ANASAYFA arrow right Güncel

Yalnız bırakılmış çocuklar artık daha mutlu olacak

Yalnız bırakılmış çocuklar artık daha mutlu olacak
YAYINLAMA: 07 Temmuz 2024 / 15.42
GÜNCELLEME: 07 Temmuz 2024 / 15.42

Şehitkamil Belediyesi, çocukların yaz tatilini mahallelerinde düzenlediği aktivitelerle renklendiriyor. Bu kapsamda Yukarı Arıl Mahallesi’nden düzenlenen çeşitli etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi. Başkan Umut Yılmaz, çocuklara çeşitli sürprizlerin müjdesini verirken, “Şehitkamil’de çocuklar artık hep mutlu olacak, şanslı hissedecek” dedi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından Yukarı Arıl Mahallesi’nde kurulan oyun alanları ile çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı. Mahallede geleneksel çocuk oyunlarından beceri koordinasyon parkuruna, şişme oyun parkurundan refleks oyunlarına kadar birçok etkinlik düzenlendi. Gönüllerince eğlenen çocuklara aileleri de eşlik etti. Başkan Umut Yılmaz da köye getirdiği Dondurma Karavanı ile de çocuklara dondurma ikram etti; tişört ve şapka hediye etti.

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Yukarı Arıl Mahallesi’ni ziyaret ederek çocukların mutluluğuna ortak oldu. Çocukların sevgi seli ile karşılaşan Yılmaz, oyunlara eşlik etti. Çocukların “Umut abi” diye seslendiği Yılmaz, yeni sürprizlerin olacağı müjdesini de verdi. Yılmaz, yıllardır unutulmuş, yalnız bırakılmış çocukların artık daha mutlu olacağı bir dönem yaşayacaklarını söyledi. Etkinliklerin mahalle mahalle devam edeceğini aktaran Yılmaz, “Çocuk dediğin eğlenmek ister. Mutluluk en çok onların hakkı. Biz de bu kapsamda mahalle mahalle gezerek, kent merkezine gidip eğlenemeyen çocuklarımız için tüm oyun alanlarımızı onların ayağına götürüyoruz. Çocuklarımız ailelerinin gözünün önünde doyasıya eğlenecek” diye konuştu. 

Çocukların görülmeye değer mutluluğunun paha biçilemez olduğunu belirten Yılmaz, “Bu gülen yüzler için her şey yapılır. Bundan sonra Şehitkamil’de mutsuz çocuğumuz kalmayacak. Tüm çocuklarımız hem öğrenecek hem de eğlenecek. Şimdi burada geleneksel çocuk oyunları, beceri koordinasyon parkuru, refleks oyunları, çuval, halay, yumurta yarışmaları, grup ve ritim oyunları, mini futbol alanları ve şişme oyun parkuru alanları kurduk. Çocuklarımız doyasıya eğlendi anacak sürprizlerimiz bununla sınırlı kalmayacak” ifadelerini kullandı. 

Başkan Yılmaz, Yukarı Arıl Mahallesi sakinlerini de ziyaret ederek, talep ve sorunlarını dinledi. Mahallelilerin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Yılmaz, yaşanabilir bir Şehitkamil için ilçeyi hep birlikte kalkındıracaklarını dile getirdi. Kadınlara yönelik projelerinin de kısa sürede hayata geçirileceğini duyuran Yılmaz, “Buraya yaz sineması da getireceğiz. Çocuklarımızı alıp götüreceğiz, eğlendireceğiz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

 

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *