ANASAYFA arrow right Spor

Türkiye, grupta üçüncü olursa İspanya ya da İngiltere'yle son 16 turunda karşılaşacak

Türkiye, grupta üçüncü olursa İspanya ya da İngiltere'yle son 16 turunda karşılaşacak
YAYINLAMA: 26 Haziran 2024 / 11.42
GÜNCELLEME: 26 Haziran 2024 / 11.42

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takım, grup etabındaki son maçında Çekya ile karşılaşacak. Türkiye'ye son 16 turu için 1 puan yetiyor. A Mili Takım'ın grubunu bitireceği yere göre bir üst turdaki rakibi değişecek.

Almanya'nın ev sahipliğindeki 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) grup etabında son maçlar devam ediyor.

A,B,C ve D gruplarında maçlar tamamlanırken AlmanyaİsviçreİspanyaİtalyaİngiltereDanimarkaAvusturya ve Fransa son 16 biletini aldı.

EURO 2024'te şu ana kadar alınan sonuçlara göre İsviçre-İtalya ve Almanya-Danimarka eşleşmeleri kesinleşti.

A Milli Takım'ın bugün gruptaki son maçında Çekya ile karşılaşacak.

Türkiye, Çekya'dan puan alması halinde grubunu ikinci sırada bitirecek. A Milli Takım Çekya'ya kaybeder, Gürcistan da Portekiz'i yenerse Türkiye turnuvaya veda edecek. Türkiye'nin Çekya'ya kaybettiği, Portekiz'in de Gürcistan'dan puan aldığı senaryoda ise A Milli Takım grubu üçüncü sırada bitirecek.

A Milli Takım, Çekya'ya 2 veya daha az farklı bir skorla kaybetmesi durumunda EURO 2024'e devam etme şansı bulunuyor ancak farkın 3 veya üzerinde olması halinde Türkiye EURO 2024'e veda edecek.

MUHTEMEL RAKİPLER

A Milli Takım, F Grubu'nu ikinci sırada tamamlarsa D Grubu'nun lideri Avusturya ile eşleşecek. Türkiye, grupta üçüncü olursa İspanya ya da İngiltere'yle son 16 turunda karşılaşacak.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *