20 Kasım 2018, Salı Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
ANAP’ın bomba gibi adayı
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Zihnini temizle
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
RAKAMLAR
Hikmet Aksoy
Yemek masasından doymadan kalkınız
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
BODRUM
Leyla Adın
Görsel medyanın etkisi
Yaşar Özen
İYİ Kİ VAR
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
Erbap yorumu ‘2’
Aykut Tuzcu
Adımız çok büyük ama…
ÇOK OKUNAN HABERLER
MHP, Suriyeli esnaflar için yasa teklifini meclise sundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin TürkAkım projesi için bir araya geldi
Esnafın olmadığı ekonomik büyüme düşünülemez
Farklı tür materyaller ve teknikle hazırlanmış çalışmalar bir arada
Karacaoğlan sosyal tesisi hizmete girdi
Güzide sergisinde, geleneksel sanat ve plastik sanatları buluştu
523 engelli iş sahibi oldu
Brexit için kritik günler
Yükseköğretim kurumları bütçesinin yüzde 69'u zorunlu gider
Türkiye'de 893 bin çocuk çalışıyor
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
Kabine dışı kalan 23 isimAralarında Mehmet Şimşek, Bekir Bozdağ, Recep Akdağ gibi isimlerin bulunduğu 23 kişi kabine dışı kaldı. Önceki kabinede bakan olan beş isim, bu dönem milletvekili de değil

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ilk kabinede 16 Bakan ve 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı yer alırken önceki kabinede yer alan 23 isme yer verilmedi.
Yeni sistemle birlikte 26 olan bakanlık sayısı 16'ya inmişti.
Önceki kabinede yer alan ama bu kabinede kendine yer bulamayan isimler şöyle:
* Binali Yıldırım: Önceki kabinenin başbakanı. Yeni sisteme geçilmesiyle birlikte başbakanlığın kalkmasıyla “son başbakan” kabul ediliyor. Önceki hükümetlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP İzmir Milletvekili seçildi. Yeni dönemde AKP’nin Meclis Başkanı adayı.
* Bekir Bozdağ: Önceki kabinede hükümet sözcülüğü görevi yürüttü. 63. Hükümet’te Başbakan Yardımcılığı, 64 ve 65. Hükümetlerde Adalet Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Yozgat Milletvekili seçildi.
* Mehmet Şimşek: 60, 61, 62, 63, 64 ve 65. Hükümetlerde ekonominin başında yer aldı. Kabinde dışı kaldığının öğrenilmesinin ardından döviz kurlarında yükseliş gerçekleşti. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Fikri Işık: 2013 ve 2016 yılları arasında Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan hükümetlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürüttü. 65. Hükümet’te Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kocaeli Milletvekili seçildi.
* Recep Akdağ: 2002 ve 2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı yaptı. Üç yıl aradan sonra Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te tekrar Sağlık Bakanı oldu. 7 Haziran 2015 seçimleri hariç, 2002’den bu yana yapılan tüm seçimlerde AKP’den milletvekili seçildi. Son olarak 24 Haziran seçimlerinde AKP Erzurum Milletvekili oldu.
* Hakan Çavuşoğlu: Önceki kabinede Başbakan Yardımcılığı görevi yürütüyordu. 24 Haziran seçimlerinde AKP Bursa Milletvekili seçildi.
* Fatma Betül Sayan Kaya: 65. Hükümet’te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptı. 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi Hollanda’dan sınırdışı edilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Ömer Çelik: 2013 ve 2015 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te Avrupa Birliği Bakanı olarak yer aldı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Faruk Özlü: Önceki kabinede Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP’den Düzce Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Julide Sarıeroğlu: 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. İlk olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ankara’dan milletvekili seçilmişti. 24 haziran seçimlerinde Adana’dan AKP Milletvekili seçildi.
* Mehmet Özhaseki: 65. Hükümet’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı. 1998-2015 arası Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kayseri Milletvekili seçildi.
* Nihat Zeybekci: Önceki kabinede Ekonomi Bakanlığı görevi yürüttü. 2011 yılından beri milletvekili olan Zeybekci, 2004–2011 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Osman Aşkın Bak: Önceki kabinde Gençlik ve Spor Bakanı’ydı. 2011 seçimlerinde İstanbul’dan AKP Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Rize Milletvekili seçildi.
* Ahmet Eşref Fakıbaba: Önceki kabinenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı. 2009’daki yerel seçimlerde bağımsız olarak Urfa Belediye Başkanlığı’nı kazandı. Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken 2013’te AKP’ye katıldı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Urfa Milletvekili seçildi.
* Numan Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı’ydı. 2014-2017 arasında Başbakan Yardımcılığı yaptı. AKP’ye 2012’de katılan Kurtulmuş, öncesinde Has Parti Genel Başkanı’ydı. AKP’ye katılmasının ardından Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı’na getirilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Bülent Tüfenkçi: 25. ve 26. dönem AKP Malatya milletvekilliği yaptı. 64. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak kabineye giren Tüfenkçi bu görevi 65. Hükümet’te de sürdürdü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Malatya Milletvekili seçildi.
* Lütfi Elvan: Önceki kabinde Kalkınma Bakanı’ydı. 23. 24. 25. ve 26. dönemlerde AKP milletvekilliği yaptı. 25 Aralık 2013 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına atandı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Mersin Milletvekili seçildi.
* Naci Ağbal: 64 ve 65. Hükümetlerde Maliye Bakanlığı yaptı. 25 ve 26. dönemlerde Bayburt Milletvekili olarak Meclis’e girdi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olarak gösterilmedi.
* İsmet Yılmaz: Son kabinede Milli eğitim Bakanı’ydı. 61 ve 62. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24, 25 ve 26. Dönemlerde AKP’den Sivas Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde de AKP Sivas Milletvekili oldu.
* Nurettin Canikli: Son hükümette Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Milli Savunma Bakanı olarak görevlendirildi. 62. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak yer aldı. 22, 23, 24 ve 26. dönemlerde AKP Giresun Milletvekili seçilen Canikli 24 Haziran seçimlerinde de vekilliğini sürdürdü.
* Veysel Eroğlu: Son kabinede Orman ve Su İşleri Bakanı olarak görevlendirildi. Eroğlu, 60, 61, 62, 64 ve 65. Hükümetlerde deaynı görevi yürüttü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Afyon Milletvekili seçildi.
* Ahmet Demircan: Önceki kabinede Sağlık Bakanlığı yaptı. Bu göreve 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile getirildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Samsun Milletvekili seçildi.
* Ahmet Arslan: Son kabinede Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yaptı. Meclis’e ilk olarak 2011 seçimlerinde Kars Milletvekili olarak girdi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kars Milletvekili seçildi.bianet

11 Temmuz 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Siyaset Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin TürkAkım projesi için bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TürkAkım doğal gaz boru hattının deniz altından geçen kısmının tamamlanması töreni n
 
MHP, Suriyeli esnaflar için yasa teklifini meclise sundu
MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, TBMM'ye Suriyelilerin oda ve borsa yöneticisi olabilmelerini Türkiye Cumhu
 
Cumhuriyet savcıları derhal soruşturma başlatacak
Adalet Bakanlığı, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlara karşı yayınladığı genelgede
 
Trump: Kaşıkçı cinayetine ilişkin rapor, Salı günü hazır olacak
ABD Başkanı Donald Trump, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin kapsamlı bir CIA raporun yarın hazır olacağını duyurdu. Trump

Washington Post: Suudiler'in yürüttüğü bir soruşturma yok, bir örtbas operasyonu var
Öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın yazarı olduğu Washington Post (WP) gazetesinin yayın kurulu, ABD Kongresine,
 
Barış için gelen liderler daha çok savaş konuştu
Birinci Dünya Savaşı'nın bitişinin 100. yıldönümünde 60'tan fazla ülke lideri Paris'te buluştu. Üç gün sürecek Barış For
 
Paris Barış Forumu milliyetçilik endişesiyle başladı
Bu yıl ilki gerçekleştirilen Paris Barış Forumu, Macron, Merkel, BM Genel Sekreteri Guterres gibi üst siyasetçilerin kat
 
Yılmazkaya, 30 milyar dolarlık FATİH Projesini eleştirdi
Milli Eğitim Bakanlığının 2019 yılı bütçe görüşmelerinde çarpıcı açıklamalarda bulunan CHP Gaziantep Milletvekili Bayram

İspanya Başbakanına suikast girişimi engellendi
Macron’dan sonra Sanchez!!!
 
ABD’den, Irak’a elektrik muafiyeti getirildi
ABD Dışişleri Bakanlığının İran özel temsilcisi Brian Hook yaptığı açıklamada, ülkesinin İran'a uyguladığı yaptırımlar k
 
Erdoğan: Millet bahçelerinde aileler yatsın yuvarlansın
Cumhurbaşkanı Erdoğan, millet bahçelerinde yatıp yuvarlanan ailelerin, yuvarlandıkça kendilerini hatırlayacağını söyledi
 
Trump'la tartışan muhabirin Beyaz Saray'a girişi yasaklandı
ABD Başkanı Donald Trump’ın tartıştığı CNN muhabiri Jim Acosta’nın Beyaz Saray’a giriş akreditasyonu i

1’inci Hudut Alayı Kilis’e taşındı
Gaziantep 5’inci Zırhlı Tugay’ında bulunan 1’inci Hudut Alayı Kilis’teki Astsubay Zafer Yılmaz k
 
Lavrov: İran’a yaptırımlar “kesinlikle gayri meşru”
Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Trump Yönetimi’nin İran’a dünden başlayarak uygulamaya koyduğu yeni ya
 
Kaşıkçı cinayetinde "Emri Kimin Verdiği" araştırılıyor
Gazeteci Kaşıkçı’yı öldürenlerin yargılanacağını açıklayan Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu Başkanı el Ayba
 
"Türkiye ile üyelik müzakerelerinin bitirilmesi daha dürüstçe olur”
Avrupa Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu üyesi Johannes Hahn, Türkiye’nin AB’ye katılım müzakerelerin
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya