ANASAYFA arrow right Yaşam

Kod Haftası 2022 yılı teması “Matematik”

Kod Haftası 2022 yılı teması “Matematik”
YAYINLAMA: 02 Haziran 2023 / 17.04
GÜNCELLEME: 02 Haziran 2023 / 17.10
Öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerileriyle donanmış; yaratıcı, eleştirel ve sistematik düşünen, üretken, bilgi ve iletişim teknolojilerine hâkim bireyler olarak yetişmeleri için Geleceği Matematik ile GKV'de Kodluyoruz.

Bu yıl 8-23 Ekim 2022 tarihleri arasında uygulanan Avrupa Kodlama Haftası’nda Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak amacıyla başlatılan seferberlik kapsamında birçok çalışma eş zamanlı olarak yapılmakta olup Kod Haftası 2022 yılı teması “Matematik” olarak belirlenmiştir. GKV Özel İlkokulunda kodlama dersini eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirmek, teknolojinin çalışma prensibiyle ilgili öğrencilerimizin anlayışlarını genişletmek, yeni fikirler üretmelerini sağlamak ve bu fikirlerin nasıl hayata geçirileceğini göstermek amacıyla matematik ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kodlama Haftası boyunca ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz eğlenerek Hour Of Code ve Minecraft kodlama ekinliğini tamamlayarak sertifikalarını kazandılar. 3. sınıf öğrencilerimiz Scratch programında matematik toplama işlemi yapan oyun tasarladılar. 4. sınıf öğrencilerimiz ise bilgi, beceri, yaratıcılık ve orijinal fikirlerini bir araya getirerek Scratch programında Dört İşlem yapabilen hesap makinesini tasarla, kodla ve çalıştır algoritması ile tamamladılar. Etkinliklere katılan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz. Haber Merkezi

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *