ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

Korsan kasete 10 milyon lira ceza

Korsan kasete 10 milyon lira ceza
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.11
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.11
TMYD Başkanı Halit Çelikoğlu, dün polisle birlikte cadde üzeri ve sokak aralarında satılan 5 bine yakın korsan kaseti topladı. Korsan kaset satan esnafa büyük ceza veriliyor.
Türkiye Müzik Yapımcıları Derneği Başkanı Halit Çelikoğlu, korsan kasetlerin sanatçıları büyük zarara uğrattığını söyleyerek, bu kasetin satışını yapanlara 10 ile 50 milyon lira arası para cezası verileceğini belirtti. Çelikoğlu bu konuda Kültür Bakanlığı ile ortak çalışma başlattığını kaydetti.
Önceki gün Kültür Bakanlığı avukatı ile birlikte Gaziantep’e gelen Müzik Yapımcıları Derneği Başkanı Halit Çelikoğlu, iki polisle birlikte korsan kaset avına çıktı. Cadde üzeri ve sokak aralarında özellikle küçük çocuklara aracılığı ile piyasaya sürülen 5 bin liralık korsan kasetleri toplayan Çelikoğlu, bunların ambalajının da profesyonel bir şekilde yapılması ve vatandaşın gerçeğinden ayırt edemediğini söyledi. Korsan kasetlerini vermek istemeyenler Halit Çelikoğlu arasındaki tartışmayı polis önledi.
Korsan kaset satıcıları hakkında dava açılacağını belirten MYD Başkanı Halit Çelikoğlu, “Çok büyük cezalar verceğiz. Sanatçı kaset dolduruyor. Stüdyolarda 15 bin lirada satılıyor, ama bu adamlar 5 bin liraya veriyor. Bu defa da sanatçı zarar uğruyor. Bu zararı korsan kasetçilerden çıkartacağız” diye konuştu.
Kültür bakanlığı ile ortaklaşa korsan kaset operasyonu düzenlediklerini bildiren Çelikoğlu, “Kasetlerin hepsi bandrolsüz. Ayrıca teyplerdeki kristalleri bozuyor. İlk çalışmamızı yoğun şikayet geldiği için Gaziantep’te başlattık. Şu ana kadar 5 bine yakın korsan kaset topladık. Bunlar hakkında işlem yapıldıktan sonra hepsi imha edilecek.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *