ANASAYFA arrow right Güncel

18 Aralık tarihinde süresiz iş bırakma eylemine gidiliyor

18 Aralık tarihinde süresiz iş bırakma eylemine gidiliyor
YAYINLAMA: 19 Kasım 2023 / 21.17
GÜNCELLEME: 19 Kasım 2023 / 22.10

Gaziantep Üniversite Hastanesi önünde bir araya gelen Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Gaziantep Şubesi Üyeleri, mesai ücretlerinin ödenmesi çağrısında bulundu

 

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Gaziantep Şubesi Üyeleri, Gaziantep Üniversite Hastanesi poliklinik önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar. Çalışanlar, mesai ücretleri ödenmediği takdirde iş bırakma eylemi yapacaklarını belirttiler.

İstediğiniz kadar tutanak tutun bu yoldan geri dönmeyeceğiz

Şube Başkanı Asef Bozkuş, “Aralık ayının 17’sine kadar bu keyfi yaptırdıkları mesailer ödenmez ise 18 Aralık tarihinde süresiz iş bırakma eylemine gidiyoruz. İstediğiniz kadar tutanak tutun bu yoldan geri dönmeyeceğiz” dedi.

Hastane idaresi, ne mahkeme kararını dinledi ne de toplu iş sözleşmesini uyguladı

Hastane yönetimine yüklenen Bozkuş, “2018’de hükümetin verdiği kadroyu kendileri vermiş gibi davranan, hastaneyi özel hastane gibi işletmeye çalışan bize idarecilik yapmak yerine hastane sahibi gibi davranan hastane idaremiz 4 yıldır ne toplu iş sözleşmesini uyguladı ne mahkeme kararını dinledi ne de üst yazılarımıza cevap verdi” dedi.

Kamu kurumu göz göre göre zarara uğratılıyor

Bozkuş, “Geldiğimiz bu noktada ülkemizin tasarruf tedbirleri aldığı bugünlerde Cumartesi gününe mesai saati eklenilmiş hekim olmayan hastane de sekreterler çağrılmış laboratuvar çalışanları çağrılmış ve yol ve risk parası üzerine kurumda yemek çıkarılarak kamu kurumu göz göre göre zarara uğratılıyor” tespitini yaptı.

Nereden tutarsanız tutun bir tutarsızlık, bir kendini beğenmişlik var

“Hastane idaresinin keyfi uygulamalarından dolayı bir kurum her geçen gün zarar ettiriliyor” diyen Bozkuş, “Üçlü vardiya ya gelen üyelerimiz 16 saat dinlendirilmeden mesaiye çağrılıyor, sözleşme yine es geçiliyor. Hastaneye 7-8 km uzaklıktaki yere servis vermeyen idare yine keyfi uygulamalar yapıyor, 35 km uzaklığa servis verebiliyor. Nereden tutarsanız tutun bir tutarsızlık, bir kendini beğenmişlik “Ben yaptım” oldu uygulamaları bulunuyor. Buradan sesleniyorum fabrikalar bile 48 saat çalıştırıyor biz kamu işçisi olarak 51 saat çalıştırılıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *