ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

“Bu tayini durdurun”…

“Bu tayini durdurun”…
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.09
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.09
Sait Çiftdoğan’ ın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne getirileceği yolundaki haberimiz şehirde büyük yankı uyandırdı. Dün, hem gazetemizi , hem de DYP yöneticilerine telefon açarak tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Milli Eğitim’in başına hatır gönül için atama yapılmasın. Sait Çiftdoğan daha önce bu görevde bulundu. Nasıl bir icraat yaptığını hepimiz biliyoruz. Lütfen Milli Eğitim’e kıymayın” diyerek, yetkililerin bu atamayı durdurmasını istediler.
“Sait Çiftdoğan endişesi” başlıklı haberimiz üzerine, dün çok fazla tepki aldıklarını söyleyen DYP İl Başkanı Ali Koyuncugil, bu gelişme sonucu yönetim kurullarını toplayarak bir durum değerlendirmesi yapacaklarını belirtti. Koyuncugil, alınacak kararın en kısa sürede ilgili Bakanlıklara ileteceğini açıkladı.
Sait Çiftdoğan’ın Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanması için Bakanlığa öneride bulunan ve tayinin gerçekleşmesi için çaba gösterdiği belirtilen DYP Gaziantep Milletvekili Hannan özüberk, “Sait Bey dürüst bir insandır. Sayın müdürü seven çoktur. Ama elbette sevmeyenler de olacaktır. Çünkü 5 milyar insanın yaşadığı dünyada, Allah’ı bile tanımayanlar var. bu 5 milyar insandan 1 milyara yakını Allah’ı ve kitabı tanımıyor” diye konuşarak, bu konuda kararlı olduklarını ifade etti.
“Biz bir şey yapacaksak, bazı parazitlerin söylediklerini dikkate almayız” diye konuşan DYP milletvekili Şıh Mehmet Özkaya ise, telefonla sorunlarımızı yanıtlarken görüşlerini şöyle açıkladı: “Daha ortada bişey yok. ama insanın seveni de olur, sevmeyeni de. Mesela Isparta’ya gidip sorsanız, bir kısmı Süleyman Demirel için kötü der. Bu adam 12 Eylül’den önce Düztepe’ ye çıkıp gelin beni vurun deme cesareti göstermiş bir insandır. Hannan Ağa da, ben de eğer bir şey yapmaya karar verirsek , bazı parazitlerin söylediklerini dikkate almayız”
Sait Çiftdoğan’ın Gaziantep’e atanmasına duyulan tepkilerin kendisine de ulaştığını söyleye DYP Milletvekili Ayvaz Gökdemir ise, olaydan duyduğu endişeyi dile getirirken, “Milli Eğitim camiasındaki insanların bir çoğunu tanırım. Objektif olmak zorundayız. Sait Çiftdoğan, daha göreve atanmadan hakkında çıkarılan söylentiler bu kadar geniş boyutlara ulaşırsa, orada sıhhatli görev yapması mümkün değildir. Oraya atanacak insanın, yerine yakışan, kanunlar çerçevesinde hareket edecek ve amirliği kolaylıkla kabul edilir bir insan olması lazım. Ben, atamalar konusunda çok dikkatli ve titiz davranılmasından yanayım” şeklinde konuştu.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *