milletvekili seçildi.
* Numan Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı’ydı. 2014-2017 arasında Başbakan Yardımcılığı yaptı. AKP’ye 2012’de katılan Kurtulmuş, öncesinde Has Parti Genel Başkanı’ydı. AKP’ye katılmasının ardından Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı’na getirilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Bülent Tüfenkçi: 25. ve 26. dönem AKP Malatya milletvekilliği yaptı. 64. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak kabineye giren Tüfenkçi bu görevi 65. Hükümet’te de sürdürdü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Malatya Milletvekili seçildi.
* Lütfi Elvan: Önceki kabinde Kalkınma Bakanı’ydı. 23. 24. 25. ve 26. dönemlerde AKP milletvekilliği yaptı. 25 Aralık 2013 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına atandı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Mersin Milletvekili seçildi.
* Naci Ağbal: 64 ve 65. Hükümetlerde Maliye Bakanlığı yaptı. 25 ve 26. dönemlerde Bayburt Milletvekili olarak Meclis’e girdi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olarak gösterilmedi.
* İsmet Yılmaz: Son kabinede Milli eğitim Bakanı’ydı. 61 ve 62. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24, 25 ve 26. Dönemlerde AKP’den Sivas Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde de AKP Sivas Milletvekili oldu.
* Nurettin Canikli: Son hükümette Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Milli Savunma Bakanı olarak görevlendirildi. 62. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak yer aldı. 22, 23, 24 ve 26. dönemlerde AKP Giresun Milletvekili seçilen Canikli 24 Haziran seçimlerinde de vekilliğini sürdürdü.
* Veysel Eroğlu: Son kabinede Orman ve Su İşleri Bakanı olarak görevlendirildi. Eroğlu, 60, 61, 62, 64 ve 65. Hükümetlerde deaynı görevi yürüttü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Afyon Milletvekili seçildi.
* Ahmet Demircan: Önceki kabinede Sağlık Bakanlığı yaptı. Bu göreve 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile getirildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Samsun Milletvekili seçildi.
* Ahmet Arslan: Son kabinede Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yaptı. Meclis’e ilk olarak 2011 seçimlerinde Kars Milletvekili olarak girdi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kars Milletvekili seçildi.bianet

11 Temmuz 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Siyaset Haberleri

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: 'ABD'nin amacı Suriye'yi bölmek'
ABD’nin askeri birliklerini Suriye’den çekme kararını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AB
 
ABD ve Avrupa arasında IŞİD çıkmazı
Suriye'den çekilme kararının ardından "İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupalı müttefiklerden kendi ülkelerinden Su
 
Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı’ndan istifa etti
31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den İstanbul için belediye başkan adayı olan ve seçimlerin siyasi faaliyet olmadığı
 
Doğan, gençlerle buluştu
Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, Seyrantepe Mahallesi’nde gençlerle bi

3 milyon 644 bin 342 Suriyeli var
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Halihazırda ülkemizde uluslararası koruma statüsüyle 3 milyon 644 bin 342 Suriyeli bulu
 
Listeler bugün teslim ediliyor
Cumhur İttifakı’nın genişletilmesi kararının ardından listeler revize edildi. Erdoğan ve Bahçeli’nin onayını
 
Suriye’nin imarı Gaziantep üzerinden yapılacak
Mardinliler Eğitim kültür ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül Başkan Abdülkerim Arslan&#
 
Emniyet Raporu: Kaşıkçı cinayetinde her şey planlı
Konutta “çifte ateşle ısı değeri 1000 dereceye kadar yükselebilen” ve DNA izi bırakmayan bir tandır bulunduğ

Hedef Suriye'nin toprak bütünlüğü
Astana garantörleri Rusya, İran ve Türkiye'nin, Rusya Devlet Başkanı Putin ev sahipliğindeki zirvede Putin'in Adana muta
 
"Fırat'ın doğusu da batısı da bizim"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fırat'ın doğusu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Fırat'ın doğusu d
 
HDP'lilere polis ekipleri izin vermedi
Gaziantep’te, açlık grevindeki HDP Milletvekili Leyla Güven’e destek amacıyla yürümek isteyen HDP'lilere izi
 
AB, Suudi Arabistan'ı kara listeye aldı
Avrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan’ı teröre finansman sağladığı gerekçesiyle kara listeye aldığını duyurdu.

ABD: Kaşıkçı cinayetini örtbas etmedik
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Washingto’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesine yardım ettiği suçla
 
Almanlar nükleer işbirliği için Türkiye’ye geliyor
Nükleer teknoloji alanında önemli bir tecrübeye sahip olan Almanlar, Afrika ve Ortadoğu’daki nükleer santral proje
 
Kılıçdaroğlu 12 maddelik seçim bildirgesi açıkladı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin yerel seçim adaylarını tanıttı ve 12 maddelik seçim bildirgesi açıkladı.
 
MHP milletvekillerinden Güneydoğu çıkarması
Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) 50. Yıl kutlamaları çerçevesinde Adana’da düzenlenen programa katılan MHP Ordu
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya