ANASAYFA arrow right Kültür-Sanat

“Yunus Emre ve Türkçe yılı özel konseri” düzenlendi

“Yunus Emre ve Türkçe yılı özel konseri” düzenlendi
YAYINLAMA: 13 Aralık 2021 / 12.43
GÜNCELLEME: 13 Aralık 2021 / 12.43
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunus Emre’nin vefatının 700’üncü yıl dönümünde “Yunus Emre ve Türkçe Yılı Özel Konseri” düzenledi.

 

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edilmesi sebebiyle GBB Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’na bağlı Türk Musikisi Korosu, Büyükşehir Konferans Salonu’nda sahne aldı. Konsere GBB Başkanı Fatma Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Samet Bayrak da katılım sağladı.

Konserde GBB Türk Musikisi Korosu Şefi Esat Halat yönetiminde; halk ozanı ve şair Yunus Emre’nin şiirlerinden yola çıkılarak bestelenmiş 14 eser dinleyicilerle buluştu.

Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından organize edilen 25 Aralık Halk Konserleri’nin son durağı Oğuzeli oldu. Ünlü Halk ozanı Esat Kabaklı, sevilen şarkılarını Oğuzelilerle söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) ve GBB Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı iş birliğinde organize edilen 25 Aralık Halk Konserleri’nin son durağı Oğuzeli oldu. Oğuzeli Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde büyük beğeni toplayan eserlerini katılımcılarla birlikte seslendiren Kabaklı, 7 ilçede verdiği konserlerin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu vurguladı, katılımları için Gazi şehir halkına teşekkürlerini sundu.

7 ilçede düzenlenen halk konserler dolu dolu geçti

7 ilçede verilen konserlerin ilki 6 Aralık Pazartesi Günü, İslahiye ilçesinde, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Halk konserleri daha sonra sırasıyla Nizip, Araban, Yavuzeli, Nurdağı, Karkamış ve son olarak Oğuzeli’nde gerçekleşti.

İlginizi Çekebilir
Çin’de 10 bin yıllık çay ormanları, UNESCO dünya mirası listesine girdi
Çin’de 10 bin yıllık çay ormanları, UNESCO dünya mirası listesine girdi
Yunnan eyaletinin Pu’er şehrine bağlı Jingmai Dağı’ndaki eski çay ormanlarına ilişkin kültürel manzara, dün akşam Suudi Araistan’ın Riyad kentinde düzenlenen UNESCO Dünya...
#Kültür-Sanat / 19 Eylül 2023
“Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı
“Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı
GastroANTEP Kültür Yolu Festivali kapsamında Türk dünyasının ünlü şeflerinin katılımıyla “Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı.
#Kültür-Sanat / 17 Eylül 2023
“Amazon Kadınlar” resim sergisi açılıyor
“Amazon Kadınlar” resim sergisi açılıyor
Ressam Melek Yıldız Ergül, akrilik boya ve karışık teknikte yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan “Zamana Dokunmak” temalı “Amazon Kadınlar” resim sergisini 15 Eylü...
#Kültür-Sanat / 14 Eylül 2023
Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar
Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar
Şehitkamil Belediyesi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası Gaziantep Grup Yarışmasına ev sahipliği yaptı. Bölgeye ait halk oyunlarının büyük bir ustalıkla sa...
#Kültür-Sanat / 04 Eylül 2023
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
Çok sayıda yayınevine ait değişik türde binlerce kitaba yer verilen 6’ncı SANKO Park Kitap Fuarı, 1-17 Eylül tarihleri arasında SANKO Park Ana Etkinlik alanında kitap oku...
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Büyükşehir Belediyesi’nde bağlı olarak hizmet veren Çocuk Sanat Merkezinde kurslara katılan çocuklar sertifikalarını aldı.
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *