20 Eylül 2018, Perşembe Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
ANAP’ın bomba gibi adayı
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Farkındalıkla çalabilirsin
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
TİMEO
Hikmet Aksoy
Tarım ekonomisi nerede? Sanayii ne oluyor?
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
KOMŞU ADAMIZ: SAMOS(2)
Leyla Adın
Farkındalık küçük yaşlarda başlar
Yaşar Özen
Katakulli
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
PERDE KALKARKEN(2)...
Aykut Tuzcu
amazon.com.tr
ÇOK OKUNAN HABERLER
Öğrenci ve öğretmenlerin yeni eğitim yılını kutladı
Kapkaçcılar cep telefonu çaldı
Satışlar geçen yıla oranla yüzde 12,5 oranında azaldı
Daha kaç işçinin ölmesi gerekiyor?
Japon İşbirliği Aajansı'nın yetkilileri Kilis'te atık su arıtma tesisini ziyaret etti
Güvence içermeyen her türlü istihdamın son bulması gerekir
Antep’in yöresel yemeklerini fotoğraflarla tanımlayacaklar
Ankas’ı Seç Turizm taşıyacak
‘Kriz en çok bizi vuruyor”
4 önemli galibiyetle ödül kürsüsünde sevinç yaşattı
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
İlk işimiz, hukuk üstünlüğü ve adaleti sağlamlaştırmak24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri kapsamında Gaziantep’e gelen İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Mitingde vaatlerini anlatan Akşener, vatandaşlardan oy istedi.
Türkiye’nin 450 milyar dolar borcu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı adayı Akşener, “Bu milletin cebinden çıkan paralarla yapılan önemli tesisler birer birer satıldı. Peki bir fabrika yapıldı mı? Yapılmadı. Köprüler yapıldı, sahibi yandaş müteahhit, şehir hastaneleri yapıldı, sahibi yandaş müteahhit. 16 yılda cebimizden 2 trilyon dolar vergi toplandı ve bu paraların nereye gittiği meçhul. Bizim yapacağımız ilk iş ekonomi de güveni sağlamak, hukuk üstünlüğünü ve adaleti derhal muhkem bir hale getirmek, demokrasiyi işletmek, ekonomide ki çarpık düzeni ortadan kaldırıp çiftçinin ürettiği malını satabildiği, sanayicinin üretim yapıp malını sattığı, iş arayanın iş bulduğu, üreten bir ekonomi ile Türkiye’yi yeniden tanzim etmektir” dedi.
Valinin görevi iktidar partisinin
İl Başkanı olmak değildir
Devranın döneceğini ifade eden Akşener, “Partili olduğu için Belediye Başkanına söyleyecek sözüm yok. Ama ben Gaziantep’in misafiriyim, ayıptır ayıp. Valiyi uyarmak isterim; bir Valinin görevi iktidar partisinin il başkanı olmak değildir. Valiler, Emniyet Müdürleri’nin hepsi devletin memurları olmalıdır. İşte böyle olmadığı için Türkiye bu noktadadır. Allahın adaletine, milletimizin irfanına ve ferasetine güvendik ve bu yola çıktık. Allah’ıma şükürler olsun ki hiç pişmanlık duymadık. Hem Cumhurbaşkanı adayı hem de İyi Parti’nin Genel Başkanı olarak karşınızdayım. Önce kadınlar istedi, sonra gençler istedi, adamlar arkadan geldi ve iyi ki sizi dinlemişiz” şeklinde konuştu.
Anlaşıldı ki seçime
hazır en iyi parti İyi Parti
24 Haziran’da hem Partili Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçiminin olduğunu hatırlatan Akşener, baskın seçimi iktidar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediğini vurgularken, “Cumhur ittifakını kurdular, biz de eyvallah dedik, çıktık yola. Anlaşıldı ki seçime hazır en iyi parti İyi Parti. 7 aylık bir siyasi partiyiz, 81 ilde örgütümüz var, teşkilatlandık ve bütün illerde o şehirde ikamet eden insanlardan oluşan bir milletvekili listemiz var. İktidar mensupları tüm muhalefeti ülkenin Doğusu’na gidemiyorsun diye suçlarken, Fırat’ın Doğusu bizim dedik, her şehre ve ilçeye ikişer defa gittim. Türkiye’de kadınlar devreye girdi, tülbentler, yemeniler, yazmalar devreye girdi ve Türkiye’nin bütün sorunlarını kadın gözüyle ve yüreğiyle çözmek için yola çıktık. Bunlar sandıktan çıkmışsa ey Meral Akşener, bunların manasını gör, ona göre davran denilmişse Türkiye iyiye gidiyor demektir. Türkiye Allahın izniyle 24 Haziran’dan sonra çok daha iyi olacak” değerlendirmesinde bulundu.
Üreten bir ekonomi ile
Türkiye’yi yeniden tanzim edeceğiz
Gaziantep’in hem çiftçilik hem ticaret hem de sanayi şehri olduğunun altını çizen Akşener, iş bilmez politikalardan dolayı işsizliğin olduğunu söyledi. “Gaziantep’e 16 yılda devlet bir fabrika yaptı mı, çiftçinin ürününü ürettiği paradan satın aldı mı? Üreten bir ekonomi olmadan gencin işsizliği bitmez. Üreten bir ekonomik bakış olmadan ne çiftçi ne işçi ne de sanayici kazanır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide bir tercih yaptı, borç aldı bina yaptı ve inşaatla büyüyen bir Türkiye’yi ortaya koydu. 450 milyar dolar borcu olan bir ülkeyiz. Bu milletin cebinden çıkan paralarla yapılan önemli tesisler birer birer satıldı. Peki bir fabrika yapıldı mı? Yapılmadı. Köprüler yapıldı, sahibi yandaş müteahhit, şehir hastaneleri yapıldı, sahibi yandaş müteahhit. Süleyman Demirel ve Turgut Özal’ın yaptığı İstanbul’daki iki köprüden 8 lira geçiş ücreti ödeniyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı köprüden geçebilmek mümkün değil, çünkü araç geçiş garantisi verildiği için siz geçmeseniz bile cebinizden çıkan para ile köprünün zararı yandaş müteahhide ödeniyor. Böyle bir ekonomik anlayış olamaz. 16 yılda cebimizden 2 trilyon dolar vergi toplandı ve bu paraların nereye gittiği meçhul. Bizim yapacağımız ilk iş ekonomi de güveni sağlamak, hukuk üstünlüğünü ve adaleti derhal muhkem bir hale getirmek, demokrasiyi işletmek, ekonomide ki çarpık düzeni ortadan kaldırıp çiftçinin ürettiği malını satabildiği, sanayicinin üretim yapıp malını sattığı, iş arayanın iş bulduğu, üreten bir ekonomi ile Türkiye’yi yeniden tanzim etmektir” diye açıklamada bulundu.
İyi Parti
herkese iyi geldi
İyi Parti’nin herkese iyi geldiğini savunan İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, konuşmasına şöyle devam etti: “İyi Parti önce Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına iyi geldi. Çünkü 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs’ta ve 29 Ekim’de hep hastalanırdı. Biz partiyi kurduk, hepsi iyileşti. Gaziantep’te 11 bin taşeron işçi var ve bin 500’ü kadroya alındı. Ama taşeron işçi meselesini gündeme getiren benim. Genç işsizlik dedim, şimdi de gençlerle ilgili konuşmaya başladılar, 3600 ek göstergeyi söylemeye başladım, terör tazminatlarını söyledim, terör tazminatlar yattı ve 3600 ek gösterge söylendi, fakat 24 Haziran’dan sonra yerine getireceklerini söylüyorlar, sakın inanmayın.”
Dış politikada önce komşularımızla
ilişkilerimizi düzelteceğiz
Türkiye’de 10 milyon işsizin bulunduğuna dikkat çeken Akşener, gençlere iş bulmanın devletin görevi olduğunu sözlerine eklerken, “İş bulana kadar gençlere aylık 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Bir siyasetçinin görevi o ülkedeki gençlerin ve kadınların cebinde ne olduğunu bilmektir. Ne oğlum, ne gelinimin ne de yeğenlerimin adını para ile ilgili duymayacaksınız. Dış politikanın içine tükürdü. Türkiye’yi bir hendek haline getirdi ve ülkemizde 4 milyon Suriyeli var. Dış politikada önce komşularımızla ilişkilerimizi düzelteceğiz. Suriye’nin toprak bütünlüğü, istikrarı ve gücü Türkiye’nin gücüne güç katar. Dış politikada en önemli bakış açımız Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihan da Sulh” ilkesini hayata geçirmektir. Söz veriyorum 2019’un Ramazan ayında 81 ilden temsilcilerimiz ve Suriyeli kardeşlerimizle Suriye’de beraber iftar açacağız. Çünkü herkes vatanında mutludur, mesuttur. Türkiye’yi komşularıyla alışveriş, ticaret yapar hale ve yatırım merkezi haline getirmek boynumuzun borcudur ” değerlendirmesinde bulundu.
Garibanın hakkını güçlünün
aldığı sistemi kaldıracağız
İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, bütün öğretmenlerin kadrolu olması gerektiğini açıklarken, performans sistemini kaldıracaklarını belirtirken, öğretmenlerin yeniden eğitimin parlayan yıldızı olacağına vurgu yaptı. Ülkeyi gençlerle beraber yöneteceğini söyleyen Akşener, “Aranızdan bakanlar, mucitler, Aziz Sancarlar çıkacak. Kadınlar sokaklarda gezemiyor. Kadınları rahat ettirmek benim boynumun borcu. Mülakatlı hiçbir şey olmayacak. Çünkü mülakat sadece torpile yarar. Onun için tek bir torpiliniz olacak, o da nüfus cüzdanınız. Adalet tesis edilecek, garibanın hakkını güçlünün aldığı bir sistemi ortadan kaldıracağız. Hakimlerin bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlayacağız” diye konuştu. Hüseyin Karataş

04 Haziran 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Siyaset Haberleri

Taşdoğan’dan yerel seçimde ittifak mesajı
MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, yerel seçimler için AK Parti ile süren ittifak görüşmeleriyle ilgi
 
Seçim takımı mülakatla belirlenecek
AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi, yerel seçim çalışmalarına başlamak için ekiplerini oluşturmaya başladı.
 
Rusya açıkladı: Uçağımızı Suriye vurdu!
Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz’de radardan çıkarak kaybolan İL-20 model uçağının, İsrail jetleri yüzünden Suriye
 
Erdoğan: Uçağı satın almadık, Katar Emiri hibe etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’dan getirilen uçağın satın alınmadığını, hediye edildiğini, uçağın kendisinin değil,

Suriye'de 7 yıl aradan sonra ilk kez yerel seçim
Suriye’de Esad rejiminin kontrolü altındaki bölgelerde 7 yıl aradan sonra ilk kez yerel seçim düzenlendi.
 
İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Filiz: “Eğitim sistemimiz gözden geçirilmeli”
İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İ. Hüseyin Filiz, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir me
 
Irak’lı yetkililer, sağlık kontrolü için geldi
Irak'ın Ankara Büyükelçisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Hazim Al Yousifi, Irak’ın Ankara Büyükelçi Yardımcıları D
 
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler sınırda
TSK: "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile birlikte

Suriye'nin yeni anayasası Ekim'de Cenevre'de ele alınacak
Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan gerginlik devam ederken, Rusya’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavren
 
BM Genel Sekreterinden Çağrı: İdlib için hiçbir çabadan kaçınmayın
Tahran Zirvesi ve İdlib toplantısında ABD Temsilcisi "Türkiye'nin ateşkes çağrısını" hatırlattı. BM Genel Sekreteri İdli
 
Belediyelere 18'lik başkanlar geliyor
Seçilme yaşının 18’e indirilmesinin ardından, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ‘genç başka
 
Kilis’ten Suriye sınır hattına ve Hatay sınırına sevkiyatlar sürüyor
Gaziantep istikametinden gelen iki ayrı konvoy Kilis’ten, Öncüpınar Sınır Kapısından üzerinden Suriye’ye geç

BM Genel Sekreteri: Alternatifimiz karanlık ve tehlikeli bir gelecek
BM Genel Sekreteri Guterres, iklim değişikliğiyle ilgili "uçurumun kenarına doğru ilerlediğimizi" söylerken 2020'ye kada
 
Suriye sınırına sevkiyatlar hızlandı
Gaziantep'ten mühimmat, sinyal kesici, zırhlı araç ve komandolardan oluşan yaklaşık 35 araçlık konvoy doğu illerine hare
 
BM'den Suriye'deki barış süreci için yeni girişim
BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Misturi, Suriye'de barışın sağlanması için yeni bir arabuluculuk girişimi başlatıyo
 
İsveç Seçimlerinde Merkez Sol Blok ve Sağ Blok Başa Baş
İsveç'te dün yapılan kritik seçimlerde sandık çıkışı sonuçlarına göre sol blok yüzde 40.6, sağ blok yüzde 40.3 oy oranı
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya