ANASAYFA arrow right Güncel

'Ekonomi programını kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz'

'Ekonomi programını kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz'
YAYINLAMA: 01 Nisan 2024 / 13.47
GÜNCELLEME: 01 Nisan 2024 / 13.47

AKP yerel seçimde hezimete uğrarken, en önemli faktör olarak ekonomik kriz gösterildi. Gözlerin çevrildiği Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonrası ilk mesajını verdi. Şimşek, X hesabından yaptığı açıklamada, 'kararlılık' ve 'azimle' sıkı para politikasını uygulamaya devam edeceklerini belirtti.

Şimşek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız." 

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *