ANASAYFA arrow right Yaşam

Medical Point Gaziantep Gamma Knife Ünitesi 120 hastaya şifa oldu.

YAYINLAMA: 18 Aralık 2022 / 18.32
GÜNCELLEME: 18 Aralık 2022 / 18.32
Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde Ocak 2022'de Medical Point Yönetim Kurulu Başkan V. Hayrullah Kubba’nın öncülüğünde bölge halkının hizmetine sunulan ''Gamma Knife Ünitesi'' 120 hastaya radyocerrahi yöntemini uygulayarak şifa oldu.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Müdürü Ömer Emre Kubba, Gamma Knife Ünitesi’nin daha bir yılı doldurmadan 120 kişinin radyo cerrahi yöntemi ile tedavi edilerek şifa bulduğunun kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirtti. Kubba, bölgede bu hizmeti sunan Medical Point Gaziantep Hastanesi’nin öncü olma özelliğinin yeni yatırımlarla devam edeceğinin müjdesini verdi ve Prof. Dr. Aslan Güzel ile ekibine teşekkürlerini iletti.

Medical Point Gaziantep Hastanesi’ndeki tedavi uygulamaları, Türkiye'de Gamma Knife tedavisini ilk kez uygulayan ve 11.000'den fazla hasta deneyimi olan Prof. Dr. Türker Kılıç ve kendisi tarafından eğitilmiş ekip ile birlikte, Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) Uzmanı Prof. Dr. Aslan Güzel’in liderliğindeki ekiple değerlendirerek karar verildiği, tedaviyi de bu iki ekibin ortaklaşa yürüttüğü planlama ile gerçekleştirildiği iletildi.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *