31 Mart 2020, Salı Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Aykut Tuzcu
Erdoğan, ABD’ye gidecek mi?
Nurgün Balcıoğlu
Varını veren utanmamış!
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Kendini yargılama
Ayfer Tuzcu Ünsal
Antep’te hamam gelenek ve görenekleri 1
Metin Atamer
Koyun can derdinde
Hikmet Aksoy
Basın dünyamızın büyük kaybı
Celal Deniz
Irkçılığın tedavisi var mıdır?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
Anadolu’nun İlk Demiryolu Hattı: İzmir-Aydın Demiryolu
Leyla Adın
Eski bir tapınak yazıtı
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
Aykut: In memoriam
Av. Aziz Canatar
Yeri doldurulamayacak nezaketli bir insandı
Av Şafak Yılmaz
Corona virüsü
Av. Mehmet Cihan Mercimek
Kininizi diri tutun!
Bülent Yılmaz
Tüketiciler için ipuçları
Uzm. Diyetisyen Ufuk Ayşe Kepkep
Probiyotikler ve prebiyotikler (2)
Ali Ihsan Kaya
Gelir vergisi beyanı başladı
ÇOK OKUNAN HABERLER
‘Salgına karşı şeffaflık ilkesine uyulmuyor’
Koronavirüs, bal, polen ve arı sütü satışlarını arttırdı
Aşırı fiyat artışına izin verilmeyecek
‘Un imalatı ve sevkiyatı devam edecektir’
Siyasette kadın 2020 haritası: Türkiye 122. sırada
"Gelir getirme olanakları etkilenen ebeveynlere maddi destek sağlanmalı"
Devlet, tüm mekanizmaları ile ihracatçıların yanında
Çalışanlara üç ay yüzde 60’lık maaş desteği
Türkiye’deki yaşlı nüfusu oranı yüzde 8,8
Kurallara uymayan 21 işletme kapatıldı
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Sektöre ve firmalara değer katmak istiyoruz
“Panama Danışmanlık olarak akredite Kobi Danışmanlarımız ile fikirden projeye üretimden satışa her alanda Kobilerimizin yanındayız”
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
 
Sektöre ve firmalara değer katmak istiyoruz

“Panama Danışmanlık olarak akredite Kobi Danışmanlarımız ile fikirden projeye üretimden satışa her alanda Kobilerimizin yanındayız”
“Panama Danışmanlık olarak akredite Kobi Danışmanlarımız ile fikirden projeye üretimden satışa her alanda Kobilerimizin yanındayız” ifadelerini kullanan Panama Danışmanlık Kurucularından H. İbrahim Demirel, “Ortaya koyduğumuz çalışmalar ile sadece Gaziantep’e değil, tüm bölgeye hizmet verebileceğimizi kanıtlamış bulunmaktayız. Amacımız hem sektörümüze hem de firmalarımıza değer katmaktır” dedi.
2017 yılında kurulan ve yaptığı çalışmalarla sektörün öncüleri arasında yerini alan Panama Danışmanlık, Uzman Kadrosu ile SGK Teşvik Danışmanlığı, İK Danışmanlığı, Mali Süreç Danışmanlığı, Hibe ve Teşvik Danışmanlığı, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajanslarına Proje Hazırlama ve Yürütme Danışmanlığı Dahilde İşleme İzin Belgesi, Yatırım Teşvik Belgesi Açma Kapama, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında VERBİS Sistemine Uyum Danışmanlığı İhracat Teşvikleri ve KOSGEB Destekleri konularında hizmet veriyor.

Sabah-Kısaca Panama Danışmanlığın doğuş hikayesini dinleyebilir miyiz?
Demirel-Panama Danışmanlık 2017 yılında Resul Kılıçparlar ve H. İbrahim Demirel tarafından kurulmuştur. Kuruluş perspektifimiz müşteri hizmet sağlayıcı ilişkisinden ziyade firmalarımıza büyüme yolunda kılavuzluk yapmaktır. Mali süreç ve finans danışmanlığı ile başladığımız yolculuğumuz 2018 yılında SGK teşvik ve İK süreç danışmanlığı da eklenmiştir. Bu süreçte Gaziantep ve bölgenin önemli firmalarına SGK süreçleriyle ilgili danışmanlık hizmeti verilmiştir.

Sabah-Genel olarak hangi alanlarda danışmanlık hizmeti veriyorsunuz? Bize hizmetlerinizden bahseder misiniz?
Demirel-Panama Danışmanlık olarak uzman kadromuzla birçok alanda hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerin bir bölümünü kendi ekibimizle vermekteyiz. Bir kısmı ise çözüm ortaklarımız tarafından sağlanmaktadır. Firma olarak anlayışımız uzmanlık alanlarımız dışında kalan kısımlarda da danışanlarımıza hizmet verebilmektir. Bu nedenle bünyemizde olmasa dahi birçok farklı alanda çözüm ortağımız bulunmaktadır. Başlıca hizmetlerimizden bahsetmek gerekirse; SGK teşvik danışmanlığı, İK danışmanlığı, Mali süreç danışmanlığı, Hibe ve Teşvik danışmanlığı, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajanslarına proje hazırlama ve yürütme danışmanlığı Dahilde İşleme İzin Belgesi, Yatırım Teşvik belgesi açma kapama, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında verbis sistemine uyum danışmanlığı İhracat Teşvikleri ve KOSGEB destekleri başlıca uzmanlık alanlarımız arasında yer almaktadır. Firma olarak kuluçkadan kuruluşa kuruluştan büyümeye her konuda firmalarımıza kılavuzluk etmeye devam edeceğiz.

Sabah-Danışmanlık sektörü rekabetin yoğun olduğu alanlardan bir tanesi. Sizi bu rekabette öne çıkaracak özelliklerinizden bahseder misiniz?
Demirel-Danışmanlık sektörü hem çok keyifli hem de çok zor bir sektör. Özellikle Gaziantep bu konuda bir kademe daha zor bir şehir. Hem yaşanan olumsuz tecrübeler hem de yerleşik anlayış nedeniyle zaman zaman oldukça zorlanıyoruz. Danışmanın her alanda uzman olması ve istisnasız her konuda hizmet vermesi bekleniyor. Yaşanan sıkıntıların büyük bölümü de buradan kaynaklanıyor. Firma beklentisi ile danışmanın yetkinlikleri uyuşmadığında verim alınamıyor ve çalışma başarısızlıkla sonuçlanıyor. Biz Panama olarak bu noktada farklı bir model geliştirdik. Farklı alanlarda uzman ekibimizin yanı sıra çözüm ortakları ile de çalışıyoruz. Yani kendi bünyemizde uzman olmadığımız konularda yanlış bir bilgilendirme yapmak yerine çözüm ortaklarımızı devreye alıyoruz. Bu şekilde firma başka arayışlara girmek zorunda kalmadan tek merkezden bir çok farklı alanda hizmet alabilmektedir. Panama Danışmanlık olarak gerek kendi ekibimize gerekse de çözüm ortaklarımız konusunda yetkinliğimize sonuna kadar güveniyoruz. Ortaya koyduğumuz çalışmalar ile sadece Gaziantep’e değil tüm bölgeye hizmet verebileceğimizi kanıtlamış bulunmaktayız. Amacımız hem sektörümüze hem de firmalarımıza değer katmaktır.

Sabah-Son olarak bu alanda hizmet almak isteyen firmalara ne söylemek istersiniz?
Demirel-Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki zaman en büyük sermayeleridir. Zamanlarının ve enerjilerinin büyük kısmını alan konuları danışmanlara delege ederek ilerlemek hem hata payını hem de zaman kaybını minimize eder. Bu gün bir çok firmamız kullanabileceği teşviklerin ve hibelerin çok az bir kısmını kullanabilmektedir. Doğru bir yönetim ve kaynak geliştirme planlaması ile ön gördüklerinden daha hızlı ve kalıcı bir büyüme sağlayabilmektedirler. Bir de tabi yetkin insanlarla çalışmaya önem vermeleri gerekiyor. Her danışmanın diyen danışman olamaz. Geriye dönük yapılan işlere çalışmalara mesleki akreditasyonları da göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Panama Danışmanlık olarak akredite Kobi Danışmanlarımız ile fikirden projeye üretimden satışa her alanda Kobilerimizin yanındayız.
 
27 Şubat 2020
 
 Diğer Röportajlar
Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
Ağrının önemli bir özelliği duyusal bir olgu olmasıdır
SEV Amerikan Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu ile ağrı ve ağrı tedavileri üzerine konuştuk
Bölgede, greenlight lazer cihazı sadece bizde mevcut
138 yıldır şifa dağıtan hastane
Eğitim süreklilik kazandığı zaman sorgulayan bireyler yetişmiş olur
Kurulduğu günden beri eğitime destek veren TEGV’i Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı Yöneticisi Ümran Petekbaşı ile konuştuk
Bölgemize ve küresel bilime yeni soluklar getirmek için çalışıyoruz
Gaziantep Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Kamile Erciyas ile Diş Hekimi Fakültesi ve diş üzerine röportaj yaptık.
Uyuşturucunun kolay temin edilebilir olması büyük sorun
“Son zamanlarda uyuşturucu kullanım yaşı 13-14’lere kadar indi. Çocuklarımızı uyuşturucu illetinden nasıl koruruz. Bir hekim olarak önerileriniz nedir?” diye sorduğumuzGaziantep Ceng
Gaziantep’te Hepatit B ve Hepatit C yaygın
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Ahmet Murat Gülşen ile hastanenin faaliyetleri ve GastroentrolojiAnabilim Dalı çalışmaları hakkında konuştuk.Gaziantep’te mide ve bağırsa
Doğan bebeklerin yüzde 15’i Suriyeli
Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doçent Doktor Ilgın Türkçüoğlu, kadınların doğum öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı
Günümüzün en yaygın ağız sorunu diş eti hastalığı ve diş çürükleridir
Şahinbey Ağız ve Diş Merkezi Başhekimi Hüseyin Bayhan, günümüzün en yaygın ağız sorununun diş eti hastalığı ve diş çürükleri olduğunu söyledi.
Suriyeliler’den dolayı veremden endişeliyiz
Verem Savaş Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Doğan Yardı, Gaziantep’te veremin yaygın olmadığını ama Suriyeliler’den dolayı endişeli olduklarını belirterek, “Yalnız son zamanlarda
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya