25 Haziran 2018, Pazartesi Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Türk ekonomisi 2,9 büyüdü
 
Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü   Fırtına nedeniyle ağaçlar araçların üzerine devrildi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
ANAP’ın bomba gibi adayı
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Senin üstadın kim?
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
Çatıda Çatlak
Hikmet Aksoy
Haydi yaşama!..
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
BİR ADA İKİ DEVLET : KIBRIS
Leyla Adın
Yeni bir sistem Yeni bir seçim
Yaşar Özen
Katakulli
Aykut Tuzcu
Sandık sonuçları!..
ÇOK OKUNAN HABERLER
AKP 8 vekillik alırken, CHP 2, MHP 2 HDP 1, İYİ Parti 1 milletvekili çıkardı
62 bin 739 uyuşmazlık anlaşma ile sonuçlandı
ABD Dışişleri Bakanı: 'Trump ve Putin yakın zamanda görüşebilir'
GKV’de “Özel, Kaynaştırma ve kapsayıcı eğitim masaya yatırıldı
Gaziantep’te 55 fabrika işçisi greve gitti
Suudi Arabistan’da kadınlar ilk kez trafiğe çıktı
Antep peyniri atak yaptı
Kendi istediğiniz mesleği seçin
“Stres yapmadığınız sürece başarı sizinle olacaktır”
Gençleri acımasızca zehirliyorlar
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
İlk işimiz, hukuk üstünlüğü ve adaleti sağlamlaştırmak24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri kapsamında Gaziantep’e gelen İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Mitingde vaatlerini anlatan Akşener, vatandaşlardan oy istedi.
Türkiye’nin 450 milyar dolar borcu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı adayı Akşener, “Bu milletin cebinden çıkan paralarla yapılan önemli tesisler birer birer satıldı. Peki bir fabrika yapıldı mı? Yapılmadı. Köprüler yapıldı, sahibi yandaş müteahhit, şehir hastaneleri yapıldı, sahibi yandaş müteahhit. 16 yılda cebimizden 2 trilyon dolar vergi toplandı ve bu paraların nereye gittiği meçhul. Bizim yapacağımız ilk iş ekonomi de güveni sağlamak, hukuk üstünlüğünü ve adaleti derhal muhkem bir hale getirmek, demokrasiyi işletmek, ekonomide ki çarpık düzeni ortadan kaldırıp çiftçinin ürettiği malını satabildiği, sanayicinin üretim yapıp malını sattığı, iş arayanın iş bulduğu, üreten bir ekonomi ile Türkiye’yi yeniden tanzim etmektir” dedi.
Valinin görevi iktidar partisinin
İl Başkanı olmak değildir
Devranın döneceğini ifade eden Akşener, “Partili olduğu için Belediye Başkanına söyleyecek sözüm yok. Ama ben Gaziantep’in misafiriyim, ayıptır ayıp. Valiyi uyarmak isterim; bir Valinin görevi iktidar partisinin il başkanı olmak değildir. Valiler, Emniyet Müdürleri’nin hepsi devletin memurları olmalıdır. İşte böyle olmadığı için Türkiye bu noktadadır. Allahın adaletine, milletimizin irfanına ve ferasetine güvendik ve bu yola çıktık. Allah’ıma şükürler olsun ki hiç pişmanlık duymadık. Hem Cumhurbaşkanı adayı hem de İyi Parti’nin Genel Başkanı olarak karşınızdayım. Önce kadınlar istedi, sonra gençler istedi, adamlar arkadan geldi ve iyi ki sizi dinlemişiz” şeklinde konuştu.
Anlaşıldı ki seçime
hazır en iyi parti İyi Parti
24 Haziran’da hem Partili Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçiminin olduğunu hatırlatan Akşener, baskın seçimi iktidar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediğini vurgularken, “Cumhur ittifakını kurdular, biz de eyvallah dedik, çıktık yola. Anlaşıldı ki seçime hazır en iyi parti İyi Parti. 7 aylık bir siyasi partiyiz, 81 ilde örgütümüz var, teşkilatlandık ve bütün illerde o şehirde ikamet eden insanlardan oluşan bir milletvekili listemiz var. İktidar mensupları tüm muhalefeti ülkenin Doğusu’na gidemiyorsun diye suçlarken, Fırat’ın Doğusu bizim dedik, her şehre ve ilçeye ikişer defa gittim. Türkiye’de kadınlar devreye girdi, tülbentler, yemeniler, yazmalar devreye girdi ve Türkiye’nin bütün sorunlarını kadın gözüyle ve yüreğiyle çözmek için yola çıktık. Bunlar sandıktan çıkmışsa ey Meral Akşener, bunların manasını gör, ona göre davran denilmişse Türkiye iyiye gidiyor demektir. Türkiye Allahın izniyle 24 Haziran’dan sonra çok daha iyi olacak” değerlendirmesinde bulundu.
Üreten bir ekonomi ile
Türkiye’yi yeniden tanzim edeceğiz
Gaziantep’in hem çiftçilik hem ticaret hem de sanayi şehri olduğunun altını çizen Akşener, iş bilmez politikalardan dolayı işsizliğin olduğunu söyledi. “Gaziantep’e 16 yılda devlet bir fabrika yaptı mı, çiftçinin ürününü ürettiği paradan satın aldı mı? Üreten bir ekonomi olmadan gencin işsizliği bitmez. Üreten bir ekonomik bakış olmadan ne çiftçi ne işçi ne de sanayici kazanır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide bir tercih yaptı, borç aldı bina yaptı ve inşaatla büyüyen bir Türkiye’yi ortaya koydu. 450 milyar dolar borcu olan bir ülkeyiz. Bu milletin cebinden çıkan paralarla yapılan önemli tesisler birer birer satıldı. Peki bir fabrika yapıldı mı? Yapılmadı. Köprüler yapıldı, sahibi yandaş müteahhit, şehir hastaneleri yapıldı, sahibi yandaş müteahhit. Süleyman Demirel ve Turgut Özal’ın yaptığı İstanbul’daki iki köprüden 8 lira geçiş ücreti ödeniyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı köprüden geçebilmek mümkün değil, çünkü araç geçiş garantisi verildiği için siz geçmeseniz bile cebinizden çıkan para ile köprünün zararı yandaş müteahhide ödeniyor. Böyle bir ekonomik anlayış olamaz. 16 yılda cebimizden 2 trilyon dolar vergi toplandı ve bu paraların nereye gittiği meçhul. Bizim yapacağımız ilk iş ekonomi de güveni sağlamak, hukuk üstünlüğünü ve adaleti derhal muhkem bir hale getirmek, demokrasiyi işletmek, ekonomide ki çarpık düzeni ortadan kaldırıp çiftçinin ürettiği malını satabildiği, sanayicinin üretim yapıp malını sattığı, iş arayanın iş bulduğu, üreten bir ekonomi ile Türkiye’yi yeniden tanzim etmektir” diye açıklamada bulundu.
İyi Parti
herkese iyi geldi
İyi Parti’nin herkese iyi geldiğini savunan İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, konuşmasına şöyle devam etti: “İyi Parti önce Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına iyi geldi. Çünkü 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs’ta ve 29 Ekim’de hep hastalanırdı. Biz partiyi kurduk, hepsi iyileşti. Gaziantep’te 11 bin taşeron işçi var ve bin 500’ü kadroya alındı. Ama taşeron işçi meselesini gündeme getiren benim. Genç işsizlik dedim, şimdi de gençlerle ilgili konuşmaya başladılar, 3600 ek göstergeyi söylemeye başladım, terör tazminatlarını söyledim, terör tazminatlar yattı ve 3600 ek gösterge söylendi, fakat 24 Haziran’dan sonra yerine getireceklerini söylüyorlar, sakın inanmayın.”
Dış politikada önce komşularımızla
ilişkilerimizi düzelteceğiz
Türkiye’de 10 milyon işsizin bulunduğuna dikkat çeken Akşener, gençlere iş bulmanın devletin görevi olduğunu sözlerine eklerken, “İş bulana kadar gençlere aylık 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Bir siyasetçinin görevi o ülkedeki gençlerin ve kadınların cebinde ne olduğunu bilmektir. Ne oğlum, ne gelinimin ne de yeğenlerimin adını para ile ilgili duymayacaksınız. Dış politikanın içine tükürdü. Türkiye’yi bir hendek haline getirdi ve ülkemizde 4 milyon Suriyeli var. Dış politikada önce komşularımızla ilişkilerimizi düzelteceğiz. Suriye’nin toprak bütünlüğü, istikrarı ve gücü Türkiye’nin gücüne güç katar. Dış politikada en önemli bakış açımız Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihan da Sulh” ilkesini hayata geçirmektir. Söz veriyorum 2019’un Ramazan ayında 81 ilden temsilcilerimiz ve Suriyeli kardeşlerimizle Suriye’de beraber iftar açacağız. Çünkü herkes vatanında mutludur, mesuttur. Türkiye’yi komşularıyla alışveriş, ticaret yapar hale ve yatırım merkezi haline getirmek boynumuzun borcudur ” değerlendirmesinde bulundu.
Garibanın hakkını güçlünün
aldığı sistemi kaldıracağız
İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, bütün öğretmenlerin kadrolu olması gerektiğini açıklarken, performans sistemini kaldıracaklarını belirtirken, öğretmenlerin yeniden eğitimin parlayan yıldızı olacağına vurgu yaptı. Ülkeyi gençlerle beraber yöneteceğini söyleyen Akşener, “Aranızdan bakanlar, mucitler, Aziz Sancarlar çıkacak. Kadınlar sokaklarda gezemiyor. Kadınları rahat ettirmek benim boynumun borcu. Mülakatlı hiçbir şey olmayacak. Çünkü mülakat sadece torpile yarar. Onun için tek bir torpiliniz olacak, o da nüfus cüzdanınız. Adalet tesis edilecek, garibanın hakkını güçlünün aldığı bir sistemi ortadan kaldıracağız. Hakimlerin bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlayacağız” diye konuştu. Hüseyin Karataş

04 Haziran 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Siyaset Haberleri

Liderler oy kullandı
Oyunu Yalova’da kullanan cumhurbaşkanı adayı İnce, “Akşam YSK'nın önünde olacağım" dedi. Temelli Van’d
 
Milletvekilleri aileleriyle birlikte oy kullandı
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına giden Ak Parti Gaziantep
 
59 milyon 369 bin 960 seçmen oy kullanacak
24 Haziran Seçimleri için bilmemiz gereken her şey 24 Haziran'da 59 milyon 369 bin 960 seçmen, 4 bin 851 aday içinden
 
24 Haziran Seçimlerinde hangi parti ne vadediyor?
24 Haziran'daki milletvekili seçimlerine katılacak sekiz partinin bildirgelerini sıraladık. 24 Haziran seçimlerinde 27

Yurt dışı oyları ATO’da muhafaza altına alındı
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında 60 ülkedeki seçmenlerin kullandığı oylar, Ankara
 
Yürütme yetkisi Cumhurbaşkanına geçecek
24 Haziran’da hem milletvekilliği hem cumhurbaşkanlığı için seçim yapılacak Cumhurbaşkanının göreve başlamasıyla
 
"Herkesi uyarıyorum, seçim sonuçları çok ağır müeyyideler gerektirmektedir"
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iki kez kullandığı ileri sürülen ve Belçika'da
 
Yurtdışı katılım oranı yüzde 48.78
Dün akşam Birleşik Krallık'taki sandıkların da kapatılmasıyla yurtdışında oy kullanma işlemi sona erdi. Oylar, uçaklarda

Önce mazbata alıp sonra kayıt yaptıracaklar
24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi birlikte yapılacak. Seçilen milletvek
 
24 Haziran’da seçmen kabine iki ayrı oy pusulası ile girecek
İttifak sisteminde oylar nasıl sayılacak? Seçime ilk kez ittifak sistemiyle ve buna uygun birleşik oy pusulası ile gir
 
Kılıçdaroğlu: Çiller çıkarı olmazsa AKP mitingine gitmezdi
CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Çiller’in belli bir çıkarı sağlamadan AKP mitingine gideceğini düşünmüyorum”
 
ABD Senatosu, F-35 satışını “bloke etti”
ABD Senatosu’nun Türkiye’ye ileri teknoloji ürünü F-35 savaş uçakları ve Patriot füze sistemleri gibi silahl

“5 vakit namaz kılmıyorum 15 yaşından beri Cuma namazına giderim”
CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce: CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Gaziantep mitinginde 5 vakit nam
 
"Büyüme hikayemiz güçlü şekilde devam ediyor"
Son turlar atılıyor AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti il ve ilçe yöneticileriyle birlikte GATEM, Se
 
Suriye ordusu Dera bölgesine askeri güç gönderiyor
Suriye rejim ordusunun, ülkenin güneyinde militanlara yönelik büyük çapta bir operasyonun hazırlığı olarak Dera bölgesin
 
Nerede oy kullanacağınızı internetten öğrenebilirsiniz
24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci dönem Milletvekilliği seçiminde oy
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya