21 Kasım 2018, Çarşamba Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
Mösyücüğüm, güle güle…
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Hayal
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
RAKAMLAR
Hikmet Aksoy
31 Mart seçimi ve FETÖ...
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
BODRUM
Leyla Adın
Görsel medyanın etkisi
Yaşar Özen
GAZETECİLİK
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
Erbap yorumu ‘2’
Aykut Tuzcu
Yaşar Özen
ÇOK OKUNAN HABERLER
Ayda 12 milyon yolcu taşınıyor
İki kız kardeşin cenazeleri memleketlerine gönderildi
Türkiye, sanal şiddette ilk sıralarda
Gül, kitap okuma değerler eğitimine katkı sağlıyor
Çingene Kızı Mozaiği parçaları yola çıkıyor
Türkiye’de 1 milyondan fazla mayın bulunuyor
Gazişehir - Boluspor maçı biletleri satışta
JuniorSTEM eğitimi ile yaparak öğreniyorlar
Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar: Rakibimiz ligin dominant takımlarından birisi
Uluslararası oyun sempozyumu HKÜ’de
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
  Metin Atamer
 
3 DELİ

   16 Aralık 2017
 
“Ne Şam’ın şekeri, ne Arabın zikiri” diye bir deyim var. Her zaman dinlediğimiz gibi, menfaatler dünyasında karşılaşan Arap, diğer Arabı sevmediğini biliriz.
Soy , dil ve ırk olarak aynı kökden geldiklerine inanırım. Arap Araptır. Hani bizde Arap denilince siyah veya karanlık bir resim gelir ya aklımıza, işte Arap dünyasının birbirine sahip çıkamadığı şu durum, bunu ifade etmekte. Arap Ülkelerindeki petrole sahip olan Amerika’nın bir uydusu gibi davranan Araplar, dünya dinlerinin merkezi olarak bilinen bir kaç şehirden biri olan KUDÜS’ü, İsrail’in başkenti olarak tanımaya kalkma girişimini, dünyadaki 3 deliden biri olan Trump’ın telaffuz etmesini düşünmek gerek.
Dünyanın sulh ve sükun içinde yaşamasını istemeyen silah tüccarlarının, dünyanın kendilerine uzak bir bölgesinde insanların birbirilerini öldürmeleri için yaptıkları hamleler, kabul edilebilir gibi değil. Belki insanların birbirini öldürmelerinden haz duyduklarına inanmaktayım. Aslında aynı bölgede yaşayan insanların köklerinde benzerlik olduğu da bir gerçektir. Salt arı bir Israil soyu var mıdır, bilmiyorum. Ancak olduğuna inanmıyorum. Asırlarca aynı yörede yaşadıklarına göre, köklerinde hatta DNA’larında birbirilerinin parmak izleri olması olasıdır.
Çocukluğumda hatırlarım Filistin diye bir ülke vardı, bizim coğrafya atlasımızın ilk sayfalarında bulunan siyasi haritalarda. FİLİSTİN devletinin sınırları vardı. Kaç paraya satıldı bilmiyorum, ancak Yasser Arafat ‘ında içinde bulunduğu bir yönetim, ülkelerinin bir bölümünü Israilliler’e sattılar. Bu satışı Amerika da destekledi ve Ortadoğu’da kendilerine bir askeri ÜS oluşturma planlarının ilk hedefi bu idi. Daha sonra Amerika kendi korkuları şemsiyesinde bir de Kuzey Atlantik Paktı’nı kurup Türkiye’yi de içine katıp, KORE’de yüzlerce askerimizin telef olmasına sebep oldular.
Maksat Ortadoğu’da ikinci bir ÜS temini için İNCİRLİK Hava Üssü’nü tesis etmek . Bizde bunu yuttuk. Sadece orasımı, Amerika için Sinop’ta da bir radar Üssüne icazet çıkardık. Konu, Rusyanın hava harekatını Sinoptan dinleyip, PENTAGON’a bilgi aktarmak üzerine kurulmuş bir düzen . Düzen kimin menfaatine ; Amerikanın, bizim bu konu üzerinden bir hesabımız varmı ? Bence yok. Aslında bu kanaldan bir çok yardımla askeri malzeme Türkiye’ye intikal etti. Bunlar genelde Amerikan ordusunun gelişen teknoloji paralelinde kullanımdan kaldırdığı malzemeyi, Türkiye’ye yardım adı altında satmaktaydı. Ne zaman Amerika’nın menfaatine ters düşen bir oluşum meydana geldiğinde, Türkiye hep yalnız kalmıştır. Bizim bizden başka dostumuz olmadığını her zaman izlemekteyiz. Müslüman ülkeler dediğimiz Araplardan, ülkemize her zaman zarar gelmiştir.
Istanbul’da toplanan Islam ülkeleri, Kudüs’ün, Israil’in başkenti olduğunu ilan eden Amerikan başkanına, toplu halde ses getirmek adına yaptıkları girişimde, Arapların Suud-i kanadının kırık olduğunu gördük. Ben neden kendimi bu adamlar için perişan edeyim diye düşünmekteyim. Doğu Akdeniz’de bir ÜS edinebilmek adına Türkiye ile ciddi konularda iş birliği içine girmeyi hedefleyen Rusya, Suriye konusunda taviz vermeyi denemekte. Diğer 2’inci deli ise kıtalararası füze deneyiminde, mesafe kat etmekte. Kuzey Kore’nin aslında daha ne yapabileceğini kimse tahmin edememekte. O delinin daha neleri hedeflediği bir kara delik.
Gelelim 3’üncü deliye , onun ne yapacağını kestirmek zor. Teknedeki Genova yelkeni misali , bir sonraki adımının ne olacağını kestirmek mümkün değil. Bu nedenle rüzgarın nereden estiğini takip etmemizde yarar olduğuna inanmaktayım diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına.

 
Yorumlar Sende yorum yaz
Köşe yazısına yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu köşe yazısı için eklenmiş yorum bulunamadı.

Diğer Yazıları Tüm Yazıları
 . RAKAMLAR
 . MAARİF
 . TRAFİK
 . Eğri Oturup
 . İsmail Dede Efendi
 . FUTBOL
 . STRUMA
 . TİMEO
 . HARBİCİ
 . ATA SPORU
 . BU KURBAN
 . Kervan
 . Silistre
 . Duruş
 . Hür irade
 . İŞLETME
 . TİRAJ
 . İMTİYAZ
 . Çatıda Çatlak
 . Tırnak İçinde
 . HAD
 . Film Perdesi
 . Dinleme sanatı
 . TAMAM
 . GEÇİM
 . Onur
 . Percere açıldı
 . İşletme Karnesi
 . ŞAHİNBEY
 . ADAM
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya