ANASAYFA arrow right Kültür-Sanat

Kumaş manipülasyonu ile hazırlanan abiyeler sergilendi

Kumaş manipülasyonu ile hazırlanan abiyeler sergilendi
YAYINLAMA: 03 Ocak 2024 / 20.19
GÜNCELLEME: 03 Ocak 2024 / 20.20

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü Giyim Üretim Teknolojisi Programı, GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde sergi düzenledi.

GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinem Güneşoğlu ve Öğr. Gör. Emine Nabioğlu koordinesinde hazırlanan sergide meslek yüksekokulu öğrencilerinin Gaziantep’in geleneksel kumaşlarından kutnu ve medaniye ile hazırladığı yelek tasarımları, giysi aksesuarları ve kumaş manipülasyonu ile hazırladıkları abiyeler sergilendi.

Bu tür etkinliklerin geçmiş kültürel değerlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir rol oynadığını vurgulayan GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt,Bu sergi katılımcılara Gaziantep’in zengin mirasını keşfetme ve değerlendirme fırsatı sunacak. Öğrencilerimizin emeği olan bu ürünler, geleneksel kumaşların modern tasarım anlayışıyla birleşerek nasıl yeni ve özgün eserlere dönüştüğünü gözler önüne seriyor” diye konuştu

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *