ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

Her geçen gün hazır yiyecek çeşidi çoğalıyor

Her geçen gün hazır yiyecek çeşidi çoğalıyor
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.11
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.11
Çeşitli firmalar birbirleriyle yarış edercesine değişik türdeki konserve üretimini sürdürüyorlar.
Çalışan kadın için belki de en zoru, akşam iş ödnüşü yemek sorunun halletmek. Ama kadınların bu imdadına hazır konserveler yetişti. Hazır yiyecek türlerinde her geçen yaz biraz daha çoğalma olduğu bildirilirken, çalışan bayanlar da akşam iş çıkışı marketlerde soluğu alıyor.
Gaziantep’teki marketlerden edinilen bilgiye göre, konserve satışın rekor düzeye vardığı öğrenildi. Barbunya, taze fasulye ve türlüden sonra patlıcan konservenin de piyasaya sürüldüğünü söyleyen market sahipleri, “Bizden evinde oturan kadın gelip hazır yiyecekler almaz. Akşam iş çikişi çalışan bayanlar gelir ve değişik türdeki konserveyi alırlar. Her geçen gün yeni yeni konserve çeşitleri piyasaya çıkarılırken, firmalar birbirleriyle yarış haline giriyorlar. En çok türlünün konservesine rağbet var” diye konuşuyorlar.
Marketlerde alış-veriş yaparken görüştüğümüz özel şirketler ve kamu kuruluşunda çalışan kadınlar da, “Bizim en büyük sorun iş dönüşü yemek yapmak, bu bize ölüm gibi geliyor. Ama konserve sorunu çözüyor. Yeni yeni türler çıkarsa daha çok seviniriz. Bu bizi büyük sıkıntıdan kurtarıyor. Bu tür yiyecekler 15 dakikada oluyor” şeklinde konuştu.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *