20 Şubat 2019, Çarşamba Favorilere ekleAçılış sayfası yapKünyeİletişim
 
Anasayfa Güncel Siyaset Ekonomi Spor Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Teknoloji Video Haber English Dünyadan
ÜYE ALANI
Üye Ol     Parola Hatırlat
 
O bir dev !   Dubaili hackerlarla işbirliği yapan dolandırıcılara suçüstü
 
Elektronik atıklar ağaca dönüştürülüyor   Gaziantep Tanitim Filmi
KÖŞE YAZILARI
Nurgün Balcıoğlu
Mösyücüğüm, güle güle…
Uzm.Psikolog Hayrettin Şahin
Decidophobia “Karar verme korkusu”
Ülkü Tamer
Ayfer Tuzcu Ünsal
KADINLAR VE İNEKLER
Metin Atamer
Kelime Oyunu
Hikmet Aksoy
Oy dingala dingala...
Celal Deniz
AKP KÜRTLERİN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR
Sümeyra Yapıcı
NEDEN HAYIR DİYEMEYİZ?
İlter Serim
Taşımacılık (Transportasyon) Ulaşım – Ulaştırma
Özer Karınca
Herkes kendi adaletini sağlarsa
Halit Ziya Biçer
Şikayetname
Prof.Dr.Can Akkoç
Gaziantep *olayı* (1973-84) (15)
Veli Yalçın
İzmir’in Tarihi Semti: Basmane
Leyla Adın
Bir insanı en iyi üslubu tanımlar
Yaşar Özen
Gesi ve Tavlusun
Doç. Dr. A. Sera Özbaşar
Asgari müşterekler...
Aykut Tuzcu
Yoksulluğun özgürlükleri zenginliğin engelleri…
ÇOK OKUNAN HABERLER
Eskişehir maçının hazırlıkları başladı
GAİB Dubai’de
Konut satışları azaldı
Şehrin gelişimine katkı sunan projeler
SASA net kârını yüzde 293 arttırdı
14 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı
Çalmadık kapı bırakmayacağız
Whatsap istek hattıyla fikirler projelendirilecek
Her yıl 8 milyon ton plastik doğaya karışıyor
Engellilerimiz mevcut yardım ve hizmetlerden yararlanabilecek
E-GAZETE
      
RÖPORTAJ

Türkiye, dünyanın sağlık merkezi konumuna geliyor
Gaziantep Üniversitesi gerek hizmet olarak gerekse bölgeye hitap etmesi açısından Türkiye’nin sayılı üniversitelerden bir tanesidir
ANKET
Teröre destek verenler için idam cezası getirilmeli mi?
     
Önemli Bilgiler
Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu
Önemli Telefonlar Vefat Edenler
Döviz Kurları & Altın
 
İlk işimiz, hukuk üstünlüğü ve adaleti sağlamlaştırmak24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri kapsamında Gaziantep’e gelen İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Mitingde vaatlerini anlatan Akşener, vatandaşlardan oy istedi.
Türkiye’nin 450 milyar dolar borcu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı adayı Akşener, “Bu milletin cebinden çıkan paralarla yapılan önemli tesisler birer birer satıldı. Peki bir fabrika yapıldı mı? Yapılmadı. Köprüler yapıldı, sahibi yandaş müteahhit, şehir hastaneleri yapıldı, sahibi yandaş müteahhit. 16 yılda cebimizden 2 trilyon dolar vergi toplandı ve bu paraların nereye gittiği meçhul. Bizim yapacağımız ilk iş ekonomi de güveni sağlamak, hukuk üstünlüğünü ve adaleti derhal muhkem bir hale getirmek, demokrasiyi işletmek, ekonomide ki çarpık düzeni ortadan kaldırıp çiftçinin ürettiği malını satabildiği, sanayicinin üretim yapıp malını sattığı, iş arayanın iş bulduğu, üreten bir ekonomi ile Türkiye’yi yeniden tanzim etmektir” dedi.
Valinin görevi iktidar partisinin
İl Başkanı olmak değildir
Devranın döneceğini ifade eden Akşener, “Partili olduğu için Belediye Başkanına söyleyecek sözüm yok. Ama ben Gaziantep’in misafiriyim, ayıptır ayıp. Valiyi uyarmak isterim; bir Valinin görevi iktidar partisinin il başkanı olmak değildir. Valiler, Emniyet Müdürleri’nin hepsi devletin memurları olmalıdır. İşte böyle olmadığı için Türkiye bu noktadadır. Allahın adaletine, milletimizin irfanına ve ferasetine güvendik ve bu yola çıktık. Allah’ıma şükürler olsun ki hiç pişmanlık duymadık. Hem Cumhurbaşkanı adayı hem de İyi Parti’nin Genel Başkanı olarak karşınızdayım. Önce kadınlar istedi, sonra gençler istedi, adamlar arkadan geldi ve iyi ki sizi dinlemişiz” şeklinde konuştu.
Anlaşıldı ki seçime
hazır en iyi parti İyi Parti
24 Haziran’da hem Partili Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçiminin olduğunu hatırlatan Akşener, baskın seçimi iktidar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediğini vurgularken, “Cumhur ittifakını kurdular, biz de eyvallah dedik, çıktık yola. Anlaşıldı ki seçime hazır en iyi parti İyi Parti. 7 aylık bir siyasi partiyiz, 81 ilde örgütümüz var, teşkilatlandık ve bütün illerde o şehirde ikamet eden insanlardan oluşan bir milletvekili listemiz var. İktidar mensupları tüm muhalefeti ülkenin Doğusu’na gidemiyorsun diye suçlarken, Fırat’ın Doğusu bizim dedik, her şehre ve ilçeye ikişer defa gittim. Türkiye’de kadınlar devreye girdi, tülbentler, yemeniler, yazmalar devreye girdi ve Türkiye’nin bütün sorunlarını kadın gözüyle ve yüreğiyle çözmek için yola çıktık. Bunlar sandıktan çıkmışsa ey Meral Akşener, bunların manasını gör, ona göre davran denilmişse Türkiye iyiye gidiyor demektir. Türkiye Allahın izniyle 24 Haziran’dan sonra çok daha iyi olacak” değerlendirmesinde bulundu.
Üreten bir ekonomi ile
Türkiye’yi yeniden tanzim edeceğiz
Gaziantep’in hem çiftçilik hem ticaret hem de sanayi şehri olduğunun altını çizen Akşener, iş bilmez politikalardan dolayı işsizliğin olduğunu söyledi. “Gaziantep’e 16 yılda devlet bir fabrika yaptı mı, çiftçinin ürününü ürettiği paradan satın aldı mı? Üreten bir ekonomi olmadan gencin işsizliği bitmez. Üreten bir ekonomik bakış olmadan ne çiftçi ne işçi ne de sanayici kazanır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide bir tercih yaptı, borç aldı bina yaptı ve inşaatla büyüyen bir Türkiye’yi ortaya koydu. 450 milyar dolar borcu olan bir ülkeyiz. Bu milletin cebinden çıkan paralarla yapılan önemli tesisler birer birer satıldı. Peki bir fabrika yapıldı mı? Yapılmadı. Köprüler yapıldı, sahibi yandaş müteahhit, şehir hastaneleri yapıldı, sahibi yandaş müteahhit. Süleyman Demirel ve Turgut Özal’ın yaptığı İstanbul’daki iki köprüden 8 lira geçiş ücreti ödeniyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı köprüden geçebilmek mümkün değil, çünkü araç geçiş garantisi verildiği için siz geçmeseniz bile cebinizden çıkan para ile köprünün zararı yandaş müteahhide ödeniyor. Böyle bir ekonomik anlayış olamaz. 16 yılda cebimizden 2 trilyon dolar vergi toplandı ve bu paraların nereye gittiği meçhul. Bizim yapacağımız ilk iş ekonomi de güveni sağlamak, hukuk üstünlüğünü ve adaleti derhal muhkem bir hale getirmek, demokrasiyi işletmek, ekonomide ki çarpık düzeni ortadan kaldırıp çiftçinin ürettiği malını satabildiği, sanayicinin üretim yapıp malını sattığı, iş arayanın iş bulduğu, üreten bir ekonomi ile Türkiye’yi yeniden tanzim etmektir” diye açıklamada bulundu.
İyi Parti
herkese iyi geldi
İyi Parti’nin herkese iyi geldiğini savunan İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, konuşmasına şöyle devam etti: “İyi Parti önce Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına iyi geldi. Çünkü 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs’ta ve 29 Ekim’de hep hastalanırdı. Biz partiyi kurduk, hepsi iyileşti. Gaziantep’te 11 bin taşeron işçi var ve bin 500’ü kadroya alındı. Ama taşeron işçi meselesini gündeme getiren benim. Genç işsizlik dedim, şimdi de gençlerle ilgili konuşmaya başladılar, 3600 ek göstergeyi söylemeye başladım, terör tazminatlarını söyledim, terör tazminatlar yattı ve 3600 ek gösterge söylendi, fakat 24 Haziran’dan sonra yerine getireceklerini söylüyorlar, sakın inanmayın.”
Dış politikada önce komşularımızla
ilişkilerimizi düzelteceğiz
Türkiye’de 10 milyon işsizin bulunduğuna dikkat çeken Akşener, gençlere iş bulmanın devletin görevi olduğunu sözlerine eklerken, “İş bulana kadar gençlere aylık 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Bir siyasetçinin görevi o ülkedeki gençlerin ve kadınların cebinde ne olduğunu bilmektir. Ne oğlum, ne gelinimin ne de yeğenlerimin adını para ile ilgili duymayacaksınız. Dış politikanın içine tükürdü. Türkiye’yi bir hendek haline getirdi ve ülkemizde 4 milyon Suriyeli var. Dış politikada önce komşularımızla ilişkilerimizi düzelteceğiz. Suriye’nin toprak bütünlüğü, istikrarı ve gücü Türkiye’nin gücüne güç katar. Dış politikada en önemli bakış açımız Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihan da Sulh” ilkesini hayata geçirmektir. Söz veriyorum 2019’un Ramazan ayında 81 ilden temsilcilerimiz ve Suriyeli kardeşlerimizle Suriye’de beraber iftar açacağız. Çünkü herkes vatanında mutludur, mesuttur. Türkiye’yi komşularıyla alışveriş, ticaret yapar hale ve yatırım merkezi haline getirmek boynumuzun borcudur ” değerlendirmesinde bulundu.
Garibanın hakkını güçlünün
aldığı sistemi kaldıracağız
İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, bütün öğretmenlerin kadrolu olması gerektiğini açıklarken, performans sistemini kaldıracaklarını belirtirken, öğretmenlerin yeniden eğitimin parlayan yıldızı olacağına vurgu yaptı. Ülkeyi gençlerle beraber yöneteceğini söyleyen Akşener, “Aranızdan bakanlar, mucitler, Aziz Sancarlar çıkacak. Kadınlar sokaklarda gezemiyor. Kadınları rahat ettirmek benim boynumun borcu. Mülakatlı hiçbir şey olmayacak. Çünkü mülakat sadece torpile yarar. Onun için tek bir torpiliniz olacak, o da nüfus cüzdanınız. Adalet tesis edilecek, garibanın hakkını güçlünün aldığı bir sistemi ortadan kaldıracağız. Hakimlerin bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlayacağız” diye konuştu. Hüseyin Karataş

04 Haziran 2018 Sabah
Yorumlar Sende yorum yaz
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.
Diğer Siyaset Haberleri

Birliği, beraberliği, kardeşliği ve dayanışmayı sağlayacağız
Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye meclis üye listelerinin hazırlanmasında yaşanan sıkıntılardan dolayı istifa e
 
Şahinbey adayı Yılmaz Çelik
Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye meclis üye listeleri krizi son buldu. Belirlenen isimler dün saat 17:00’
 
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: 'ABD'nin amacı Suriye'yi bölmek'
ABD’nin askeri birliklerini Suriye’den çekme kararını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AB
 
ABD ve Avrupa arasında IŞİD çıkmazı
Suriye'den çekilme kararının ardından "İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupalı müttefiklerden kendi ülkelerinden Su

Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı’ndan istifa etti
31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den İstanbul için belediye başkan adayı olan ve seçimlerin siyasi faaliyet olmadığı
 
Doğan, gençlerle buluştu
Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, Seyrantepe Mahallesi’nde gençlerle bi
 
3 milyon 644 bin 342 Suriyeli var
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Halihazırda ülkemizde uluslararası koruma statüsüyle 3 milyon 644 bin 342 Suriyeli bulu
 
Listeler bugün teslim ediliyor
Cumhur İttifakı’nın genişletilmesi kararının ardından listeler revize edildi. Erdoğan ve Bahçeli’nin onayını

Suriye’nin imarı Gaziantep üzerinden yapılacak
Mardinliler Eğitim kültür ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül Başkan Abdülkerim Arslan&#
 
Emniyet Raporu: Kaşıkçı cinayetinde her şey planlı
Konutta “çifte ateşle ısı değeri 1000 dereceye kadar yükselebilen” ve DNA izi bırakmayan bir tandır bulunduğ
 
Hedef Suriye'nin toprak bütünlüğü
Astana garantörleri Rusya, İran ve Türkiye'nin, Rusya Devlet Başkanı Putin ev sahipliğindeki zirvede Putin'in Adana muta
 
"Fırat'ın doğusu da batısı da bizim"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fırat'ın doğusu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Fırat'ın doğusu d

HDP'lilere polis ekipleri izin vermedi
Gaziantep’te, açlık grevindeki HDP Milletvekili Leyla Güven’e destek amacıyla yürümek isteyen HDP'lilere izi
 
AB, Suudi Arabistan'ı kara listeye aldı
Avrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan’ı teröre finansman sağladığı gerekçesiyle kara listeye aldığını duyurdu.
 
ABD: Kaşıkçı cinayetini örtbas etmedik
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Washingto’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesine yardım ettiği suçla
 
Almanlar nükleer işbirliği için Türkiye’ye geliyor
Nükleer teknoloji alanında önemli bir tecrübeye sahip olan Almanlar, Afrika ve Ortadoğu’daki nükleer santral proje
© 2011 Gaziantep Sabah Gazetesi AnasayfaİletişimKünye

vemedya