ANASAYFA arrow right Kültür-Sanat

Kodaman’ın 25 eserden oluşan resim sergisi açıldı

Kodaman’ın 25 eserden oluşan resim sergisi açıldı
YAYINLAMA: 29 Nisan 2023 / 15.37
GÜNCELLEME: 29 Nisan 2023 / 15.37
Akademisyen ressam Leyla Afacan Kodaman, 11’inci kişisel resim sergisini Gaziantep’te sanatın ve sanatçının buluşma merkezi haline gelen SANKO Sanat Galerisi’nde açtı.

SANKO Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen ile sergi açılışına canlı bağlantıyla katılan Trabzonlu sanatçı Leyla Afacan Kodaman, yaşadığı toplumun bir üyesi olarak çağın özelliklerinden, toplumunun kültürel dokusundan ve coğrafyasından beslenip şehirleri, köyleri, insanları ve doğayı okuyarak tuvaline aktardığını söyledi.

Tuval üzerine akrilik ve yağlıboya, kağıt üzerine akrilik boya tekniği ile çalıştığını anlatan Kodaman, 25 eserden oluşan resim sergisini Gaziantepli sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Eserlerinde renkçi ve lekeci bir anlatımla Karadeniz’in hırçın dalgaları ile dans eden ve gökyüzüne süzülen kayıklar, selvi ve kavaklar arasında sessiz yaşantılara vurgu yaptığını belirten Kodaman, “Resimlerimde doğup büyüdüğüm şehrin kültürel dokusunu ve coğrafyasını, gezip incelediğim farklı coğrafyaların görüntülerini çarpıcı renklerle birleştirerek doğa manzaraları üzerine yapıyorum” dedi.

Kodaman, “Gaziantep’te olmayı çok arzu ederdim ama çok severek gönlümden, kalbimden ürettiğim eserlerimle Gaziantepli sanatseverlerle buluşmaktan onur duydum. Gaziantep’te sergi açmama ev sahipliği yapan SANKO Ailesine, Aslı Özen Hocamıza ve emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen ise “Sevgili sanatçımız Leyla Afacan Kodaman’ı birbirinden değerli eserleri aracılığıyla sanatseverlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduk. Kendisine teşekkür ederiz” diye konuştu.

SANKO Sanat Galerisi’nin 19 yıldır birbirinden değerli sanatçıların buluşma noktası olduğunu anımsatan Galeri Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Halil Çiçek de Türkiye genelinde önemi bilinen sanat merkezi haline geldiğine dikkat çekti.

Sergi açılışına, SANKO Park AVM yetkilileri, Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni Hüseyin Yıldırım, öğrenciler, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Sergi, 12 Mayıs’a kadar her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.Haber Merkezi

İlginizi Çekebilir
Çin’de 10 bin yıllık çay ormanları, UNESCO dünya mirası listesine girdi
Çin’de 10 bin yıllık çay ormanları, UNESCO dünya mirası listesine girdi
Yunnan eyaletinin Pu’er şehrine bağlı Jingmai Dağı’ndaki eski çay ormanlarına ilişkin kültürel manzara, dün akşam Suudi Araistan’ın Riyad kentinde düzenlenen UNESCO Dünya...
#Kültür-Sanat / 19 Eylül 2023
“Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı
“Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı
GastroANTEP Kültür Yolu Festivali kapsamında Türk dünyasının ünlü şeflerinin katılımıyla “Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı.
#Kültür-Sanat / 17 Eylül 2023
“Amazon Kadınlar” resim sergisi açılıyor
“Amazon Kadınlar” resim sergisi açılıyor
Ressam Melek Yıldız Ergül, akrilik boya ve karışık teknikte yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan “Zamana Dokunmak” temalı “Amazon Kadınlar” resim sergisini 15 Eylü...
#Kültür-Sanat / 14 Eylül 2023
Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar
Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar
Şehitkamil Belediyesi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası Gaziantep Grup Yarışmasına ev sahipliği yaptı. Bölgeye ait halk oyunlarının büyük bir ustalıkla sa...
#Kültür-Sanat / 04 Eylül 2023
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
Çok sayıda yayınevine ait değişik türde binlerce kitaba yer verilen 6’ncı SANKO Park Kitap Fuarı, 1-17 Eylül tarihleri arasında SANKO Park Ana Etkinlik alanında kitap oku...
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Büyükşehir Belediyesi’nde bağlı olarak hizmet veren Çocuk Sanat Merkezinde kurslara katılan çocuklar sertifikalarını aldı.
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *