ANASAYFA arrow right Güncel

Gençlerimize hep destek vereceğiz

Gençlerimize hep destek vereceğiz
YAYINLAMA: 18 Eylül 2023 / 20.55
GÜNCELLEME: 18 Eylül 2023 / 20.56
Tilkiler Köyü Eğitim Kültür Sağlık ve Dayanışma Derneği, Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Av. Tarık Alpdoğan’ın aday olmadığı ve tek liste ile gidilen genel kurulda Başkanlığı Eren Ovayolu kazandı.

Ovayolu, “Bu bayrak yarışında derneğimizin bayrağını daha üstlere çıkarabilmek için Yönetim kurulumuz olarak elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Yönetim kurulu olarak bu yeni dönemde de halkımızdan ve Tilkiler’in dostlarından destek bekliyoruz. Bizden verilecek bu desteklerle daha fazla hizmet için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
Yeni dönemimizde en büyük hedeflerden birinin temelleri önceki dönemlerde atılan gençliği bir araya getirme amacıyla kurulan gençlik komisyonunu tekrar oluşturmak olacağını kaydeden Ovayolu, “Gençlik toplumumuz için her şey demek. Gençlerimiz iyi olursa biz iyi oluruz, gençlerimiz mutlu olursa biz mutlu oluruz. Bunun için bir gençlik komisyonu oluşturacağız gençliği bir araya getireceğiz.  Yönetimimizde bir üniversite öğrencisi bir de yeni mezun avukatımız bu işe öncülük ederek gençlik çalışmaları yapacaklardır. Gençlerimize hep destek tam destek vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Eğitim çalışmaları önemli yer almaya devam edecek
Ovayolu, “Ortaokul ve lise dönemindeki öğrenci arkadaşlarımızın derslerini desteklemek, saz ve semah kursları düzenlemek ve lisans düzeyinde üniversite okuyan arkadaşlarımıza burs vermek için eğitim çalışmalarımıza devam edeceğiz. Derneğimizin en büyük misyonu eğitim. Eğitim çalışmaları derneğimizin başlıca çalışmaları arasında yer almak. Yeni dönemimizde eğitim çalışmaları yine en başta yer almaya devam edecek” ifadelerini kullandı.
Köyümüzün bu durumda olmasını kabullenemiyoruz
Ovayolu, amaçlarının daha fazla insana ulaşmak olduğuna dikkat çekerken, “Bu amaçla kamu kurum ve kuruluşları ile ilişkilerimizi daha da arttırarak köyümüzün hak ettiği değeri görmesini ve hizmet almasını sağlamak, Köylülerimizin, insanlarımızın ödediği vergilerden pay almasını sağlamak olacak. Çevremizdeki Türk Sünni köylerine her türlü hizmet giderken bizim köyümüzün bu durumda olmasını kabullenemiyoruz. Bu hakkımızda vazgeçmeyeceğiz ve hakkımızı alacağız. Taşımalı sistem ile her gün 50 kilometre yol giden taşımalı sistem ile çocuklarımızın taşındığı yabancı ortamlarda dolaylı olarak asimilasyona maruz kalan öğrencilerimiz için köyümüzün merkez alındığı, taşımalı sistemin bir merkezinin de köyümüzün olması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz” şeklinde konuşma yaptı.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *