ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

PTT’de yolsuzluk ve partizanlık iddiası…

PTT’de yolsuzluk ve partizanlık iddiası…
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.09
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.09
PTT Bölge Başmüdürlüğü’ne Konya Başmüdür Yardımcısı İbrahim Çerkez’in atanacağı belirtiliyor.
PTT’de yolsuzluk ve partizanlık yapıldığı iddiaların her geçen gün arttığını belirten DYP İl Başkanı Ali Koyuncugil, açığa alınan Başmüdür Eyüp Ayşakar’ la ilgili soruşturma yapmak üzere üçüncü bir müfettiş gurubunun Gaziantep’e geleceğini açıkladı.
Eyüp Ayşakar döneminde bazı ihalelerin ANAP’lılara verildiği yolunda iddiaların açığa kavuşması için müfettişlerin üçüncü kez inceleme yapmak zorunda kalındığına dikkat çeken Koyuncugil, “Bize ulaşan bilgilere göre epeyce yolsuzluk yapılmış. Şu anda kesin bir şey söylemek, yapılacak tahkikat açısından sakıncalı olur. ancak, PTT bünyesinde büyük rahatsızlıklar olduğu ve bunun netliğe kavuşması için yeniden inceleme yapılması yerinde görüldü” dedi.
Bu arada DYP Milletvekili Ayvaz Gökdemir, PTT konusundaki gelişmelerle ilgili görüşlerini belirtirken, “Memur üzerinde siyaset yapılmasına taraftar değilim. Çünkü biz seçimi memurlarla kazanmadık. Ancak PTT Başmüdürü Ayşakar hakkında partizanlığın dozajını aşırdığı yolunda çok fazla şikayet alıyoruz. Böylesine tarafsızlığını yitirmiş bir yetkilinin idaresindeki kurumunun da durumu pek iç açıcı olmaz. Çünkü balık başkan kokar” şeklinde konuştu.
DYP Yetkilileri, Eyüp Ayşakar ’ın açığa alınması üzerine boşalan PTT Bölge Başmüdürlüğü görevine Konya Başmüdür Yardımcısı İbrahim Çerkez’in atanmasının, kuvvetli bir ihtimal olduğunu açıkladılar.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *