22 Eylül 2018, Cumartesi Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
ANAP’ın bomba gibi adayı
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Farkındalıkla çalabilirsin
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
TİMEO
Hikmet Aksoy
Mutlaka "günlük" tutunuz...
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
KOMŞU ADAMIZ: SAMOS(2)
Leyla Adın
Bir sonbahar daha kapıda
Yaşar Özen
Katakulli
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
PERDE KALKARKEN(2)...
Aykut Tuzcu
Yabancılar için Antep’te lokanta çok pahalı!!
ÇOK OKUNAN HABERLER
Türkiye’den Bursa ilk 100’de yer aldı
Tahmazoğlu, "Ya Hak" dedi hedefi on ikiden vurdu
ALG Spor Kadın Futbol Takımı hem gurur hem de umut kaynağı
Çocuklar Antep köftesi yapmak için yarıştı
Şehit aileleri ve gaziler için Fırat Nehri’nde tekne turu yapıldı
Polis, okul çevresinde kuş uçurtmuyor
Kaçak sigara ile uyarıcı ve uyuşturucu ilaç ele geçirildi
“Dokusal Soyutlamalar II” temalı sergisi açıldı
Enerji kaynaklarına ulaşmak için ciddi çabalar sarf ediliyor
Artık isteyen her baklavacı midye baklava üretebilecek
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
Kabine dışı kalan 23 isimAralarında Mehmet Şimşek, Bekir Bozdağ, Recep Akdağ gibi isimlerin bulunduğu 23 kişi kabine dışı kaldı. Önceki kabinede bakan olan beş isim, bu dönem milletvekili de değil

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ilk kabinede 16 Bakan ve 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı yer alırken önceki kabinede yer alan 23 isme yer verilmedi.
Yeni sistemle birlikte 26 olan bakanlık sayısı 16'ya inmişti.
Önceki kabinede yer alan ama bu kabinede kendine yer bulamayan isimler şöyle:
* Binali Yıldırım: Önceki kabinenin başbakanı. Yeni sisteme geçilmesiyle birlikte başbakanlığın kalkmasıyla “son başbakan” kabul ediliyor. Önceki hükümetlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP İzmir Milletvekili seçildi. Yeni dönemde AKP’nin Meclis Başkanı adayı.
* Bekir Bozdağ: Önceki kabinede hükümet sözcülüğü görevi yürüttü. 63. Hükümet’te Başbakan Yardımcılığı, 64 ve 65. Hükümetlerde Adalet Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Yozgat Milletvekili seçildi.
* Mehmet Şimşek: 60, 61, 62, 63, 64 ve 65. Hükümetlerde ekonominin başında yer aldı. Kabinde dışı kaldığının öğrenilmesinin ardından döviz kurlarında yükseliş gerçekleşti. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Fikri Işık: 2013 ve 2016 yılları arasında Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan hükümetlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürüttü. 65. Hükümet’te Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kocaeli Milletvekili seçildi.
* Recep Akdağ: 2002 ve 2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı yaptı. Üç yıl aradan sonra Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te tekrar Sağlık Bakanı oldu. 7 Haziran 2015 seçimleri hariç, 2002’den bu yana yapılan tüm seçimlerde AKP’den milletvekili seçildi. Son olarak 24 Haziran seçimlerinde AKP Erzurum Milletvekili oldu.
* Hakan Çavuşoğlu: Önceki kabinede Başbakan Yardımcılığı görevi yürütüyordu. 24 Haziran seçimlerinde AKP Bursa Milletvekili seçildi.
* Fatma Betül Sayan Kaya: 65. Hükümet’te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptı. 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesi Hollanda’dan sınırdışı edilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Ömer Çelik: 2013 ve 2015 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Hükümet’te Avrupa Birliği Bakanı olarak yer aldı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Faruk Özlü: Önceki kabinede Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP’den Düzce Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Julide Sarıeroğlu: 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. İlk olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ankara’dan milletvekili seçilmişti. 24 haziran seçimlerinde Adana’dan AKP Milletvekili seçildi.
* Mehmet Özhaseki: 65. Hükümet’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı. 1998-2015 arası Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kayseri Milletvekili seçildi.
* Nihat Zeybekci: Önceki kabinede Ekonomi Bakanlığı görevi yürüttü. 2011 yılından beri milletvekili olan Zeybekci, 2004–2011 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı yaptı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.
* Osman Aşkın Bak: Önceki kabinde Gençlik ve Spor Bakanı’ydı. 2011 seçimlerinde İstanbul’dan AKP Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Rize Milletvekili seçildi.
* Ahmet Eşref Fakıbaba: Önceki kabinenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı. 2009’daki yerel seçimlerde bağımsız olarak Urfa Belediye Başkanlığı’nı kazandı. Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken 2013’te AKP’ye katıldı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Urfa Milletvekili seçildi.
* Numan Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı’ydı. 2014-2017 arasında Başbakan Yardımcılığı yaptı. AKP’ye 2012’de katılan Kurtulmuş, öncesinde Has Parti Genel Başkanı’ydı. AKP’ye katılmasının ardından Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı’na getirilmişti. 24 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi.
* Bülent Tüfenkçi: 25. ve 26. dönem AKP Malatya milletvekilliği yaptı. 64. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak kabineye giren Tüfenkçi bu görevi 65. Hükümet’te de sürdürdü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Malatya Milletvekili seçildi.
* Lütfi Elvan: Önceki kabinde Kalkınma Bakanı’ydı. 23. 24. 25. ve 26. dönemlerde AKP milletvekilliği yaptı. 25 Aralık 2013 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına atandı. 24 Haziran seçimlerinde AKP Mersin Milletvekili seçildi.
* Naci Ağbal: 64 ve 65. Hükümetlerde Maliye Bakanlığı yaptı. 25 ve 26. dönemlerde Bayburt Milletvekili olarak Meclis’e girdi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olarak gösterilmedi.
* İsmet Yılmaz: Son kabinede Milli eğitim Bakanı’ydı. 61 ve 62. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanlığı yaptı. 24, 25 ve 26. Dönemlerde AKP’den Sivas Milletvekili seçildi. 24 Haziran seçimlerinde de AKP Sivas Milletvekili oldu.
* Nurettin Canikli: Son hükümette Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Milli Savunma Bakanı olarak görevlendirildi. 62. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak yer aldı. 22, 23, 24 ve 26. dönemlerde AKP Giresun Milletvekili seçilen Canikli 24 Haziran seçimlerinde de vekilliğini sürdürdü.
* Veysel Eroğlu: Son kabinede Orman ve Su İşleri Bakanı olarak görevlendirildi. Eroğlu, 60, 61, 62, 64 ve 65. Hükümetlerde deaynı görevi yürüttü. 24 Haziran seçimlerinde AKP Afyon Milletvekili seçildi.
* Ahmet Demircan: Önceki kabinede Sağlık Bakanlığı yaptı. Bu göreve 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile getirildi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Samsun Milletvekili seçildi.
* Ahmet Arslan: Son kabinede Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yaptı. Meclis’e ilk olarak 2011 seçimlerinde Kars Milletvekili olarak girdi. 24 Haziran seçimlerinde AKP Kars Milletvekili seçildi.bianet

11 Temmuz 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Siyaset Haberleri

Taşdoğan’dan yerel seçimde ittifak mesajı
MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, yerel seçimler için AK Parti ile süren ittifak görüşmeleriyle ilgi
 
Seçim takımı mülakatla belirlenecek
AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi, yerel seçim çalışmalarına başlamak için ekiplerini oluşturmaya başladı.
 
Rusya açıkladı: Uçağımızı Suriye vurdu!
Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz’de radardan çıkarak kaybolan İL-20 model uçağının, İsrail jetleri yüzünden Suriye
 
Erdoğan: Uçağı satın almadık, Katar Emiri hibe etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’dan getirilen uçağın satın alınmadığını, hediye edildiğini, uçağın kendisinin değil,

Suriye'de 7 yıl aradan sonra ilk kez yerel seçim
Suriye’de Esad rejiminin kontrolü altındaki bölgelerde 7 yıl aradan sonra ilk kez yerel seçim düzenlendi.
 
İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Filiz: “Eğitim sistemimiz gözden geçirilmeli”
İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İ. Hüseyin Filiz, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir me
 
Irak’lı yetkililer, sağlık kontrolü için geldi
Irak'ın Ankara Büyükelçisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Hazim Al Yousifi, Irak’ın Ankara Büyükelçi Yardımcıları D
 
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler sınırda
TSK: "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile birlikte

Suriye'nin yeni anayasası Ekim'de Cenevre'de ele alınacak
Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan gerginlik devam ederken, Rusya’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavren
 
BM Genel Sekreterinden Çağrı: İdlib için hiçbir çabadan kaçınmayın
Tahran Zirvesi ve İdlib toplantısında ABD Temsilcisi "Türkiye'nin ateşkes çağrısını" hatırlattı. BM Genel Sekreteri İdli
 
Belediyelere 18'lik başkanlar geliyor
Seçilme yaşının 18’e indirilmesinin ardından, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ‘genç başka
 
Kilis’ten Suriye sınır hattına ve Hatay sınırına sevkiyatlar sürüyor
Gaziantep istikametinden gelen iki ayrı konvoy Kilis’ten, Öncüpınar Sınır Kapısından üzerinden Suriye’ye geç

BM Genel Sekreteri: Alternatifimiz karanlık ve tehlikeli bir gelecek
BM Genel Sekreteri Guterres, iklim değişikliğiyle ilgili "uçurumun kenarına doğru ilerlediğimizi" söylerken 2020'ye kada
 
Suriye sınırına sevkiyatlar hızlandı
Gaziantep'ten mühimmat, sinyal kesici, zırhlı araç ve komandolardan oluşan yaklaşık 35 araçlık konvoy doğu illerine hare
 
BM'den Suriye'deki barış süreci için yeni girişim
BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Misturi, Suriye'de barışın sağlanması için yeni bir arabuluculuk girişimi başlatıyo
 
İsveç Seçimlerinde Merkez Sol Blok ve Sağ Blok Başa Baş
İsveç'te dün yapılan kritik seçimlerde sandık çıkışı sonuçlarına göre sol blok yüzde 40.6, sağ blok yüzde 40.3 oy oranı
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya