ANASAYFA arrow right Kültür-Sanat

Bu kez çocuk fotoğrafçılar yarıştı

Bu kez çocuk fotoğrafçılar yarıştı
YAYINLAMA: 24 Nisan 2022 / 18.50
GÜNCELLEME: 24 Nisan 2022 / 18.50
Şehitkamil Belediyesi ile İpekyolu Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFSAD) tarafından ortaklaşa düzenlenen ''Çocuk Gözünden Kareler'' Ulusal fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Türkiye genelinden 500'e yakın fotoğraf jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda Gaziantep'ten Ege Üçtaş ile Aybüke Güzün Kurt ve Konya'dan Emir Taha Yarımoğlu birinci oldu. 50 Adet fotoğrafa da sergileme ödülü verildi.

Şehitkamil Belediyesi ile İpekyolu Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFSAD ) tarafından ortaklaşa düzenlenen ''Çocuk Gözünden Kareler'' Ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren çocuklara ödülleri törenle verildi.

Türkiye genelinden 500'e yakın fotoğrafın değerlendirildiği yarışmada Gaziantep'ten Ege Üçtaş ile Aybüke Güzün Kurt ve Konya'dan Emir Taha Yarımoğlu birinci oldu.

50 Adette sergileme ödülünün verildiği yarışmada, birinci olanlara Fotoğraf Makinesi verilirken sergileme ödülü alanlara da akıllı saat verildi. ''Çocuk Gözünden Kareler'' yarışması ödül töreni ve sergi açılışına Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,   Gaziantep Vali Yardımcısı ve Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Ceyda Gürsel, GİFSAD Başkanı Levent Ural, veliler ve öğrenciler ve

çok sayıda davetli katıldı.

Sergi açılışında konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, söz sahibinin çocuklar olmasını istediklerini belirterek ‘’Öncelikle organizasyonun bu noktaya gelmesinde emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma ve GİFSAD yöneticilerine yürekten teşekkür ediyorum. Hakikaten uzun bir süreç oldu. GİFSAD ile bugüne kadar değişik temalarda yarışmalar yaptık. Bu sene, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir etkinlik yapalım, dediğimizde de söz sahibinin çocuklar olmasını istedik. Çocuklarımızın gözünden yakalanan fotoğraf karelerini görelim istedik. Sergide, birbirinden farklı fotoğraflar göreceğiz. Bu sene 102. yıl dönümünü kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışıyla birlikte Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir aradayız. Buradaki çocuklarımızın şahsında tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Sergi açılışında konuşan GİFSAD Başkanı Levent Ural’da  yarışmada 1., 2, ve 3. yerine 3 tane birinci belirlediklerini belirterek  “Dünyada ilk ve tek olan bu anlamlı günü bizlere kazandıran Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur.” Sözü ile atalarımızın, “Ağaç yaş iken eğilir.” sözünü bir araya getirip bu yarışmayı düzenleme kararı aldık. Yarışmamızda bir, iki, üç sıralaması yapmadık. Yarışmamızda ilk üçe girenler, jüri özel ödülü alanlar ve sergileme ödülü alanlar olmak üzere üç kategoriye ayırdık. Bu yarışmayı da düzenlerken, bizlere destek veren Sayın Şehitkamil Belediye Başkanımıza, Kültür Müdürlüğümüze, jüri üyelerine ve destek olan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *