ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

Kefil de gitti, borçluyu öldürdü

Kefil de gitti, borçluyu öldürdü
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.09
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.09
Gaziantep’te bir genç, borçlu bulunduğu kahvehaneye parayı ödeyemeyince, kendisine kefil olan arkadaşı tarafından bıçakla delik deşik edilerek öldürüldü. Olaydan sonra kaçan arkadaş katili genç, evinde yakalandı.
Polisin verdiği bilgiye göre, Cengiz Topel Mahallesi’ndeki olayda, Cengiz Demir 1 yıl önce aynı kahvehanede birlikte oyun oynadığı arkadaşı Yüksel Kahraman’a 136 bin lira borcu için kefil oldu. ancak aradan geçen zaman içinde Kahraman’ın 136 bin lira borcu için, kahvehane sahibi kefil Cengiz Demir’i sıkıştırmaya başladı. Önceki gün de Yüksel Kahraman ile yolda karşılaşan Cengiz Demir birlikte boş bir araziye giderek tartışmaya başladılar. Aşırı derecede sarhoş oyduğu bildirilen Cengiz Demir, “Senin borcunu ben mi ödeyeceğim?” diyerek 19 yaşındaki Yüksel Kahraman’ iki yerinden bıçaklayarak öldürdü.
Saklandığı evde Cinayet Masası Dedektifleri’nce yakalanan arkadaş katili 19 yaşındaki Cengiz Demir, çok sarhoş olduğunu, öldürdüğüne de pişman olduğunu söyledi. Demir, polise verdiği ifadede, “Yüksel ile Sanko iplik fabrikasında çalışırken tanıştık. Oturduğumuz kahvehaneye borç bırakınca ben kefil oldum. Ancak baktım ki oralı olmuyor, benden para istemeye başladılar. Konuşmak için gittiğimizde kavga ettik. Belimdeki ekmek bıçağını çekerek iki kez vurdum” dedi.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *