ANASAYFA arrow right 40 Yıl Önce

Belediye meclisi toplantıları başladı

Belediye meclisi toplantıları başladı
YAYINLAMA: 18 Eylül 2023 / 16.25
GÜNCELLEME: 18 Eylül 2023 / 16.37
Muhalefet Anavatan grubunu böldü ve imar komisyonuna bir üye soktu

Anavatanlı meclis üyeleri sille tokat belediye koridorlarında kavga etti. Eski belediye çalışanları için meclis araştırması istendi.

Belediye meclisinin Haziran ayı normal toplantısı dün saat 15’de belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Ömer Arpacıoğlu başkanlığında yapıldı. SODEP ve Halkçı Parti üyelerinden oluşan muhalefet önce Anavatanlı meclis üyelerini böldü sonra imar komisyonuna bir üye soktu. Komisyona seçilemeyen Karlı Savcı ile Mehmet Durdu Yetkinşekerci toplantıdan sonra salonda sille tokat ve yumrukla kavga etti. Mehmet Durdu Yetkinşekerci'nin gözlüğü parçalandı. Kavgadan sonra Arpacıoğlu başkanlığında ANAP grubu iki saate yakın bir toplantı yaptı. Toplantıyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Belediye Meclisi gündemi gereğince ilk olarak divan seçimi yapıldı. Daha sonra belediye encümen üyelikleri seçimine geçildi. Encümen üyeliklerine Vahit Kamil Gereçci 37 oyla, M. Asım Özsöyler 36 ve Yaşar Erkent 33 oyla seçildi. Başkan vekilliğine yine Metin Özkarslı iştirakın tamamının oylarıyla 38 oyla alkışlar arasında seçildi.

Bütçe Komisyonu üyeliklerine Asım Özsöyler, Coşkun Ünverdi, Mustafa Yıldırımdemir, Ali İbrahim Özkülekçi, Polat Haksal, Bozal Kılıç, Karlı Savcı, Tahsin Hengirmen ve Mehmet Pakhuylu 20’şer oyla seçildi. Daha sonra tarife komisyonu seçimine geçildi. Bu komisyona da Polat Haksal, Ali İhsan Özkülekçi, Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Hasan Tahsin Hengirmen ve Mehmet Deniz 20’şer oyla seçildi.

Son olarak İmar Komisyonu seçimlerine geçildi. ANAP’lılar 9 üye olmasını önerdi, muhalefet 7 üye olmasını istedi. ANAP’lı üyelerin bölünmesi sonunda bu komisyona 7 üye seçilmesi 20 oyla kararlaştırıldı. Bundan sonra ANAP’ta çözülme başladı. Yapılan seçimlerde İmar Komisyonuna Halkçı Partiden Cebbar Çeliktürk ile ANAP’lı Hakkı Tataroğlu, Beşir Bağadur, Haydar Beyaz, Mustafa Yıldırımdemir, Coşkun Ünverdi ve Bozan Kılıç seçildi.

Toplantı sona erince salonda Karlı Savcı ile Durdu Yetkinşekerci tartıştı. Karlı Savcı, Yetkinşekerci’ye bir tokat atarak gözlük camının kırılmasına neden oldu. Daha sonra yumruklaşmalar başladı, sandalyeler uçtu, kavga güçlükle önlendi.

Meclis gündeminin hazırlanmasında eksiklikler bulunduğu bildiri diyerek muhalefet grubu tarafından fiyat kontrolü, arsa spekülasyonu, konut sorunu ve eski belediyelerin uygulamaları hakkında meclis araştırması istendi, oylanarak kabul edildi.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *