ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

Cinayet mi, kaza mı?...

Cinayet mi, kaza mı?...
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.09
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.09
Önceki gece silahla vurulup ağır şekilde yaralanan 13 yaşındaki Filiz Filiker, babası ve annesi tarafından hastaneye getirilirken kan kaybından yaşamını yitirmişti.
Daha sonra olayı jandarmaya bildiren Cemal Filiker, 5 yaşındaki oğlu Fethi’nin, kendine ait bulundurma tabancasıyla oynarken tediğe dokunduğunu ve silahın ateş alması sonucu kızı Filiz’e isabet ettiğini söyledi. Araban’ın Muratlı köyünde meydana gelen ölüm olayı tüm köylüyü üzüntüye boğdu.
Silahın büyükler tarafından temizlenirken ateş alabileceğini ve küçük çocuğunu üzerine atılabileceğini var sayan jandarma timleri, öldürme olayında kasıt olmadığını vurguladılar. Evinde çamaşır yıkadığını ve biranda oturma odasından silah sesi geldiğini söyleyen gözü yaşlı anne Selvi Filiker, “Küçük oğlumun elinde tabanca ve kızımı da kanlar içerisinde gördüm. Bir anda dizlerimin bağı çözüldü ve avazım geldiği kadar bağırıp çığlık attım. Sesime eve gelen komşular durumu kocam Cemal Filiker’e bildirdiler. Yaralı yavrumu hastaneye kaldırmak için köyde araba aramaya başladık. güç bela bulduğumuz bir arabayla evladımı tedaviye götürüken yolda kollarımın arasında hayata gözlerini yumdu. Allah bana gösterdiği acıyı kimseye göstermesin” dedi. küçük katil Fethi Filiker’i gözaltına alan jandarma, olayla ilgili geniş çapla araştırmaya devam etti.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *