ANASAYFA arrow right Güncel

“Güneş enerjisi ile bölgeden bereket yükselecek”

“Güneş enerjisi ile bölgeden bereket yükselecek”
YAYINLAMA: 17 Eylül 2023 / 19.30
GÜNCELLEME: 17 Eylül 2023 / 19.32
“Gaziantep EIF Güneş Enerji Fuarı” 20-22 Eylül’de

"16. EIF Enerji Kongresi ve Fuarı", Global Enerji Derneği ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) iş birliğinde, 20-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde, “Gaziantep EIF Güneş Enerji Fuarı” olarak bu yıl İstanbul'dan önce Gaziantep’te de düzenlenecek.

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarın açılış töreni protokolün katılımıyla 20 Eylül Çarşamba günü saat 10:30’da yapılacak.

Güneşten üretilecek elektrikte ışınım avantajı ile yüksek verim potansiyeli ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye'de faaliyet gösteren fabrika sahipleri, üreticiler enerji maliyetlerini yenilenebilir enerji ile kontrol alma amaçlı olarak fuarda her açıdan donanımlı bilgiye ve teknolojinin son noktasına ulaşacaklar. 

Fuarda, güneş enerjisi teknolojilerindeki son gelişmeler ve yenilikler yer alırken uzman isimlerin katılımıyla panel ve seminerler gerçekleştirilecek. Önde gelen güneş enerjisi şirketleri ile iş birliği yapma imkanının bulunacağı fuarda ayrıca yenilenebilir enerji ile enerji verimliliği konusunda pratik bilgiler ve çözümler de sunulacak. 

Fuarla, enerji alanında yürütülen çalışmalara katkıda bulunmak, artan enerji ihtiyaçlarına cevap verebilmek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmek, güneş enerjisinin güçlü ve temiz potansiyelini yakından tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak amaçlanıyor.  

Gaziantep Sanayi Odası olarak, enerji ihtiyacının arttığı, kritik ve stratejik hale geldiği bir dönemde EIF Güneş Enerji Fuarı ile sektörün gelişimine katkıda bulunmak istediklerini kaydeden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “20-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleştireceğimiz EIF Güneş Enerji Fuarı'na tüm iş dünyamızı ve yatırımcıları davet ediyoruz. Ülkemiz ve bölgemiz yenilenebilir enerji kaynakları bakımından oldukça zengin bir ülke konumundadır. Özellikle güneş enerjisinden çok daha etkin bir şekilde faydalanabilir, doğaya duyarlı, çevreci bir anlayışa enerji ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Bu doğrultuda düzenleyeceğimiz fuarımızda sektörün tüm taraflarını Gaziantep’te buluşturuyor; güneş enerji santralleri ve sektördeki gelişmeleri takip etme ve iş birliği imkanları sunuyoruz” diye konuştu.

“Türkiye’nin çeşitli yerlerinde enerji yatırımcılarının bölgesine giderek Türkiye enerji piyasasının gelişimine ve enerji dönüşümüne katkıda bulunmayı hedefledik” diyen Domino Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dilek, “Hep birlikte bölgenin ve dolayısı ile ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sağlamaya devam etmek istiyoruz. Değerli sponsorlarımıza, kamu-özel tüm destekçilerimize gönülden teşekkürlerimizi sunar. Güneşin yüksek ve değerli enerjisi ile ekonomide cari açığımızın kapanmasında öncü olmak ve “Mezopotamya’dan bir güneş enerjisi meşalesi yakmak üzere” herkesi fuarımıza davet ediyoruz. Güneş enerjisi ile bölgeden bereket yükselecek” diye konuştu.

ELİN Enerji anasponsorluğunda düzenlenecek olan “Gaziantep EIF Güneş Enerji Fuarı”nın Platin Sponsorları; Liva Enerji, Samlı Solar, Çatalbaş, General Solar, Schmid Pekintaş, Europower Enerji, Kalyon PV, United Solar, Altın Sponsorları; Göktekin Enerji, Gerilim Enerji, AE Solar, CW Enerji, Sunart PV, Gümüş Sponsorlar; Hopewind, ISOTEC Energy, Nova Steel, GTC Photovoltaic Solar Sytstems, Gözler Enerji Mühendislik, Bronz Sponsorlor; Entegre Solar, MEM Solar, VTC Enerji, PEM Proactive Energy Management, Growatt, DKN Enerji,  Promod Enerji, EAE Elektrik, ZES-Zorlu Energy Solutions, Form Elektrik, Yönlendirme Sponsoru ise "Alfa Solar Energy" oldu.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *