19 Haziran 2019, Çarşamba Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Edilgen olmak
Nurgün Balcıoğlu
Mösyücüğüm, güle güle…
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
Korkunun ecele
Hikmet Aksoy
Demokrasi yarışı ve ülke gerçekleri...
Celal Deniz
Irkçılığın tedavisi var mıdır?
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
“Güze: Türkiye'nin İlk Gül Müzesi” (!)
Leyla Adın
Karne heyecanı
Yaşar Özen
GAZETECİLİK
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
Sağına soluna bak!
Av. Aziz Canatar
Adelet ve yargı (4)
Aykut Tuzcu
İnsan yaşıtından kesitler!..
ÇOK OKUNAN HABERLER
Öğrenciler lunaparkta eğlenecekler
Trabzon'un Araklı ilçesinde HES borusu patladı: 1 ölü, 3 kayıp
Uzungöl'ü görenler gözlerine inanamadı
Kadınlar 1 yıllık eserlerini sergiledi
Parmak bebek yaşam mücadelesini kazandı
Trump: '11 Eylül saldırılarını kimin yaptığını biliyorum'
Gazişehir Gaziantep'te Sneijder iddiaları
Türkiye ve Avustralya’daki engelli hakları ele alındı
Gençlik Merkezleri’nde okulların kapanmasıyla faaliyetler artmaya başladı
Mursi duruşma sırasında öldü, dünya ne dedi?
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
Tugay’ın 10 milyon 700 bin m2 alanı imara açılıyorErdoğan, Gaziantep’te ikinci Millet Bahçesi projesini mitinge katılan binlerce kişiye video ile tanıttı. Vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde rekor oy beklediğini söyledi.

Gaziantep'in şanına, unvanına, delikanlılığına yakışır bir rekor beklediğini söyleyen Erdoğan, " Gaziantep’in içerisinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir askeri alan var. Buradaki askeri birliği şehir içerisinde tutmanın bir anlamı kalmadığını gördük. Dülük Baba Ormanı, Kent Ormanı'na komşu. Bu devasa alanı Gaziantep'in hizmetine sunmaya karar verdik. Yarısını gül bahçeleri, ıhlamurları, çınarları ile bir Millet Bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmıyla Antep’in kültürü, mimarisi, alışkanlıklarına uygun bir medeniyet şehri kuracağız. Buradaki binaların her biri birer Antep evi şeklinde yapılacak. Buna Konukoğlu’nun da hazırlanması lazım. Tamam, okey diyor. Şehrimizin adeta çehresini değiştirecek dev bir hizmeti kazandırmış olacağız" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında düzenlenen mitingde Gazianteplilere seslendi. Gaziantep, yepyeni bir hizmet
döneminin kapısını aralayacak
“İnşallah 31 Mart’ta Gaziantep, yepyeni bir hizmet döneminin kapısını aralayacaktır” diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Gaziantep’in her zaman yanlarında olduğunu vurgularken, “Ama bu defa Antep’ten şanına yakışır, unvanına yakışır, delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum. Şimdi geliyorum müjdemize; Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir askeri alan var. Buradaki askeri birliği artık, şehir içinde tutmanın bir anlamının kalmadığını gördük. Bu alanın 5 milyon metrekareden fazlasını gül bahçeleri, ıhlamurlarıyla, çınarlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmında da Antep’in tarihine, kültürüne, mimarisine, alışkanlıklarına uygun bazalt, kıymık taşı ve beyaz mermer ile inşa edilecek, bir “Medeniyet Şehri” kuracağız. Binaların her biri birer Antep evi şeklinde yapılacak” dedi.
Gaziantep inşallah turizmde de
çok büyük başarılara imza atacak
Gaziantep’in mutfağı ile Türkiye’yi başarı ile temsil ettiğini ifade eden Erdoğan, Gaziantep’i geçen yıl 800 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğine dikkat çekerken, “Şanlıurfa’da insanlık tarihinin en eski ibadethanelerinin izleri bulundu. Biz de 2019’u ‘Göbekli Tepe’ yılı olarak ilan ettik. Göbekli Tepe Şanlıurfa ile beraber aynı zamanda Gaziantep’inde turizmine, ekonomisine katkıda bulunacak, bir projedir. İhracatta 7 milyar dolar sınırını zorlayan şehrimiz inşallah turizmde de çok büyük başarılara imza atacaktır” ifadelerini kullandı.
Son 17 yılda Gaziantep’e
35 katrilyon yatırım yaptık
Büyük hizmetlerle Gaziantep’i geleceğe hazırladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son 17 yılda Gaziantep’e 35 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde yaklaşık 3 katrilyon liralık kaynakla 10 bin 830 adet yeni derslik inşa ettik. 60 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesi olan Gaziantep İslam Bilim, Teknik ve Teknoloji Üniversitesi’ni koyduk. Sadece ulusal değil, uluslararası alanda da eğitim öğretim verecek olan bir üniversite. Yüksek öğrenim öğrencileri için 9 bin 440 kişi kapasiteli yurt binaları açtık, bir kaç içerisinde 2 tane Gaziantep’te 1 tane Nizip’te olmak üzere toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları daha açıyoruz. Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli stadyum yaptık. Gaziantep-İslahiye ve Nizip Gençlik Merkezleri’ni, Şehitkamil sporcu yetiştirme merkezini kurduk. Eski stadın yerine ‘Millet Bahçesi’ni kuruyoruz. İçinde de millet kıraathanesi olacak. Gaziantep’in hafızası olan Alleben Deresi’ni eski günlerine kavuşturmak için rehabilite edip, çevresinde de şehrin dokusuna ve kültürüne uygun rekreasyon alanı yapıyoruz. Şahinbey’in şehit edildiği ve adına yapılan olduğu yere “Milli Mücadele Tabiat Merkezi’ni” kuruyoruz. Bu parkta genç kuşaklara Gaziantep savunmasında ki bütün olaylar görsel olarak anlatılacak” değerlendirmede bulundu.
İmar barışı ile 194 bin Antepli
kardeşimizi sorununu çözdük
Gaziantepli ihtiyaç sahibi vatandaşlara, şehit yakınlarına, yaşlılara ve engellilere 4 katrilyon kaynak ile desteklediklerini söyleyen Erdoğan, “Sağlıkta şehrimize son 17 yılda toplamda bin 135 yataklı 20 hastaneden oluşan 83 tesis kazandırdık. Şimdide önümüzdeki yıl hizmete sunacağımız bin 875 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Ayrıca 300 yataklı Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 400 yataklı Nizip Devlet Hastanemizin proje çalışmaları da devam ediyor. 25 Aralık Devlet Hastanemizi de 300 yataklı bir ek bina ile büyütüyoruz. Gaziantep’te 21 bin 313 konut projesini hayata geçirdik. Ülkemizin en büyük ve en kapsamlı şehir projesi olan 50 bin konutluk Gaziantep Kuzeyşehir projesini başlattık. İlk etabında ki 2 bin 795 konutun inşaatının sürdüğü kuzeyşehirin ulaşımı için yol yapım çalışmalarına devam ediyoruz. Ayrıca şehrimizin güney bölgesinde de yeni bir yerleşim alanı kuruyoruz. İmar barışı ile 194 bin Antepli kardeşimizin sorununu çözdük” şeklinde konuştu.
Gaziantep’te 203 bin dekar
araziyi sulamaya açtık
Gazirayın yapımının sürdüğünü sözlerine ekleyen Erdoğan, “Bu konuda belediyemizden yükü inşallah alacağız. Önümüzdeki yıl Gaziray’ı hizmete sunuyoruz. Metro projemiz Gar-Düztepe ve Şehir Hastanesi güzergahında inşa edilecek. Sürücüsüz metro olarak planlanan bu hattaki sondaj çalışmaları devam ediyor. İnşaatına en kısa sürede başlanacaktır. Gaziantep Havalimanının yolcu sayısı 2003 yılında 223 bin, geçtiğimiz yıl bu rakam 2 milyon 655 bine çıktı. 1’e 10-11 arttı. Gaziantep Havalimanı’nı yıllık 5 milyon yolcu kapasitesine çıkarmak için 6 adet yolcu köprülü yeni iç hatlar terminal binası ile apron yapıyoruz. Mevcut iç hatlar terminalini de sadece dış hatlara tahsis edeceğimiz bu projeyi seneye tamamlıyoruz. Gaziantep’e 5 baraj ve 3 gölet inşa ettik. 2 baraj ve 1 gölet daha inşa ediyoruz. Gaziantep’in uzun vadeli ime suyu ihtiyacını karşılamak için Düzbağ Regülatörünü ve 105 kilometre uzunluğundaki içme suyu isale hattını inşa ediyoruz. Maliyeti 1,2 katrilyon. Bu projeyle hem Gaziantep’in 50 yıllık su ihtiyacı karşılanacak hem de elektrik giderleri düşecek. 80 bin dekar mümbit araziyi sulayacak Doğanpınar Barajı’nın inşasında sona geldik. Son 17 yılda yaptığımız tesislerle Gaziantep’te 203 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Yapımı devam eden sulama tesisleriyle 240 bin dekar arazi daha sulanacak” diye açıklamada bulundu.
Gaziantepli çiftçilere toplam 1,5
katrilyon tarımsal destek verdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantepli çiftçilere toplam 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdiklerini kaydederken, “Gaziantep’e son 17 yılda 2 yeni organize sanayi bölgesi, 2 teknopark, 11 araştırma geliştirme merkezi, 4 tasarım merkezi kurduk. Gaziantepli yatırımcılarımızı 24 katrilyonluk yatırım teşviki ile destekleyerek 69 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. Şehrimizdeki 87 bin işyerimize toplam 2 katrilyon liralık SGK prim teşviki verdik. Gaziantep’te 500 hektarlık bir alanda, içinde her türlü lojistik hizmetlerin verildiği, kara limanı fonksiyonu görecek gümrük işlemlerinin yapılabildiği otoyol ve demiryolu bağlantısı olan bir lojistik köy kuruluyor. Tahsis ve imal çalışmaları bitti, yakında inşasına başlanıyor. Ali Nacar Camisinden Boyacı Camii’ne, Dayı Ahmet Ağa Konağı’ndan Zincirli Bedestene, Tütünhan’a kadar Gaziantep’te 49 tarihi eserimizi restorasyonunu yaptık. Merkezdeki Kanalıcı Camii’nin, Tabak Hamamı’nın ve Nurdağı’nda ki Ökkeşiye Türbesini restorasyon çalışmaları devam ediyor. Gaziantep’te İstinaf Mahkemesi’ni faaliyete geçirdik. Biz CHP, diğerleri gibi “Ver yiyeyim ört yatayım” demedik. Gece gündüz çalıştık, şehrimizi eserlerle, hizmetlerle donattık. İnşallah önümüzdeki dönemde çok daha büyük yatırımlara imza atacağız” diye konuştu.
Kimin kimi
desteklediği belli değil
“Biz ülkemiz ve memleketimiz için hizmetler için çalışırken birileri suyu bulandırmanın gayreti içerisinde” diyerek konuşmasına devam eden Erdoğan, “Tabi kimse asıl niyetini söylemiyor. Milletin karşısına hep cilalı boyalı makyajlı çıkıyorlar. Sonra gerçekler yağmur gibi yağmaya başladığında işte o boyalar dökülüyor, hakiki yüzü çıkıyor. Seçimlerde bir Cumhur ittifakı var, bir de CHP’nin etrafında kurulan, görünüşte yanında olan adı İYİ kendi bir hayli karışık olan bir parti ile isminden başka geçmişi ile bağlantısı kalmayan Saadet’in olduğu bir ittifak var. Ama ittifakın asıl ortağını sürekli gizlemeye çalışıyorlar. Çünkü bu parti sabıkalı, bu partinin ipi terör örgütünün elinde. Bu partiyi Ankara’daki genel merkezi değil, Kandil yönetiyor. Gaziantep’te işler daha da karışık. Sırtını Kandil’e dayayan ve oradan gücünü alan CHP aslında bunu destekliyor, ama bir başka adayın yanında gözüküyor. Kimin kimi desteklediği belli değil. Türk siyasetini bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok. Çıkıp delikanlıca kim kiminle ittifak halinde, kim kimin belediye başkan adayını destekliyor, kim kimin meclis üyelerini kendi listesinden gösteriyor, söylesinler. Kurulan tezgahı ele veriyor da milletimizde neyin ne olduğunu daha iyi görebiliyor” diye ifadeler kullandı. Hüseyin Karataş

16 Mart 2019 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Güncel Haberleri

Kadınlar 1 yıllık eserlerini sergiledi
Şehitkamil Belediyesine bağlı aile merkezleri bünyesinde eğitim gören kursiyerler, bir yıl boyunca yaptıkları el emeği g
 
Geç değil, barajı durdurun!
Haziran'da su tutulacağı açıklanan ancak bu işlem ertelenen Hasankeyf için yeni bir imza kampanyası başlatıldı. Yapılan
 
Öğrenciler lunaparkta eğlenecekler
Öğrencilere karne hediyesi olarak spor ayakkabısı hediye eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerin
 
Toprağı korumak elimizde
GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı: “Tarım ve orman arazilerimizi koruyarak, çölleşmeyle etkin mücadele etme

Otomobilin çocuğa çarptığı anlar
Yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen 10 yaşındaki çocuk, bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Otomobilin çoc
 
Gençlik Merkezleri’nde okulların kapanmasıyla faaliyetler artmaya başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gaziantep Gençlik Merkezleri’nde okulların kapanmasıyla faaliyetler artma
 
Üniversite öğrencileri ürettikleri yerli elektrikli araç "Ecotron-3" ile bahar şenliğinde
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Otomobil Robot ve Enerji Topluluğu (ORET) öğrencileri kendi ürettikleri yerli elektrikli o
 
Parmak bebek yaşam mücadelesini kazandı
Gaziantep Özel Anka Hastanesi’nde 730 gram dünyaya gelen İlknur Ecem bebek, 4 aylık tedavi sürecinin ardından 2 ki

Tasarım beceri atölyeleri öğretmen eğitimleri başlıyor
Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Yıl Sonu Mesleki Çalışma döneminde 304 öğretm
 
Türkiye ve Avustralya’daki engelli hakları ele alındı
Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığınca “Türkiye’de ve Avustralya’da
 
İlk yardım eğitimini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı
2018-2019 Eğitim-öğretim döneminde Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim B
 
Kamu çalışanlarını kapsamayan düzenleme vicdanları yaralayacak
Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, MEB ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan sözleşmeli personelin

HKÜ, kalite ve strateji çalıştayı ile yol haritasını çizdi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Akreditasyon ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kalite ve Strateji Çalışt
 
26 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor
Terörle Mücadele ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin TSK mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsam
 
Her 10 kişiden 6’sı yoksulluk sınırının altında yaşıyor
Gaziantep’te 2009 yılında kemiksiz kuzu eti ortalama kasap fiyatı 15 TL iken 70 TL’ye çıktı. 10 TL olan fıst
 
Saklayacağımız ve bilgi vermeyi öteleyeceğimiz hiçbir konu yok
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı birinci birleşimi Büyükşehir Başkan Vekili Osman Toprak, başkanlığında gerçe
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya