ANASAYFA arrow right Güncel

Sınıf tekrarı ve devamsızlık affı konusunda taciz vermeyeceğiz

Sınıf tekrarı ve devamsızlık affı konusunda taciz vermeyeceğiz
YAYINLAMA: 27 Şubat 2024 / 12.55
GÜNCELLEME: 27 Şubat 2024 / 12.55

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 81 il milli eğitim müdürüyle bir araya geldiği toplantıda sınıf tekrarı ve devamsızlık affı kararından taviz vermeyeceklerini söyledi. Tekin, "Eğitim sisteminde disiplin ve istikrar esastır" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakanı Yusuf Tekin, bakanlık yöneticileri ve 81 il milli eğitim müdürü ile Gölbaşı Mogan MTAL Uygulama Oteli'nde istişare toplantısında bir araya geldi.

"Sınıf tekrarı ve devamsızlık affı konusunda taciz vermeyeceğiz. Eğitimde disiplin ve istikrar şarttır" açıklaması dikkat çeken Tekin, deprem bölgesindeki eğitim kurumlarının yeniden inşası için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi

Tekin "Mevzuatta yapılacak değişikliklerle eğitim sistemimizi daha da güçlendireceğiz" dedi.

Yusuf Tekin, geçen dönemin son haftasını "etkinlikler haftası" olarak ilan ettiklerini hatırlatarak "Bu proje kapsamında birinci dönemin sonunda çeşitli etkinlikler organize ettik. İnşallah, haziran ayında ikinci dönemin son haftasında da aynı etkinlikleri organize ederek bu haftayı daha dolu dolu geçirmek istiyoruz. Bu etkinliklerin çocuklarımız üzerindeki sonuçlarını da özellikle görmek istiyoruz" dedi.

Tekin, öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini vurguladı.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek. 

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *