ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

Tiryakiliğimizden ödün vermiyoruz

Tiryakiliğimizden ödün vermiyoruz
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.06
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.06
Tekel ürünlerine arka arkaya gelen zamlar satışları etkilemedi. 1991 yılında da içki ve sigara satışları bir önceki yıla göre artış gösterdi. Bazı alışkanlıklarımızdan bir türlü vazgeçemiyoruz. İçki ve sigara tiryakiliği alışkanlıklarımızın başında geliyor. Tekel ürünlerine her zam yapıldığında satışların düşeceğinden endişe edilir. Ancak ortaya çıkan sonuç, hiçte öyle değil. Tekel’in Gaziantep Bölgesi’nde 1991 yılında da kar etmesi bunu gösteriyor.
Efkar dağıtmak, felaketten bir gece çalmak veya arkadaş hatırını kırmamak için başlanılan tiryakiliğimizi zamlar bile etkilemiyor. Geçtiğimiz yıl içinde Gaziantep bölgesi olarak 1 milyon 500 bin kilogram sigara tüketildiği ifade edilerek, yapılan zamların s ilk birkaç gün olsun düşürdüğü, ancak daha sonra normal satışlara döndüğü belirtiliyor.
Zamların etkilediği bazı tiryakilerin ise bu alışkanlığımızdan vazgeçmek yerine, daha ucuz olan başka markalara yöneldiği kaydediliyor. İçki satışlarında da geçen yıla göre artış olduğu vurgulanarak, bir yıl içinde 1 milyon 800 bin şişe içki tüketiminin gerçekleştirildiği bildirildi.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *