ANASAYFA arrow right Kültür-Sanat

Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar

Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar
YAYINLAMA: 04 Eylül 2023 / 14.12
GÜNCELLEME: 04 Eylül 2023 / 14.13
Şehitkamil Belediyesi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası Gaziantep Grup Yarışmasına ev sahipliği yaptı. Bölgeye ait halk oyunlarının büyük bir ustalıkla sahnelendiği organizasyonda şampiyon yemeniler, Türkiye Şampiyonası vizesi aldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) 2023 Yılı Faaliyet Programında yer alan Kulüpler Arası Gaziantep Grup Yarışması, Şehitkamil Belediyesi’nin destekleriyle Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirildi. Organizasyonun açılış seremonisinde halk oyunlarına gönül veren oyuncuları, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özdal, Gaziantep Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü İbrahim Halil Polat, Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Abdülkadir Gözegir, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Halil Berk ile THOF Teknik Kurul Üyeleri ve çok sayıda branş antrenörü yalnız bırakmadı.

8 farklı ekibin sahnede seyir zevki yüksek bir performans sergiledikleri yarışmada tribünler gün boyunca bir doldu, bir boşaldı. Yarışmacılar için tüm detayların titizlikle planladığı organizasyonda kategorilerini birinci olarak tamamlayan kulüpler, geleneksel düzenlemeli ve düzenlemesiz dal kategorilerinde düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde yarışmacı olma fırsatını yakaladı.

THOF Gaziantep Grup Yarışması açılış seremonisinde konuşma yapan THOF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ebru Öğütmen, Şehitkamil Belediyesi’nin kusursuz bir ev sahipliği yaptığını belirtti. Yönetim Kurulu Üyesi Öğütmen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yaşanan büyük deprem felaketinin ardından yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. Bölgemizde bu anlamda zor bir süreçten geçti. Buna rağmen bugün, yarışma sahnesinde yer alan tüm ekiplerimiz büyük bir tebriği hak ediyorlar. Şehitkamil Belediyemiz yarışmayı kusursuz bir şekilde organize etti. Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu, başta olmak üzere her detayın titizlikle planlanıp, icra edilmesinde emeği geçen tüm görevlilere federasyonumuz adına gönülden teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi bugün de Şehitkamil Belediyemiz, halk oyunlarımıza büyük destek veriyor. Ümit ediyorum ki ilerleyen dönemlerde çok daha geniş katılımlı yarışmalar düzenleriz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

İlginizi Çekebilir
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde kitap fuarı açıldı
Çok sayıda yayınevine ait değişik türde binlerce kitaba yer verilen 6’ncı SANKO Park Kitap Fuarı, 1-17 Eylül tarihleri arasında SANKO Park Ana Etkinlik alanında kitap oku...
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Sanat merkezi kursları tamamlandı
Büyükşehir Belediyesi’nde bağlı olarak hizmet veren Çocuk Sanat Merkezinde kurslara katılan çocuklar sertifikalarını aldı.
#Kültür-Sanat / 01 Eylül 2023
Dijital göçebelik, e-kitaplara olan ilgiyi artırıyor
Dijital göçebelik, e-kitaplara olan ilgiyi artırıyor
Zamana ve mekana bağlı olmaksızın, çalışmak için sadece internet erişimi ve teknolojik bir ürün gerektiren “dijital göçebelik”, ülkemizde ve dünyada hızla yayılmaya devam...
#Kültür-Sanat / 31 Ağustos 2023
Deprem çocukları için “Küçük Kara Balık” sahnelendi
Deprem çocukları için “Küçük Kara Balık” sahnelendi
Gaziantep Tomurcukları Projesi kapsamında Nurdağı ve İslahiye’de depremden etkilenen çocuklara, SANKO Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan “Küçük Kara Balık”...
#Kültür-Sanat / 05 Ağustos 2023
Kültür Yolu Festivali Nevşehir’den başlıyor
Kültür Yolu Festivali Nevşehir’den başlıyor
Bu yıl Nevşehir, Trabzon, Erzurum, Çanakkale, Gaziantep, Ankara, Konya, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Antalya olmak üzere 11 şehirde düzenlenecek olan Türkiye Kültür Yol...
#Kültür-Sanat / 02 Ağustos 2023
“Türkiye-Suriye: Ortak Kültür, Ortak Tarih ve Göç” kitabı yayımlandı
“Türkiye-Suriye: Ortak Kültür, Ortak Tarih ve Göç” kitabı yayımlandı
Gaziantep Üniversitesi Göç Enstitüsü öğretim elemanları tarafından hazırlanan “Türkiye-Suriye: Ortak Kültür, Ortak Tarih ve Göç” başlıklı kitap yayınlandı.
#Kültür-Sanat / 20 Temmuz 2023
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *