ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

“Seçimlerde tüm kırgınlar aleyhimize çalıştı”…

“Seçimlerde tüm kırgınlar aleyhimize çalıştı”…
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.08
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.08
ANAP’ ta üyeliklerin güncelleştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten İl Başkanı Mehmet Büyüknacar, bu arada partiye gelen müfettişlerin seçim yenilgisi konusunda genel ve yerel nedenler konusunda tesbitler yaptıklarını söylediler.
Gaziantep’te ANAP’ın milletvekili çıkaramamasının yerel nedenleri arasında, Körfez Krizi’nden en yoğun şekilde etkilenen Gaziantep’te özellikle Nizip ve E-24 karayolu üzerinde geçimini sağlayan insanlara gerekli desteğin verilmemesinin bulunduğunu ifade eden Büyüknacar, “Bunun yanında, parti kurucularından başlamak üzere, yönetim belediye başkanlığı, meclis üyeliği ile milletvekilliği talebi karşılanamayanların tamamı, seçimlerde aleyhimize faaliyet gösterdi. Hikmet Çelebi, Hasan Tanrıöver, Mehmet Akdemir ve bunlarla diyaloğu olanlar da parti aleyhine bir çalışma sergilerken, eski belediye başkanı Ömer Arpacıoğlu DYP için çalıştı” diye konuştu.
Aday sıralamasında hata olduğunu, bunda kendisinin de payı bulunduğunu söyleyen Mehmet Büyüknacar, “Osman Asiltürk’ün ikinci sırada aday gösterilmesine yönetim içindeki bazı arkadaşlar da rıza göstermedi” diye konuştu.
Büyükpınar, seçim sırasında en büyük ekonomik sıkıntıyı ANAP’ın yaşadığını, adayların para harcayamadığını, buna karşılık DYP ve kutsal İttifakın büyük paralar döktüğünü söylerken, bunun da seçim sonucunu etkileyen nedenlerden biri olduğunu ifade etti. Ayrıca, 1983’ten beri ANAP’a oy veren eski MHP kökenlilerin bu seçimde Ayvaz Gökdemir nedeniyle DYP’ye, tarikat oylarının da Kutsal İttifaka kaydığını belirtti.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *