18 Şubat 2018, Pazar Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Türk ekonomisi 2,9 büyüdü
 
Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü   Fırtına nedeniyle ağaçlar araçların üzerine devrildi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
Dr. Asım Güzelbey!
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
TAVUK HIRSIZI
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
ANDIMIZ
Hikmet Aksoy
Kredi kartınız var mı?
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
İlter Serim’in yayınlanmış eserleri
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
GOBUSTAN ULUSAL PARKI VE KAYA RESİMLERİ
Leyla Adın
Önyargısız dinle
Yaşar Özen
Yazmamak, Yazamamak
Aykut Tuzcu
Yeter artık!..
ÇOK OKUNAN HABERLER
Sokak hayvanlarına yardım elini uzattılar
“Her zaman öğretmenlerimize destek olacağız”
Vatan savunması sadece cephede savaşarak silahla olmuyor
Gazişehir Gaziantep'in genç oyuncusuna milli davet geldi
Teknoloji gelişiyor, okuma eğilimi gitgide azalıyor
Tahsin Yentur İlkokulu öğrencileri TEMA gönüllüsü oluyor
12 ilde kurulan şirketler üzerinden 60 milyon lira dolandırdılar
Murat Efe Karaduman, atıcılıkta il ikincisi oldu
Obezitede dünya sıralamasında 4’üncü Avrupa sıralamasında ise 1’inci olduk
Geçen yıl 87 bin yabancıya çalışma izni verildi
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Ağrının önemli bir özelliği duyusal bir olgu olmasıdır
SEV Amerikan Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu ile ağrı ve ağrı tedavileri üzerine konuştuk
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
100’üncü Yıl Kültür Parkı’nı korumak boynumuzun borcuBüyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Yeşil alanı korumada duruşumuz nettir. Buna uymayan kim varsa gereği yapılır” şeklinde konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı 1’inci Birleşim toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Başkanlığında yapıldı. 100’üncü Yıl Kültür Parkı içinde kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerine vurgu yapan Şahin, “100’üncü Yıl Kültür Parkı’nı korumak boynumuzun borcudur” dedi. Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı 1’inci Birleşim toplantısında görüşülen 104 madde oy birliği ile kabul edildi. Görüşmeler sırasında söz alan Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Sucu, “100’üncü Yıl Kültür Park’ının içinde kaçak yapılaşmaların olduğunu ve bu yönde belediyeye dilekçe verildiği yönünde şikayet vardı. 100’üncü Yıl Kültür Park’ının içinde kaçak yapılaşma devam ediyor. 100’üncü Yıl Kültür Park’ını koruyacağınıza söz verdiniz. CHP olarak sizden istirhamımız kaçak yapılmayla ilgilenmeniz” diye konuşurken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Yeşil alanı korumada duruşumuz nettir. Buna uymayan kim varsa gereği yapılır. 100’üncü Yıl Kültür Parkı’nı korumak boynumuzun borcudur” diye cevap verdi.
Herkesin hayat bulduğu
bir meydana ihtiyaç var
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı 1’inci Birleşim toplantısında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kamil Ocak Stadyumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. TOKİ Başkanı’nın 15 güne kadar Gaziantep’e geleceğini belirten Şahin, “Herkesin hassasiyetini yansıttığı ve herkesin hayat bulduğu bir meydana bu şehrin ihtiyacı var. Halkımızın rahatsız olduğu bir şeyde biz olmayız” dedi.
TOKİ Başkanı 15
güne kadar gelecek
Yeni TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın yeni yapılan stadyumun maliyetinin Kamil Ocak Stadyumu’ndan çıkarmak gibi bir niyetlerinin olmadığını ve burada yaşayan bir meydan üzerine bir çalışma yapılması gerektiğini belirttiğini ifade eden Şahin, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kentsel tasarım bölümünden meydanla ilgili çalışma yapılmasını istediğini vurguladı. “Bu çalışma devam ederken ön taslak geldiğinde bizim için şehrin hassasiyetine uygun bir çalışma olmadığı görüldüğünden TOKİ Başkanı bizden “Yaşayan Meydan” ile alakalı kafeteryası, mini alışveriş merkezi ve meydanı koruyacak şekilde bir Meclis kararı çıkarmamızı istedi. Fakat komisyona gittiği zaman meydana AVM ve büyük ticari alanlar yapılacağı ile ilgili planda olmayan şeylerin konuşulmaya başlandığını görünce meclise iade ettik. Çünkü doğru bilgilendirmemiz ve daha iyi istişare yaparak herkesin memnun kalacağı bir çalışmanın yapılması gerektiğini hissettik. Bunun üzerine bu kararı aldık ve TOKİ Başkanı ile konuştuk ve 15 güne kadar buraya geleceğini söyledi” şeklinde açıklama yaptı.
250 dönümlük bir
meydanımız olacak
Hem ulaşım hem de güvenlik bakımından devlet hizmetlerinin açılması gerektiğini kaydeden Şahin, aşırı bir sıkışmanın olduğuna dikkat çekerek, Gaziantep Valiliği’nin Fevzi Çakmak Bulvarı’nda ki Karayolları’nın içerisine taşınacağının altını çizdi. “Eski valilik binasının da yıkılarak meydana dahil edilmesiyle Arkeoloji Müzesi’ne kadar Panoramik Müze ile de beraber Alleben Deresi’ni de içine alacak şekilde büyük bir meydan tasarımı üzerine yeni bir alanın oluşmasına neden oldu. Valiliği de Karayolları içine taşıdığımız zaman 250 dönümlük bir meydanımız olacak” diye açıklamalarda bulundu.
Halkımızın rahatsız olduğu
bir şeyde biz olmayız
“Yaşayan Meydan kavramından kim ne bekliyor. Çocuk ne bekliyor, kadın ne bekliyor, herkes buraya neden gelsin?” diyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuşmasına şöyle devam etti: “Dünyadaki meydanlara baktığımız zaman meydanın bir çekim gücünün olması gerekiyor. İnsanları meydana getirmeyi ve bir şekilde yaşatmamız gerekiyor. İmza toplayan STK’lar, gönüllü kuruluşlarla yaptığımız istişarelerde herkesin içinde ve memnun olduğu bir çalıştayı yapalım dedik. Öncelikli analizlerimizi çıkaralım, sonra gerek yerel gerekse ulusaldaki kent tasarımcılarına proje yaptıralım bu projeyi de halkımızla paylaşalım. Hangi proje daha makbul görülürse bunun üzerinden gidelim dedik. Dolayısıyla herkesin hassasiyetini yansıttığı hayat bulduğu bir meydana bu şehrin ihtiyacı var. Halkımızın rahatsız olduğu bir şeyde biz olmayız.”
Meclis ikinci birleşimini 16 Şubat Cuma günü saat 15:00’da toplanmak üzere kapandı.

13 Şubat 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Güncel Haberleri


 

 

  

 

  

 

  

 

 

© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya