18 Eylül 2019, Çarşamba Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Yaşamadıktan sonra
Nurgün Balcıoğlu
Mösyücüğüm, güle güle…
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
Dinleme adabı
Hikmet Aksoy
Demokrasi yarışı ve ülke gerçekleri...
Celal Deniz
Irkçılığın tedavisi var mıdır?
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Doğadaki çevrimlerden en önemlisi: Su çevrimi
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Çevresel mahpusluk
Veli Yalçın
Küçükköy / Ayvalık
Leyla Adın
İnsan sevgiyle yaşar
Yaşar Özen
GAZETECİLİK
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
Yardıma direnenler!
Av. Aziz Canatar
Adli yıl açılışı (2)
Aykut Tuzcu
Hata yapan oyuncu milletvekili de olabilir!
ÇOK OKUNAN HABERLER
Rusya'daki dev tatbikatta S-400'ler kullanıldı
Okul servisi gibi motosiklet
Antalya'da 92 yaşındaki kadına baltalı gasp
Akgöl, sıcaklık ve kuraklıktan kurudu
"Okuluna Hoş Geldin" partisi düzenlendi
Hurdalardan heykel ve maketler yapıyor
İsrail'de Netanyahu bloğu önde, ancak fark yakın
Dış borcu kapatacak servet çöpte yatıyor
Antep fıstığında düşük rekolte yüksek fiyat
Göreli yoksulluk oranı yüzde 13,9 oldu
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
  Metin Atamer
 
Vatan

   10 Haziran 2019
 

Siyasetin temiz bir uğraşı olduğunu söylemek mümkün mü diye hep düşünürüm. Geçmişte hep muhalefet liderlerinin iktidarlar için, sofrada bile yutulmayacak kadar alçak profilde söz  ettiğine şahit olurduk. Birbirilerine ekranlardan, mikrofonlardan lugatlarda söylenmedik söz kalmaz, karşılıklı akla gelmeyecek tabirleri yakıştırırlar. Daha sonra bir bakarsınız menfaatler ön plana çıktığında kol kola kuzu sarması olurlar. Kişiyi ahlaksızlıkla itham ederler, daha sonra yan yana yürürler iki ayrı hedefe doğru. Hani Akhisar’da  ayakkabı kutularını balkondan gösteren ev kadınına tutuklama emri verenler var ya , şimdi ayakkabılarını hangi kutulara koyarlar bunu bilmemekteyiz.    Bana böyle davranışlar hiç de doğru gelmez.

 

Askeri yıpratmak taktiklerine alet olmuş insanlar, boş arazilerde gizlenmiş bazı askeri malzemeleri yapay delil göstererek, ordumuzun değerli insanlarını nasıl tutuklattık? Hala inanamıyorum. O tarihte önemli bir siyasi milletvekiline ‘ Bunlar düzmece sayın vekilim, siz akademik bir insansınız , hem Kütahya millet vekili olarak bu konulara itibar etmemeniz gerekir’ dediğimde, ‘ Herşey açık ortada, böyle bir girişimde bulunmuşlar, Ser de savcının savcısıyım dediğine göre bunlar gerçek ’ diye o gün bana cevap vermişti. Bu gün o Ser bizi aldatmışlar diyecek kadar yüzünü değiştiriyorsa, nerede olduğumuzu anlamamızda yarar var. Yakın bir gelecekte yerel seçim olacak endişesi, bir çok kesimi tedirgin etmekte. Sosyal medyada liderlerin bir birlerine daha evvel söyledikleri, çok sıra dışı sözleri, sanki onlar söylememişler gibi davranılmasını sizde benim gibi yadırgıyormusunuz diye düşünmekteyim. İnanılır gibi değil, sizin için sahtekar desem, daha sonra sizinle kol kola yürümeye başlasam, bende sahtekar olmazmıyım?

Siz eğer hırsızsanız, ben de sizin kolunuza girip gerine gerine yürüsem benim hakkımda hırsız olduğum şüphesi toplumda uyanmazmı ? Yolsuzluk yapmışım, adam kayırmışım, arsaları parsel parsel satmışım, sonra sizinle kol kola yürüsek, bu yolsuzluğa sizde ortak olmuş olmazmısınız? Otobüse dolmuşa binerken bir anda altımda Mersedes jeep görseniz ve benimle kol kola siz yürüseniz başkaları bizim hakkımızda ne düşünür? Belediyede yapılan ihalelerde sadece bir veya iki firmaya bütün ihaleleri versem, firmanın sahibi olarak sizle biz kol kola yürüsek, alemin aklında bir ufacık şüphe doğmazmı sizce?

 

Bir Ser Vekilin karşılanmasına, bütün taksi duraklarındaki taksileri ve Belediyenin bütün otobüslerini seferber etmiş olsam , bir sonraki seçim için yatırım yapmamış olurmuyum? Tabiidir bu arada ekonomi , tarım, hayvancılık, tohum ıslahı , ithalat ve ihracaat konularını bir kenara bırakılmış olduğunu gözlememek, biraz fazla iyimserlik olduğunu düşünmekteyim. Aslında herkesin ortak tek bir derdi olduğu muhakkak, o da aç kalmadan insana yakışır bir seviyede yaşamını sürdürmek. Bunu yapabildiğimizi düşünmemekteyim. Geçim seviyelerindeki fark çıtası gün geçtikce artmakta, sonradan zengin olan daha da zengin olmakta, fakir için bir söylemek isterdim amma utancımdan söylemekten sarfı nazar etmek istiyorum.

 

Trafik ışıklarındaki çocuk ve kadınların sayıları, yollarda büyük çuvallarla çöplerden satılabilecek karton, şişe, plastik toplayan çocuk, kız , kadın sayısında önemli bir artışın olduğunu gözlemekteyiz. Nereye doğru gittiğimizi sizde benim gibi düşünüyormusunuz?  Türkiye’den yurt dışına göç eden nitelikli insan sayısında bir önceki yıla nazaran  %42.5 artışla 253,640 ulaşılmasında etken nedir diye hiç düşündünüz mü? Yapılan anketlerden çıkan cevap yürek sızlatan türden. ‘Geleceğimden ve çocuklarımın istikbalinden emin olmadığımdan üzülerek  gidiyorum’ denilmekte diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına.

 
Yorumlar Sende yorum yaz
Köşe yazısına yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu köşe yazısı için eklenmiş yorum bulunamadı.

Diğer Yazıları Tüm Yazıları
 . Dinleme adabı
 . Bakış açısı
 . Kayyum
 . Maarif
 . İda dağı
 . Tarif edin
 . Adil
 . Saltanat
 . Sanat
 . Saray
 . TEKSİR
 . Amerika Projesi
 . Nerde yanlış yaptım
 . Algı
 . Ekran
 . Korkunun ecele
 . Vatan
 . Kemancı
 . Arzuhalci
 . Sahtekârlık
 . İhtimaller hesabı
 . Guguk İpi
 . 60 sene sonra
 . Gulliver’in Macerası
 . Kelin Merhemi
 . Topal Ördek
 . Bir sandık sonrası
 . İnanç
 . Anadolu
 . Anahtar
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya