ANASAYFA arrow right Kültür-Sanat

“Haïdouti Orkestrası” 10 Mayıs’ta Şehit Kamil Sanat Merkezi’nde

“Haïdouti Orkestrası” 10 Mayıs’ta Şehit Kamil Sanat Merkezi’nde
YAYINLAMA: 06 Mayıs 2024 / 19.21
GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2024 / 19.21

9 Mayıs Avrupa Günü “Ortak Değerlerimiz, Ortak Geçmişimiz” ve “Birlikte İnşa Ettiğimiz Barış ve Refah” sloganlarıyla kutlanacak

9 Mayıs Avrupa Günü, bu yıl İstanbul ve Ankara’da iki ayrı resepsiyonla kutlanacak. Kutlamaların sloganları ise “Ortak Değerlerimiz, Ortak Geçmişimiz” ve “Birlikte İnşa Ettiğimiz Barış ve Refah” olacak. 9 Mayıs Avrupa Günü kapsamında Mayıs ayı boyunca konser ve etkinlikler yapılacak. . Fransa, Yunanistan, Türkiye, Romanya ve Sırbistan gibi farklı ülkelerden müzisyenlerin oluşturduğu Haïdouti Orkestrası 10 Mayıs’ta Antep’te konser verecek.
İstanbul ve Ankara’da olmak üzere bu yıl ilk kez iki ayrı şehirde 9 Mayıs Avrupa Günü resepsiyonu düzenlenecek. Haliç Kongre Merkezi’nde 7 Mayıs’ta gerçekleşecek resepsiyona İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ev sahipliği yapacak. Resepsiyonda Barbaros sahne performansı sergileyecek.
9 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek resepsiyon ise Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, “Yarattığımız, Paylaştığımız Ortak Miras” temalı dijital fotoğraf sergisini açacak. Sergi, AB ve Türkiye’nin birlikte desteklediği ortak kültürel miras projelerinin fotoğraflarından oluşuyor.  
“Haïdouti Orkestrası” Türkiye’de
Haïdouti Orkestrası, 9 Mayıs Avrupa Günü kapsamında 7-11 Mayıs tarihleri arasında Türkiye'de bir dizi konser vermeye hazırlanıyor. Fransa, Yunanistan, Türkiye, Romanya ve Sırbistan gibi farklı ülkelerden müzisyenlerin oluşturduğu topluluk Van, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kayseri’de dinleyicilerle buluşacak.
Topluluk Balkanlar, Türkiye ve Orta Doğu ezgilerini içeren çok kültürlü repertuarıyla birlik ve dayanışma mesajları verecek. Konserlerin tümü ücretsiz olacak. Haïdouti Orkestrası konserleri AB Türkiye Delegasyonu tarafından Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri aracılığıyla düzenleniyor. Haber Merkezi

Konser Takvimi:
7 Mayıs Salı: Van Kent Meydanı, Saat 19:00
9 Mayıs Perşembe: Şanlıurfa Göbeklitepe Amfi Alanı, Saat 17:00
10 Mayıs Cuma: Gaziantep Şehit Kamil Sanat Merkezi, Saat 20:00
11 Mayıs Cumartesi: Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Saat 20:00

 

Yorumlar
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *