ANASAYFA arrow right 20 Yıl Önce

Paniğe gerek yok

Paniğe gerek yok
YAYINLAMA: 16 Nisan 2020 / 00.08
GÜNCELLEME: 16 Nisan 2020 / 00.08
Yurtta tüm ilkokulların tatil olmasına neden olan ve salgın hale geldiği bildirilen üst solunum yolu hastalığının (Çin Gribi), Gaziantep’te görülmediği ve endişelenecek bir durumun olmadığı bildirildi. Milli Eğitim İşleri’nden sorumlu Vali yardımcısı Abdülkadir Sarı, “Kentte tüm önlemler alındı, önemli durum yok” dedi.
Daha önce üst solunum yolu hastalığı görülen Kilis’e bağlı bir köy dört gün süreyle tatil edilmişti. Hastalık konusunda kendilerine ulaşan herhangi bir durumun bulunmadığını, okullardaki öğrenci sayısında azalma olmadığını belirten Vali yardımcısı Abdülkadir Sarı, “Hiç paniğe gerek yok. yalnızca Oğuzeli’nin Gündoğdu köyü İlkokulunda hastalık konusunda duyum aldık. Gönderdiğimiz sağlık ekibi, o ilkokula gerekli tedaviyi yaptı. Gaziantep için hastalık önemli bir durum teşkil etmiyor” diye konuştu.
Gaziantep Çocuk Hastanesi Başhekimi Ethem Batur ise, hastaneye şu ana kadar üst solunum yolu hastalığından gelen ilkokul çocuğunun olmadığını söyledi. Ailelerin çocuklarını soğuktan korumasın bilmediğini kaydeden Batur, “Gaziantep halkı, ölen ölür kalan sağlar bizimdir felsefesini kafasına yerleştirmiş kafasına yerleştirmiş. Hastanemize gripal enfeksiyondan gelen çok ama üst solunum yolu rahatsızlığı gelmedi. Halkımız hasta çocuğuna bakmaktan aciz durumda” dedi.
Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *