ANASAYFA arrow right Güncel

Bölgesel farkındalığı arttırma konferansı düzenlenecek

Bölgesel farkındalığı arttırma konferansı düzenlenecek
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.41
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.41
Gaziantep'te, ''Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi'' kapsamında bölgesel farkındalığı arttırma konferansı düzenleneceği bildirildi. 

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ahmet Yetim, yaptığı yazılı açıklamada, konferansın 1 Kasım Salı günü gerçekleştirileceğini belirtti. SGK'nın kayıtsız istihdam ile mücadeledeki gücünü, farkındalığı artmış toplumdan ve işbirliği içinde hizmet veren kurumlardan alacağını, bu gücü oluşturmak için Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın program otoritesi olduğu ''Kayıtlı İstihdamın Teşviki ve Teknik Destek Projesi''ni Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yürüttüğünü ifade etti.
Yetim, şunları kaydetti:''Proje kapsamında kurumlararası işbirliği ve farkındalığı arttırma konferansı ve eğitim çalışmaları 1-4 Kasım arasında Gaziantep'te gerçekleştirilecek. Kayıtlı istihdamın teşviki ve kayıt dışı istihdam ile mücadele çalışmalarına destek vermek ve kurumsal kapasitenin gelişimine katkı sağlamak amacını taşıyan çok sayıda etkinlik önümüzdeki 15 aylık süre içinde gerçekleştirilecek. Kurumlar arası işbirliğini destekleyecek, bilgi ve iletişim teknolojileri tabanlı çözüm toplumsal farkındalığı arttırma çalışmaları, kapasite arttırım eğitimleri, proje etkinliklerin temelini oluşturuyor. 

1 Kasım'da Gaziantep Uğur Plaza'da kurumlararası işbirliği ve farkındalığı arttırma konferanslarının ikincisi gerçekleştirilecek.
Konferans, SGK Strateji Geliştirme Başkanı Ahmet Açıkgöz'ün katıldığı basın buluşması ile başlayacak. Konferans oturumunda Türkiye'de sosyal güvenliğin durumu ve yeni reformlar hakkındaki bilgiler en yetkili ağızlar tarafından katılımcılara aktarılacak. Daha sonra konuyla ilgili sosyal ortakların katılımıyla gerçekleştirilecek panelde sosyal güvenliğin gelişimi için gerekli kurumlararası işbirliğiyle ilgili düşünceler ve öneriler paylaşılacak. Konferans bitiminden sonra 43 ili kapsayan 4 günlük kapasite arttırma eğitiminin Gaziantep ayağı başlayacak.''AA


Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *