ANASAYFA arrow right Spor

TFF'de ilk aday Servet Yardımcı

TFF'de ilk aday Servet Yardımcı
YAYINLAMA: 17 Nisan 2024 / 11.32
GÜNCELLEME: 17 Nisan 2024 / 11.32

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Temmuz'da yapılacağı açıklanan başkanlık seçiminde Servet Yardımcı'nın aday olacağı iddia edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, 18 Temmuz'da yapacağı başkanlık seçiminde ilk aday belli oldu.

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre Servet Yardımcı yapılacak başkanlık seçiminde aday olacak.

Haberde Cemil Kazancı'nın TFF Yönetim Kurulu'nda 'Başkanvekili' olarak Servet Yardımcı'nın listesinde yer alabileceği söylendi.

26 Aralık 1957'de Rize'de doğan Yardımcı, amatör olarak futbol oynadı. Bir dönem Çaykur Rizespor'da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan'ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi. Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etti. 2012'de başlayan Yıldırım Demirören dönemiyle 1. Başkan Vekili oldu ve Nihat Özdemir yönetiminde de bu görevini sürdürdü. Yardımcı, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmektedir.

2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday oldu ancak seçilmedi. 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimi kazanan Yardımcı, UEFA Yönetim Kuruluna girdi. 2021'de yeniden aday oldu ve tekrar seçildi.

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *