ANASAYFA arrow right 40 Yıl Önce

Açık bir haksızlık değil mi?

Açık bir haksızlık değil mi?
YAYINLAMA: 20 Kasım 2023 / 12.00
GÜNCELLEME: 20 Kasım 2023 / 12.35

Belediye düğün salonunun fotoğraf çekimi aylığı 410 bin, nikah salonunun yıllığı 610 bin liraya verildi. İhalelerin fotoğrafçılara duyurulmamasından yakınıyor.

Belediye tarafından ihale yoluyla icra verilen belediye düğün ve nikah salonlarında haksızlık yapıldığı söyleniyor. Belediye düğün salonunun aylığı 410 bin liraya verilirken, nikah salonunun yıllığı 610 bin liraya verildi. Yurttaşlar bunun açık bir haksızlık olduğunu bildirerek: “herkes nikahını nikah salonunda kıydırmak zorundadır. Halbuki herkes düğün salonunda düğünü yapmak mecburiyetinde değildir. Bu yüzden nikah salonunda daha çok fotoğraf çekme imkanı doğar. Buna karşılık çok daha az icar bedeli alınıyor” denildi.

Fotoğrafçılar ise ihalelerin yeterince duyurulmamasından şikayetçi. 150 üyesi bulunan fotoğrafçılar derneğinden sadece 12 kişi ihaleye girebilmiş. Bu tür ihalelerin derneğe de yazılı olarak bildirilmesinin çok yerinde olacağı vurgulanıyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Akalın, ihalenin belediye hoparlörü ve gazeteler aracılığıyla yapıldığını derneğe bildirmek zorunda olmadıklarını söyledi.

İhalelerde yazı usulsüzlükleri yapıldığı söylentisi üzerine bilgilerine başvurduğumuz İbrahim Akalın “İşte dosya, inceleyin. Yasal bir aksaklık yoktur. Dışarıda yapılan söylentileri önlemek mümkün değil. Bütün ihalelerden sonra bu tür söylentiler çıkıyor. Gerçekten böyle bir şey varsa vatandaşın gelip müracaat etmesi gerek. Herkes kendi meselesine sahip çıkmalıdır. Yoksa bir şey yapamayız” dedi.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *