ANASAYFA arrow right Güncel

Başarı engel tanımadı

Başarı engel tanımadı
YAYINLAMA: 09 Kasım 2023 / 19.21
GÜNCELLEME: 09 Kasım 2023 / 19.55
Down sendromlu Burhan Mustafa Karaoğlan, hayat sevinci ve sporda elde ettiği başarıların verdiği moralle son 3 yılda hem covid-19'u hem de lösemiyi yendi. Yüzme, basketbol ve futsal tutkunu da olan Burhan Mustafa, son olarak futsal milli takımına seçilerek önemli bir başarı daha elde etti.

Şehitkamil ilçesi Serinevler Mahallesi'nde yaşayan down sendromlu Burhan Mustafa Karaoğlan (14), zorlu şartlara rağmen elde ettiği başarılarla yaşama sımsıkı tutundu. Burhan Mustafa Karaoğlan, +1 kromozoma rağmen annesi Emine ve babası Yunus Karaoğlan'ın destekleriyle son 3 yılda hem kovid-19'u hem de lösemiyi yendi. Spora olan bağlılığı ve tutkusuyla da dikkat çeken Burhan Mustafa, 8 yaşında başladığı yüzme, basketbol ve futsal gibi spor dallarında da önemli başarılara imza atarak çok sayıda madalya kazandı. Burhan Mustafa, son olarak ise futsaldaki başarıları ile Down Sendromlu Futsal Milli Takımına seçildi.
Oğlu Mustafa’nın zor zamanlar geçirdiğini, başta lösemi ve covid olmak üzere yaşadığı tüm sağlık sorunlarını spora tutunarak yendiğini belirten baba Yunus Karaoğlan, “Oğlum 6 yaşında spora başladı, 8 yaşında yüzmeyi öğrendi, 10 yaşında yüzmede derece alacak yarışlara hazırladık ama 10 yaşında lösemiye yakalandı. Ondan dolayı yüzmeye bir süre ara verdi. Çok şükür lösemiyi atlatalı 1 yıl oldu şu an spora devam ediyor. Spora tutunup sporla hayat buldu. Mustafa spora aşık bir çocuk, madalyalarımız var. Mustafa’nın geleneksel güreşlerde 2 tane madalyası var. Harici olarak futsalda devam ediyor ve de iyi bir yüzücü. İnşallah başarılarınızın devamı da olacak. 2020 yılında lösemiye yakalandığımızda malum covid çıkmıştı ve Mayıs ayında biz de covide yakalandık ve Mustafa çok ağır geçirdi. Entübe oldu, bayağı uzun bir süreçti, bayağı sıkıntılar yaşadık. Sonra ümmin plazma Gaziantep’te bize geldi. Şükür atlattık. Zor bir süreçti ama hamdolsun şu an iyiyiz, spora devam diyerek sporla da yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *