ANASAYFA arrow right Güncel

Bey Mahallesi’nde olmayan adreste 68 seçmen tespit edildi

Bey Mahallesi’nde olmayan adreste 68 seçmen tespit edildi
YAYINLAMA: 26 Şubat 2024 / 19.39
GÜNCELLEME: 26 Şubat 2024 / 19.39

Antep’in merkez Şahinbey ilçesine bağlı tarihi Bey Mahallesi'nde olmayan bir adreste 68 seçmenin kayıtlı olduğu tespit edildi. Mahallede toplam 611 seçmenin olduğunu belirten muhtar adayı Mehmet Erkek, konunun araştırılmasını istedi.

Yerel seçimlere 34 gün kala taşıma seçmen tartışmaları gündemden düşmüyor. Son örnek Antep'in merkez Şahinbey ilçesine bağlı tarihi Bey Mahallesi’nde yaşandı. Toplam 611 seçmeni olan mahallede, gerçekte olmayan bir binada 68 seçmen tespit edildi.

Artı Gerçek’e konuşan Pir Sultan Abdal Derneği Antep Şube Başkanı ve Bey Mahallesi muhtar adayı Mehmet Erkek, seçim çalışmaları kapsamında mahalle sakinlerini sık sık ziyaret ettiğini ve bu durumu ziyaretler esnasında fark ettiğini söyledi. Söz konusu adrese defalarca gittiğini ancak binanın bulunmadığını söyleyen Erkek, "Yaptığımız bazı çalışmalarda bazı adreslerde seçmen ikâmetgahının olduğunu ama binanın bulunmadığını fark ettik. Özellikle Atatürk Bulvarı Bey Mahallesi 22/1 adresinde 68 seçmen var ama bina yok. Böyle bir bina bulamadık. Seçim çalışmaları kapsamında defalarca bu adrese gittim ama orada böyle bir bina yok" dedi.

Bu durumu mahalle sakinleriyle paylaştığını ve kimsenin söz konusu adresin varlığından haberdar olmadığını dile getiren Erkek, "Olmayan binanın hemen hemen hiçbir seçmeni soyismi benzerliği taşımıyor. Farklı yerlerden insanlar hepsi. Bir çoğunun doğum yerleri farklı" diye konuştu.

Duruma fark edince İlçe Seçim Kuruluna gittiğini anlatan Erkek, "Oradaki görevlilere sordum ama ekranlarının kilitli olduğunu, seçimlere kadar ekranların açılamayacağını söylediler. Listeler askıdayken şikayet edebilseydik bunu değerlendireceklerini söylediler ancak o süreçte biz böyle bir durum olduğunu bilmiyorduk. Muhatap olarak kimseyi bulmadığımız için bizim de yapabileceğimiz bir şey yok" dedi.

Konunun araştırılmasını isteyen Erkek, "Mahallenin 611 seçmeni var. Bunlardan 68'i bu kayıp binada görünüyor. Bizim için kötü bir durum. Bunun araştırılmasını istiyoruz. Bunun nedeninin ne olduğunu bilmek istiyoruz. Bu bizim hakkımız. Taşıma seçmen olduğunu düşünüyoruz. Çünkü 68 seçmenin bir arada olduğu bir bina olması gerekiyor. Ama gidip arıyoruz, bakıyoruz, böyle bir yer yok" diye konuştu.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *