ANASAYFA arrow right Kültür-Sanat

Alice Harikalar Diyarında Müzikalini sahnelediler

Alice Harikalar Diyarında Müzikalini sahnelediler
YAYINLAMA: 17 Mayıs 2022 / 13.59
GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2022 / 13.59
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında geleneksel İngilizce tiyatro etkinlikleri çerçevesinde sahnelenen Alice Harikalar Diyarında adlı müzikal büyük ilgi gördü. Sahne sanatlarının büyük önem taşıdığını ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, her yıl iki Türkçe iki İngilizce oyun sahnelediklerini sözlerine ekledi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından geleneksel İngilizce Müzikal gösterilerine devam edildi. Bu yıl sahnelenen Alice Harikalar Diyarında adlı müzikal izleyenleri adeta büyülerken, öğrencilerin sahne performansı ayakta alkışlandı. Müzikal’e Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu üyeleri, Av. Seyhan Fesli, Av Aysel Tokatlı, Esin İncioğlu, İrfan Elboğa, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki. İdareci ve öğretmenlerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Müzikal öncesi açılış konuşmasını yapan GKV Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet, sahne sanatlarının önemine dikkat çekerek, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu’nda Dil Eğitim Programının hedeflerinden olan öğrencilerimizin toplumsal, bireysel ve kültürel gelişimlerine olumlu yönde katkıda bulunmak, öğrencilerimize dili etkili kullanma alanları oluşturmak, ayrıca hoşgörülü ve iletişim becerisi yüksek bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla, İngilizce drama derslerine önem vermekteyiz. İngilizceye hakim olan öğrencilerimiz, drama sayesinde öğrendikleri bilgileri aktif olarak kullanıyor ve interaktif bir şekilde oyunlara İngilizce olarak dahil oluyorlar. Böylece dil konusunda en sık karşılaşılan dili kullanmadaki özgüven problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor ve bu uygulamayla başarıya ulaşıyoruz. Gaziantep Kolej Vakfı olarak dili yalnızca öğrenen değil, konuşan ve konuşturan öğrenciler yetiştiriyoruz. Sanat alanında muvaffak olmanın, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak olduğunu belirten ve Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin vazgeçilmez değerlerinden biri olan sanata da her zaman önem vermiş, sanatı ve sanatçıyı her yerde onore etmiştir. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu, öğrencilerine donanımlı bir akademik eğitim vermekle kalmayıp onları kültürel ve sanatsal etkinliklerle öz güveni yüksek bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla her yıl bir Türkçe tiyatro ve bir İngilizce tiyatro sahnelenmektedir” dedi.

Müzikalde dev bir kadro görev aldı

Dev bir kadro tarafından sahnelenen müzikalde Alice ve ablasının sıcak bir günde nehrin kenarında kitap okuması ile başlıyor. Alice bir süre sonra okumaktan sıkılır ve önünden geçen beyaz bir tavşan ile Alice’in Harikalar Diyarına gezisi başlar. Burada hayat büyülü ve aynı zamanda çok gariptir. Seyirci Alice’in masalsı maceralarına tanık olurken oyunun sonunda şaşırtıcı gerçek ile karşılaşır.

Müzikal GKV Özel Okulları öğretmenleri Didem Özahi, Derya Gündüz, Ayşe Sevil Kılıç, Razanadahy Rojoniaina Francky ve Shakhnazar Kadirbyek tarafından sahneye kondu. Müzikalin dekorları ise GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Zümresi öğretmenlerinden Hayal Akman Bazoğlu, Emine Korkmaz ve Şeyma Aslantaş tarafından yapıldı. Müzikalin sunuculuklarını ise GKV Özel Okulları öğrencilerinden Batu Güneşoğlu ve Bensu Gündoğdu yaptı.

İlginizi Çekebilir
Çin’de 10 bin yıllık çay ormanları, UNESCO dünya mirası listesine girdi
Çin’de 10 bin yıllık çay ormanları, UNESCO dünya mirası listesine girdi
Yunnan eyaletinin Pu’er şehrine bağlı Jingmai Dağı’ndaki eski çay ormanlarına ilişkin kültürel manzara, dün akşam Suudi Araistan’ın Riyad kentinde düzenlenen UNESCO Dünya...
#Kültür-Sanat / 19 Eylül 2023
“Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı
“Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı
GastroANTEP Kültür Yolu Festivali kapsamında Türk dünyasının ünlü şeflerinin katılımıyla “Gastro Diplomasi: Türk Dünyası” workshopu yapıldı.
#Kültür-Sanat / 17 Eylül 2023
“Amazon Kadınlar” resim sergisi açılıyor
“Amazon Kadınlar” resim sergisi açılıyor
Ressam Melek Yıldız Ergül, akrilik boya ve karışık teknikte yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan “Zamana Dokunmak” temalı “Amazon Kadınlar” resim sergisini 15 Eylü...
#Kültür-Sanat / 14 Eylül 2023
Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar
Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar
Şehitkamil Belediyesi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası Gaziantep Grup Yarışmasına ev sahipliği yaptı. Bölgeye ait halk oyunlarının büyük bir ustalıkla sa...
#Kültür-Sanat / 04 Eylül 2023
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
Çok sayıda yayınevine ait değişik türde binlerce kitaba yer verilen 6’ncı SANKO Park Kitap Fuarı, 1-17 Eylül tarihleri arasında SANKO Park Ana Etkinlik alanında kitap oku...
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Büyükşehir Belediyesi’nde bağlı olarak hizmet veren Çocuk Sanat Merkezinde kurslara katılan çocuklar sertifikalarını aldı.
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *